Це було не так давно, коли обговорення професійних послуг безпеки у хмарі здавалося майже абсурдним через проблеми з пропускною здатністю та безпекою. Перенесемося у 2021 рік, і всі ці розмови виглядають так, ніби це було кілька десятиріч потому, порівняно з тим, коли IP камери відеоспостереження вважалися футуристичною спекуляцією.

Еволюція хмарних сервісів була значною мірою результатом роботи технологів з інших галузей, які вирощували хмару для додатків «програмне забезпечення як послуга» (SaaS). Успіх і широке визнання дуже популярних та успішних програм, таких як Microsoft Office 365 та Salesforce, допомогли прокласти шлях для маси хмарних рішень. В результаті безліч розробників програмного забезпечення тепер пропонують користувачам доступ до потужних програмних додатків, які інакше були б недоступні за ціною з невеликими капітальними витратами або без них з мінімальним ризиком.

Постійний попит на віддалений доступ до системи безпеки та керування нею також сприяє міграції деяких або всіх аспектів професійного відеоспостереження у хмару. Крім того, враховуючи ранні перешкоди на шляху до прийняття хмари, такі як вартість, пропускна спроможність та роздільна здатність, очікується, що рішення для хмарної безпеки продовжуватимуть ставати ще популярнішими. Однак знадобиться деякий час, щоб зламати галузеві звички, що вкоренилися, які будуть змінюватися у міру публікації більшої кількості варіантів використання, що підтверджують характеристики продуктивності та документують рентабельність інвестицій.

Дистанційне керування за допомогою хмари

COVID-19 також створив нові проблеми безпеки та ведення бізнесу, які стимулювали попит на хмарні рішення для відеоспостереження. Відеоспостереження вважається лідером у розвитку хмарних технологій, забезпечуючи економічний спосіб віддаленого завантаження та обміну знятим матеріалом. Він також пропонує користувачам можливість віддалено керувати відеокамерами через мобільний додаток або веб-портал. Наприклад, користувачі можуть змінювати зони виявлення руху та чутливість або використовувати функцію панорамування, нахилу та масштабування (PTZ), щоб налаштувати свої камери відеоспостереження для кращого фокусування на подіях, що цікавлять, не перебуваючи фізично поруч зі своєю системою безпеки.

При виявленні потенційного порушення безпеки або загрози користувачі можуть реагувати в режимі поточного часу, щоб відлякати небажаних відвідувачів за допомогою таких функцій, як система оповіщення або двостороннє аудіо. Ці віддалені можливості відрізняють хмарне відеоспостереження від традиційних рішень, де спільне використання знятого матеріалу та керування налаштуваннями часто важке та потребує фізичного доступу до відеореєстратора.

Власники бізнесу також все частіше шукають рішення для безпеки, які можуть допомогти покращити повсякденні операції. Рішення для хмарного відеоспостереження та безпеки можуть миттєво перетворити ці системи з реактивних на превентивні джерела бізнес-даних та аналітики. Наприклад, користувачі можуть отримувати сповіщення електронною поштою або push-повідомлення про виявлення певних об'єктів, таких як люди або автомобілі, щоб реагувати на події в режимі поточного часу. Під'єднавши хмарне програмне забезпечення до чинних камер відеоспостереження, користувачі можуть миттєво модернізувати застарілі системи з новими можливостями, використовуючи чинні капітальні витрати на технологію фіксованих рішень.

Головні перешкоди хмари

Масштабування за допомогою хмари. Хоча відеоспостереження та безпека у хмарі надають нові можливості віддаленого доступу до застарілих систем безпеки, вони також забезпечують практично необмежену масштабованість. Користувачі звільняються від тягаря обслуговування обладнання, яке використовується для зберігання відео, і не підпадають під обмеження фіксованої місткості резидентних серверів або відеореєстраторів. Записані кадри можна архівувати у хмарі понад три роки.

Управління пропускною спроможністю у хмарі. Високе споживання смуги пропускання та обмежена роздільна здатність також сприймаються як ключова перешкода для професійних застосувань комплектів відеоспостереження та безпеки у хмарі. Оскільки технологія стиснення відео продовжує вдосконалюватись, вимоги до смуги пропускання знижуються. Хмарні системи безперервно відстежують стан мережі та регулюють частоту кадрів, бітрейт та роздільну здатність, щоб відео можна було відправляти у хмару навіть у поганих мережевих умовах. Хмарні системи відеоспостереження також пропонують можливість зберігати тільки відеоподії, ініційовані рухом, що означає доцільне використання смуги пропускання.

Безпека у хмарі. Проблеми кібербезпеки стримують зростання хмарних систем, але незалежні постачальники хмарних платформ, можливо, безпечніші, ніж традиційні рішення. Незалежність постачальників хмарних послуг важлива, оскільки їхнє ПЗ для відеоспостереження часто працює на мостовому пристрої, а не на відеокамерах або відеореєстраторах, а це означає, що виробники камер не мають доступу до хмарної платформи. Хмарні рішення можуть вирішити інші проблеми кібербезпеки. Наприклад, для увімкнення віддаленого доступу в традиційних системах часто потрібна переадресація портів, що робить систему вразливою для проникнення. Однак у хмарних рішеннях переадресація портів не потрібна, і в більшості випадків відеофайли передаються зашифрованими каналами TLS (HTTPS).

Роздільна здатність у хмарі. Останньою перешкодою, яка історично перешкоджала поширенню професійних хмарних сервісів, є роздільна здатність. Обмеження вартості та пропускної спроможності часто вимагали, щоб роздільна здатність відео, що надсилається в хмару, була обмежена до 2 МП. У більшості випадків це означало, що для локального збереження відео з більш високою роздільною здатністю був потрібен локальний відеореєстратор.

Хоча вартість, пропускна спроможність, безпека та роздільна здатність — це області, які останніми роками значно покращилися, все ж таки є одна дуже проста причина, через яку хмара не отримує більш широкого застосування професіоналами в галузі безпеки: опір змінам! Однак, коли індустрії безпеки знадобилося буквально кілька десятиріч, щоб перейти від коаксіального кабелю до IP, перехід до хмари може здатися ще складнішим завданням. Одним із важливих факторів мотивації вважається фінансова вигода, яку хмара надає як користувачам, так і реселлерам у вигляді економії витрат та періодичного виторгу відповідно. Хоча сприйняття не зміниться відразу, професійне відеоспостереження та безпека призначені для використання у хмарі.

Читайте інші цікаві новини про системи безпеки:

Ринок Інтернету речей зросте до 40,3 млрд доларів до 2026 року

Нові камери відеоспостереження Sony 4K підходять для складних сценаріїв