Переважна більшість опитаних людей у ​​всьому світі вважають, що технічний прогрес робить світ кращим (72%). Це висновок Bosch Tech Compass – репрезентативного опитування широкого загалу у Китаї, Індії, Німеччині, Великобританії та США. Глобальний дебют опитування відбудеться на виставці CES 2022 у Лас-Вегасі. Зважаючи на швидкі та глибокі зміни, які технології викликають у багатьох сферах життя (і зокрема в індустрії систем безпеки та відеоспостереження), Bosch Tech Compass покликаний спонукати людей уважніше поглянути на позитивний вплив технічного прогресу на глобалізований світ.

Хоча нинішні технології можуть уможливити практично все, респонденти з усього світу повністю згодні з тим, що технології мають бути більш орієнтовані на вирішення основних проблем нашого часу, а не на задоволення індивідуальних потреб (83 відсотки). Наприклад, опитування показує, що понад трьох із чотирьох респондентів у всьому світі бачать в технологічному прогресі ключ до боротьби зі зміною клімату.

«Опитування Bosch Tech Compass показує, що людям потрібні технології, що вирішують проблеми нашого часу», — зазначив генеральний директор Bosch Стефан Хартунг. «Технології мають підтримувати нас, полегшувати життя загалом та робити світ кращим. Ось чому ми в Bosch прагнемо технологій, які винайдені для життя і служать людям».

Попри глобальну впевненість у технологічному прогресі, існують регіональні відмінності у сприйнятті того, як технології використовуються сьогодні. У той час як більшість респондентів з Китаю (83%) та Індії (77%) більш впевнені в тому, що технології в даний час використовуються достатньо для вирішення основних проблем сучасності, лише меншість людей у ​​США (47%), Великобританії ( 37%) та Німеччині (29%) мають протилежну думку.

Західні країни покладають великі надії на екологічні технології, Азія — на штучний інтелект

У оцінці окремих технологій та їх впливу існують вагомі регіональні відмінності. У той час як Німеччина, Великобританія та США вважають, що екологічно чисті технології, такі як кліматична інженерія, біотехнологія та водень, особливо позитивно впливають на суспільство, Китай та Індія покладають великі надії на штучний інтелект, Інтернет речей та 5G. Проте близько третини всіх респондентів у США та Європі вважають штучний інтелект найбільшою технологічною загрозою.

«Послаблення таких побоювань — ще одна причина, через яку зміцнення довіри до цифрових технологій матиме вирішальне значення, і це також вплине на поведінку споживачів», — зазначив Стефан Хартунг. Четверо з п'яти людей у ​​всьому світі вважають, що успіх компанії залежатиме від побудови цифрової довіри зі своїми клієнтами у майбутньому. Довіра також стає все більш важливою: для 43% респондентів у всьому світі довіра відіграє більшу роль у цифровому світі, ніж у аналоговому світі, і лише 20% вважають навпаки. «Саме тому Bosch представила свій етичний кодекс ШІ, який сприяє важливим суспільним дебатам про ШІ та інтелектуальні системи безпеки, а також довірі до даної технології», — сказав Стефан Хартунг.

Читайте інші цікаві новини про системи безпеки:

Останнє дослідження Z-Wave вказує на те, що на нас чекають дивовижні часи