Новий ландшафт, викликаний глобальними потрясіннями та змінами за останні два роки, також породив нові типи викликів безпеки. Співробітники, клієнти та партнери все частіше працюють віддалено, обмінюючись даними та співпрацюючи через розрізнені онлайн-мережі, що може зробити дані вразливими для крадіжки. І оскільки об'єкти контролюються віддалено, нові правила громадської охорони здоров'я та безпеки регулюють роботу підприємств. Нижче наведено попередній огляд деяких нових тенденцій, а також оцінка того, як вони вплинуть на галузь безпеки у 2022 році.

1. Периферійні обчислення та аналітика ШІ: поширення даних та аналітики визначає прийняття бізнес-рішень

Системи безпеки та відеоспостереження все частіше включають вбудовану відеоаналітику для надання даних, які можуть забезпечити інтелектуальний захист та моніторинг. Роль бортової аналітики значно зростатиме у 2022 році і надалі, оскільки клієнти об'єднують периферійні обчислення та ШІ для підвищення ефективності моніторингу та пошуку.

В одному галузевому звіті прогнозується, що до 2028 року загальна глобальна інфраструктура периферійних обчислень коштуватиме понад 800 мільярдів доларів. До них відносяться виявлення та класифікація об'єктів, а також збір атрибутів у вигляді метаданих — і все це при одночасному зниженні вимог до затримки та пропускної спроможності системи відеоспостереження, а також забезпеченні збору даних у режимі поточного часу та ситуаційного моніторингу.

Штучний інтелект та периферійні обчислення продовжуватимуть підвищувати ефективність та результативність IP камер відеоспостереження, застосовуючи відеоаналітику (об'єкт, вештання, перетин віртуальної лінії та області, виявлення та інше) для моніторингу кожного типу області чи ситуації. Завдяки штучному інтелекту та периферійним обчисленням, які підтримуються камерами відеоспостереження, що використовуються у вертикальних секторах, користувачі можуть проводити «випереджувальне виявлення» і менше покладатися на реагувальний моніторинг, що підвищує безпеку і продуктивність.

2. Системи відеоспостереження на основі машинного зору інтегруються зі штучним інтелектом

Системи мережного відеоспостереження переходять від простих пристроїв моніторингу до комплексних рішень, які можна застосовувати у кожній вертикальній галузі та секторі ринку. Рушійною силою цього є технологія штучного інтелекту, інтегрована із системами на всіх рівнях, і очікується, що ця тенденція матиме безпрецедентне зростання. Справді, за оцінками галузевих аналітиків, світовий ринок відеоспостереження та безпеки на основі ШІ досягне 4,46 мільярда доларів вже до 2023 року.

Дані, що генеруються рішеннями штучного зору з використанням відеокамер штучного інтелекту як датчики технічного зору, створюють значну бізнес-аналітику, що допомагає організаціям краще зрозуміти своїх клієнтів та їх операції. Тепловізійні камери, тепловізори та камери для визначення температури тіла на входах у громадські місця та вестибюлях використовують алгоритми штучного інтелекту на основі периферійних пристроїв для обходу нелюдських джерел тепла та зниження частоти помилкових спрацьовувань. У хмарних рішеннях використовуються алгоритми підрахунку відвідувачів, щоб допомогти власникам магазинів оцінити продажі або стратегії дизайну статі, або теплова карта для вимірювання та запобігання довгим чергам на касі для підвищення задоволеності клієнтів. Аналогічні програми та переваги можуть бути застосовані до управління дорожнім рухом або систем інтелектуального паркування, логістики або охорони здоров'я для моніторингу критичних зон. Підприємства можуть автоматизувати свої методи забезпечення безпеки, при цьому відповідні заходи реагування вже заплановані та готові до розгортання.

3. Зростання бізнес-моделі «як послуга»

"Відеоспостереження як послуга", "Контроль доступу як послуга" — всі ці терміни все частіше звучать в індустрії безпеки. Але що вони насправді означають і якими є переваги бізнес-моделі «як послуга»?

З розвитком та підвищенням зрілості хмарних сервісів виробники відеоспостереження тепер можуть трансформуватися у постачальників «рішення як послуги». Інсталятори та інтегратори комплектів відеоспостереження тепер можуть надавати рішення своїм клієнтам через хмарні платформи, а потім поширювати цю модель на всі сфери свого бізнесу.

У 2022 році світовий ринок загальнодоступних хмарних програм стане багатомільярдною галуззю. Компанії можуть реалізувати безліч переваг, об'єднавши програми, інфраструктуру та бізнес-процеси в комбіновану пропозицію «як послуга» або «aaS». Вони можуть швидко реагувати на ринкові умови, що швидко змінюються, швидше виходити на ринок з новими продуктами та послугами і максимально використовувати переваги розширеної відеоаналітики для покращення операцій за рахунок осмисленої інформації — все це допомагає створити унікальну конкурентну перевагу.

Використовуючи ці моделі, організації можуть більш точно адаптувати рішення до своїх потреб замість того, щоб покладатися на готові пропозиції. Підхід AaS може забезпечити масштабованість та економічний зиск, скорочуючи капітальні витрати за рахунок надання послуг у рамках операційних витрат, при цьому послуги надаються на основі підписки.

Застосування принципів AaS для відеоспостереження, що призводить до так званого VSaaS, може дозволити користувачам впровадити хмарний запис. Це усуває необхідність у локальних серверах і дозволяє організаціям швидко розгортати системи безпеки без необхідності складного та трудомісткого налаштування мережі. Камери відеоспостереження та всі пристрої можна контролювати централізовано, а багато мережевих та системних процесів можна автоматизувати.

4. Підвищена увага приділяється відповідальному та етичному використанню технологій

У міру того, як організації впроваджували цифровізацію, можливість віддаленого управління операціями та отримання кращого розуміння за допомогою даних, що генеруються системами безпеки, приносила велику користь. Для багатьох підприємств це було нічим іншим, як трансформацією.

Проте, оскільки все більше їх операцій переноситься в онлайн, керуються віддалено і залежать від хмари, організації повинні впровадити надійні стратегії кібербезпеки для захисту даних, які виявилися для них цінними. Оскільки під час пандемії різко зросла кількість кібератак, будь то фішинг, онлайн-шахрайство та шкідливі програми, такі як розподілена відмова в обслуговуванні (DDoS). В результаті організації все більше усвідомлюють свої обов'язки захисту даних відповідно до таких заходів, як Загальний регламент захисту даних (GDPR), і шукають постачальників і партнерів, які не тільки розуміють правила конфіденційності даних, пов'язаних з відеоспостереженням, але й можуть допомогти забезпечити їхню безпеку.

Попри те, що це ініціатива США, Закон про дозвіл на національну оборону (NDAA), як і раніше, важливий для багатьох європейських підприємств. Занепокоєння національною безпекою поширюється за межі США і уряди країн Європи демонструють явні ознаки посилення своєї позиції. Виходячи з цього, виробники, які змагаються за певні типи контрактів, особливо у державному секторі або пов'язані з міжнародною торгівлею, повинні будуть забезпечити дотримання вимог у всіх своїх операціях та лінійках продуктів, якщо вони розраховують отримати нові можливості для бізнесу.

5. Інтеграція технологій продовжуватиметься

Мережеві технології та Інтернет речей (IoT) вже набули широкого поширення, але вони продовжать руйнувати ринок камер відеоспостереження, відкриваючи нові можливості для потокової передачі HD-відео навіть на мобільних пристроях. Ці технології розширять потенційні програми для аудіо- та відеоаналітики та штучного інтелекту у світі, який стає все більш взаємопов'язаним. На ширшому рівні спостерігається масовий сплеск повсюдної цифрової трансформації, при цьому ключові технології, що рухають цією зміною, включають Інтернет речей, розумні будинки та мережі, а також хмарні обчислення, інтелектуальні дані та штучний інтелект.

Очікується, що на Інтернет речей позитивно вплинуть розробки в галузі мережевих технологій, особливо з точки зору пропускної спроможності та затримки. Додавання передових мережних технологій до відеокамер підтримує віддалене відеоспостереження в реальному часі, розширене використання мобільних програм та застаріле керування мережею. Штучний інтелект Інтернету речей (AIoT) може надати майже необмежений набір потенційних можливостей від відкритих та інтегрованих платформ до розширених можливостей підключення пристроїв.

У 2022 році буде продовжено розвиток таких технологій як штучний інтелект для забезпечення більшої цінності для користувачів, що, у свою чергу, створить нові можливості для бізнесу для установників та інтеграторів. І оскільки штучний інтелект дедалі частіше застосовується на периферії (на камері), його переваги охоплять набагато ширшу аудиторію та мають перетворити ринок безпеки.