Інтернет речей значно впливає на індустрію безпеки. Застаріле обладнання, таке як зчитувачі – кодові клавіатури та дротові панелі, швидко замінюється сучасними рішеннями, призначеними для розміщення у будь-якому місці будівлі. Наприклад, новітні універсальні панелі можуть похвалитися інтеграцією з цифровими помічниками, такими як Amazon Alexa, та оснащені вбудованими камерами відеоспостереження для розпізнавання облич, а також покращеними динаміками, які можуть відтворювати музику або використовуватися як сирена для сигналізації.

Згідно з останнім дослідженням компанії Omdia, у 2020 році у всьому світі було впроваджено понад 44,5 мільйонів професійно контрольованих систем безпеки, а в 2024 році їх кількість збільшиться до 54 мільйонів. Нижче представлені чотири основні тенденції у сфері систем безпеки для житлових приміщень, на які варто звернути увагу у 2022 році.

1. Обладнання, яке ідеально вписується в інтер'єр будинку. Хоча захисні панелі з дисплеєм не є новими, технологія, інтегрована в ці панелі, означає, що обладнання можна розмістити в будь-якому місці будинку. Деякі бренди навіть хочуть взяти під контроль домашній Wi-Fi для додаткової безпеки. Ця тенденція стимулює інновації для традиційних брендів безпеки та повністю демонструється такими брендами розумного будинку, як IKEA та Sonos, які об'єдналися для розробки ламп та настінного мистецтва із вбудованою технологією динаміків. Так само новий Echo Show 15 прагне вписатися в інтер'єр будинку, коли він не використовується, виступаючи як рамка для зображення, подібно до телевізора Samsung Frame.

2. Штучний інтелект зменшення хибних спрацьовувань. У 2021 році такі бренди як Alarm.com анонсували технологію Ambient Insights, яка включає штучний інтелект для постачання більшої кількості інформації на центральні станції моніторингу. Ця додаткова інформація може допомогти станціям моніторингу визначити пріоритети сигналізації та надіслати відповідні служби екстреної допомоги. Хоча Alarm.com — не єдиний бренд, у платформу якого впроваджено штучний інтелект для мінімізації помилкових тривог, у 2022 році ШІ гратиме вагому роль у скороченні кількості помилкових спрацьовувань сигналізації та забезпеченні додаткової інформації для екстрених служб.

3. Відеоаналітика матиме вагоме значення. IP камери відеоспостереження — одне з найпопулярніших доповнень для систем безпеки житлових та розумних будинків, і бренди починають користуватися цим. Наприклад, деякі бренди пропонують служби екстреної допомоги безпосередньо в мобільному додатку, дозволяючи користувачеві вибрати пожежну, поліцейську або медичну службу, виходячи з записів відеокамери. Інші виробники DIY рішень починають пропонувати послуги віддаленого відеоспостереження: це означає, що споживач щомісяця сплачує станцію моніторингу, яка контролює домашні вуличні IP камери. У 2022 році дослідники Omdia очікують, що роль відеокамер, домофонів та відеоаналітики буде розширена для професійних та домашніх рішень безпеки.

4. Зондування Wi-Fi та радари можуть поглинути ринок аналогових датчиків. Вже зараз багато виробників пристроїв використовують комбінації радара, Wi-Fi та ультразвуку для датчиків руху та відстеження присутності людей у ​​будинках. Так, у вересні компанія Amazon оголосила, що в останніх моделях інтелектуальних динаміків Echo буде застосовуватися ультразвук для визначення присутності людей, яка може використовуватися для автоматизації та безпеки. Це буде приваблива пропозиція для споживачів, які вже вважають, що послуги DIY, такі як Alexa Guard, досить хороші, тому використання радарів для затоплення будинку, виявлення руху та присутності людей може спричинити попит на датчики відкриття та датчики руху.

В цілому, рівень інновацій серед брендів систем безпеки житлових приміщень був вражаючим, особливо для галузі, менш схильної до змін. Виробники, які можуть запровадити Інтернет речей, що включатиме розширену відеоаналітику, зондування Wi-Fi та розширені можливості інтеграції, матимуть найбільший успіх у 2022 році.

Читайте інші цікаві новини про системи безпеки:

Dahua очолює роботу щодо формування інтелектуальних стандартів Інтернету речей для боротьби з лісовими пожежами

Польща починає використовувати першу біометричну платіжну картку