Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Системи оповіщення

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Значну частину інформації кожен з нас сприймає на слух - саме так вона засвоюється найкраще. Тож не дивно, що більшість приміщень комерційного та громадського призначення оснащуються системами озвучування. З їхньою допомогою всередині будівлі або його окремих частин створюється відповідне музичне оформлення. В англомовних країнах подібна система позначається двома термінами: Public Address і Commercial Audio.

Одним з основних елементів системи озвучування є блок-програвач, який відтворює музичний і інший супровід з різних носіїв, джерело сигналів, трансляційне обладнання, кабельні комунікації та інші аксесуари для охоронних систем.

Виконання розважальної функції (трансляція музики у фоновому режимі, програм «легкого жанру») - не єдине призначення системи оповіщення. Основними її завданнями є:

 • інформаційна (встановлені в будівлі технічні засоби використовуються для трансляції в ручному і автономному режимі рекламних повідомлень і оголошень);
 • тривожно-евакуаційна (в режимі гучного зв'язку співробітникам компанії і її гостям повідомляється про виникнення надзвичайної ситуації - найчастіше громадяни сповіщаються про спалах в будівлі).

Система озвучування в сучасному розумінні включає в себе наступні компоненти:

 • виносні мікрофонні консолі;
 • гучномовці (підрозділяються на кілька типів: стельові, рупорні, настінні, кулясті);
 • блок управління евакуацією;
 • блок тривожних повідомлень;
 • контролер оповещательной системи;
 • розподільник живлення;
 • підсилювач;
 • передпідсилювач;
 • блок контролю лінії гучномовця.

Використання системи озвучування з метою оповіщення людей про пожежу (в результаті інтеграції двох систем) можливо тільки при отриманні організацією особливих сертифікатів. Які існують нормативні документи, що визначають вимоги до облаштування комунікацій? Мова йдеться про міжнародной стандарт EN 54-16. Відповідно з даним нормативним документом облаштовується більшість систем оповіщення про виникнення пожежі пейджингового типу. Сучасна сигналізація та автоматизована система оповіщення реагує на сигнали датчиків задимлення. У них вбудована сирена мініатюрних розмірів - пожежний датчик використовується в якості сповіщувача. Імпульс про виникнення загоряння може передаватися на контроль-приймальні пристрої - в результаті в автоматичному режимі запускається система озвучування. Збільшується число об'єктів, оснащених системою автоматичного пожежогасіння, інтегрованих з пристроями оповіщення про пожежу.

Одна від одної системи оповіщення відрізняються в залежності не тільки від призначення, але і від розмірів будівель, в яких вони встановлені. У першому випадку мова ведеться про системи, призначені для приміщень невеликого розміру. Зустріти локальні системи можна в магазинах, ресторанах, конференц-залах, навчальних аудиторіях освітніх центрах. У другому випадку комунікаціями оснащуються ділові та бізнес-центри, навчальні заклади, готельні комплекси, бази відпочинку, здравниці, гіпермаркети. Всі ці споруди об'єднує одне: наявність значної кількості приміщень з великою сумарною площею. Принципово важливо, щоб система оповіщення функціонувала справно, щоб повідомлення можна було почути в найвіддаленіших місцях будівлі, а також варто встановлювати сирени для сигналізації. У ряді випадках від цього залежить не тільки збереження матеріальних цінностей, а й здоров'я людини, його життя.

Відтворення і копіювання інформації з сайту допускається лише з дозволу адміністрації сайту.

Вгору