Цього року очікується вражаюче зростання на європейському ринку безпеки, де знову відкрилося більше підприємств і відновилися проекти. Зайве говорити, що системи безпеки необхідні у різних вертикалях для захисту людей та активів, але водночас це також необхідно для операційної продуктивності та здоров'я.

Технології у роздрібній торгівлі

Рітейлери в Європі все частіше звертаються до розумних технологій, щоб знизити витрати, зменшити збитки та покращити якість обслуговування клієнтів. Так, компанія IDIS досягла вагомих успіхів у постачанні та забезпеченні зростання безпілотних магазинів у Південній Кореї, і є сигнали, що аналогічні розробки найближчим часом з'являться у Європі. Хоча немає передумов, що магазини в Європі повністю спорожніють, швидше за все, відбуватиметься подальше зростання автоматизації, оскільки підприємства прагнуть скоротити накладні витрати та мінімізувати збитки. Це означатиме ширше використання IP камер відеоспостереження, які спостерігають за покупцями, коли ті переміщаються магазинами, кіосками самообслуговування та платіжними кіосками; а також розгортання розширеного спектру пристроїв і датчиків Інтернету речей.

Штучний інтелект

Використання штучного інтелекту стало широко поширеним на ринках безпеки в усьому світі, зокрема у Європі. Ми всі щодня використовуємо цінні сервіси на базі ШІ та Deep learning або стикаємося з ними. Хоча потенціал ШІ у відеоспостереженні, як і раніше, позитивно оцінюється, очікується, що у 2022 році буде приділятися ще більше уваги ініціативам, які забезпечують його етичне та неупереджене впровадження. Це буде ще більш важливо, оскільки ШІ стає вбудованим у всі аспекти відеоспостереження, включаючи тіснішу інтеграцію з системою на кристалі (SoC), для оптимізації всього — від конфігурації відеокамери до відеоаналітики.

Коронавірус

Заходи протидії коронавірусу, такі як автоматизація виявлення носіння масок, підрахунок людей, контроль натовпу та моніторинг зайнятості, також набувають все більшого значення. Ця автоматизація знижує навантаження на передовий персонал, зменшуючи необхідність перевірки дотримання правил під час пандемії. Натомість співробітники служби безпеки можуть видавати або автоматизувати усні нагадування, використовуючи двосторонній аудіозв'язок на камерах відеоспостереження або системах оповіщення. Це гарантує, що підприємства дотримуються вимог, уникаючи при цьому необхідності наймати додаткових співробітників служби безпеки або перерозподіляти персонал таким чином, щоб він зазнавав більшого ризику зараження. Це також знижує ймовірність конфліктів із клієнтами у таких секторах, як роздрібна торгівля, готельний бізнес та транспорт.

Гібридні рішення відеоспостереження

Поняття локального та хмарного відеоспостереження привернуло багато уваги, але все не так однозначно. Вважається, що більшість рішень відеоспостереження зрештою стане гібридною. Світ стає «горизонтальним», де поєднання хмарних, локальних серверних та периферійних технологій дедалі частіше використовується разом, кожна з яких застосовує свої сильні сторони.

Інформаційна безпека

Також приділятиметься дедалі більше уваги безпеці та захисту даних, і у відповідь виробники впровадять відповідні рішення. Кібератаки ростуть, і збитки зараз величезні. Кібербезпека стає критично важливою, коли мережеві архітектури з нульовою довірою стають підходом до безпеки за замовчанням. Коли вони означають, що профіль безпеки для кожного пристрою, що підключається до мережі, оцінюється незалежно під часу кожного підключення, це загрожує серйозними наслідками для індустрії відеоспостереження. Підписане мікропрограмне забезпечення, регулярні оновлення програмного забезпечення для відеоспостереження, безпечне завантаження, зашифровані дані та захищена ідентифікація будуть факторами гігієни в рішеннях для користувачів.