Процес виробництва сталі є дуже складним. Поміщення руди в піч, щоб перетворити її на залізо, а потім на шматок сталі, вимагає десятків процесів. Під час цих процесів регулярний огляд та технічне обслуговування доменних печей є пріоритетом. Раніше інспекторам доводилося щогодини підніматися на десятки метрів вгору по кожній печі та вимірювати її температуру за допомогою інфрачервоного термометра, щоб запобігти нещасним випадкам, спричиненим перегрівом. Висока температура, отруйний газ та бризки металу робили це робоче середовище абсолютно недружнім для них. А вихід із ладу обладнання може призвести не лише до фінансових збитків, а й до людських жертв.

Деякі провідні підприємства сталеливарної промисловості прагнуть подолати труднощі та запровадити новий спосіб виробництва. Наприклад, компанія Angang Steel запровадила рішення Hikvision щодо автоматичного вимірювання температури, щоб допомогти робітникам уникнути нещасних випадків та небезпек, а також наблизитися до продуктивних та безпечних умов праці. Компанія Angang Steel, розташована на базі важкої промисловості на північному сході Китаю, має довгу історію та відіграє ключову роль у галузі. В останні роки компанія активно випробувала інновації для інтелектуального виробництва та вирішення проблем охорони праці та техніки безпеки.

Візьмемо як приклад огляд та технічне обслуговування доменних печей. З 2019 року Hikvision та місцевий партнер Yutai Security допомагають Angang Steel застосовувати теплобачення у доменних печах для виробництва чавуну. Оцінюючи інтенсивність інфрачервоного випромінювання, що випускається об'єктами, тепловізійні камери використовувалися для виявлення температурних аномалій до початку пожежі. Вони знаходять гарячі точки та невидимі дефекти в обладнанні або електричних системах, які можуть вказувати на ймовірну проблему. Вони також виконують безконтактні вимірювання у важкодоступних місцях вручну.

Завдяки зв'язку в режимі поточного часу між зовнішніми тепловізійними приладами та внутрішньою системою інспектори можуть використовувати відеопотоки з різних точок у печі та відстежувати зміни температури у конкретних областях кожуха печі, створювати звіти та отримувати своєчасні дані та попередження про перепади температури. Крім покращення умов праці, підвищилася і продуктивність підприємства.

Встановлена ​​система безпеки Hikvision схожа на «спеціального лікаря» для доменних печей, який автоматично вимірює температуру, формує звіти, а також дозволяє працівникам шукати та порівнювати архівні дані та відстежувати зміни, отримуючи оповіщення у режимі поточного часу.

Інтелектуальне виробництво сталі

Крім автоматичного вимірювання температури в доменних печах для чавуну, цифрові та інтелектуальні рішення для всього процесу виробництва сталі допомагають працівникам віддалено сприймати складні виробничі об'єкти та планувати виробництво в режимі поточного часу. Hikvision використовує технологію тепловізорів для онлайн-моніторингу доменних повітронагрівачів у режимі поточного часу. Крім того, інші типи датчиків можуть використовуватися для точного контролю робочого стану обладнання. Виходячи з цього, ранні попередження про ймовірні загрози безпеці будуть підняті в найкоротші терміни.

У сталеливарному цеху Angang Steel виробничий процес можна спостерігати за допомогою інтелектуальних камер відеоспостереження Hikvision і великих моніторів. Завдяки вражаючій обробці яскравості зображення, візуалізації з високою частотою кадрів та іншим технологіям можна створити зображення процесу скидання та десульфурації розплавленої сталі в умовах аномальної температури та яскравості, а потім передати його на сервер, дозволяючи робітникам переглядати та своєчасно оцінити стан виробництва та забезпечити якість продукції. Тепер можна отримати ключові дані про доменні печі, які можна точно записати і легко знайти на комп'ютері.

«Ручне виявлення безперечно незрівнянне з інтелектуальним моніторингом, тому що складно відбити ситуацію в реальному часі і неможливо дати дієве раннє попередження. Зі встановленими відеокамерами Hikvision ми тепер можемо отримувати ключові дані з доменних печей, які можуть бути точно записані та легко знайдені на комп'ютері. Наприклад, ми можемо чітко бачити та перевіряти, чи стоншується ізоляційний матеріал. Це забезпечує безперебійний хід виробництва та безпеку робітників», — розповів Інь Фенвей, генеральний менеджер Yutai Security.

Більше технологій для інтелектуального сталеливарного заводу

Що стосується виробничої логістики, Hikvision використовує штучний інтелект, оптичне розпізнавання символів (OCR) та інші технології, щоб посилити здатність компанії Angang Steel розпізнавати ключову інформацію у пов'язаних процесах. Наприклад, функція підрахунку однією кнопкою може запускати аналіз відеоданих про вагу та кількість матеріалів. Результати аналізу можна звірити з наявними даними, записаними вручну. Потім система може автоматично надрукувати інформаційні етикетки матеріалів.

Крім того, Hikvision використовує технологію багатовимірного сприйняття для інтелектуального моніторингу та керування транспортними засобами на заводі. Наприклад, поєднання даних з IP камер відеоспостереження та радарів може виявляти порушення транспортних засобів, розпізнаючи аномальну швидкість або сліди руху. Технологія забезпечує відділи нагляду за безпекою зворотним зв'язком про порушення та ненормальні умови на заводі, а також заздалегідь виявляє передбачувані ризики при транспортуванні.

Компанія Hikvision постійно розробляє рішення, що відповідають потребам корпоративних користувачів у сталеливарній промисловості, з поглибленими дослідженнями, розробками та розширеними можливостями, що ґрунтуються на різних сценаріях. Інтелектуальні технології відеоспостереження допомагають все більшій кількості сталеливарних заводів підвищувати якість і продуктивність, а також полегшують робоче навантаження в суворих умовах, і допомагають людям працювати безпечніше та дієвіше.