Перша у Польщі біометрична карта доступна корпоративним клієнтам банку Pocztowy. При оплаті карткою транзакція тепер авторизується за допомогою біометричної перевірки відбитка пальця власника картки, незалежно від суми. Цей амбітний проект, спрямований на впровадження цього інноваційного платіжного засобу, зайняв п'ять місяців та включав співпрацю між компаніями Pocztowy, Fiserv Polska S.A., Mastercard та Thales. Остання є комплексною пропозицією та окрім розробки карти зі зчитувачем для кодування біометричних відбитків пальців, надає сучасну упаковку, персоналізацію продукту та його поширення серед кінцевих користувачів.

Пандемія Covid-19, що триває, скорочує грошовий обіг, а останні дослідження показують, що поляки безумовно є частиною цієї тенденції. Крім того, дослідження показують, що на карткові платежі припадає близько 62% всіх транзакцій у Польщі. Нова платіжна картка з біометричною аутентифікацією дозволяє проводити сучасні, швидкі та безпечні безготівкові платежі.

Як досвідчений постачальник біометричних технологій контролю доступу і не тільки, компанія Thales приділяє особливу увагу безпеці при розробці нових рішень. Важливо розуміти, що безготівкові транзакції з біометричною перевіркою забезпечують підвищений рівень безпеки. Цей метод аутентифікації унеможливлює використання картки третьою особою, тому вкрадена або втрачена карта стає марною. У той же час, безконтактні транзакції комфортні, дозволяють практикувати необхідне соціальне дистанціювання в умовах пандемії і не вимагають введення PIN-коду, що знижує ризик контакту з потенційними вірусами. Крім того, еталонні дані відбитків пальців надійно зберігаються у мікросхемі картки. Вони не надсилаються на сервери банку, POS-термінали або банкомати, що гарантує повну конфіденційність власника.

Новий продукт, доступний сьогодні для корпоративних клієнтів банку Pocztowy, також буде націлений на малі та середні підприємства у січні 2022 року. Карта є особливо зручною альтернативою для власників бізнес-рахунків. Операції з біометричною карткою EMV створюють можливість мобільних платежів, однак без необхідності реєструвати картку, наприклад, у мобільному додатку. До того ж, біометрична карта ніколи не буде розряджена, адже отримує всю необхідну енергію від терміналів торгових точок для кожної транзакції і ніколи не покладається на акумулятор.

Біометрична карта Mastercard, запропонована клієнтам банку Pocztowy, оснащена спеціальним датчиком відбитків пальців, який працює краще, ніж мобільні датчики відбитків пальців, оскільки його характеристики вперше в галузі були схвалені незалежними лабораторіями, акредитованими Mastercard. Щоб здійснити транзакцію, тримачу картки необхідно прикласти палець до датчика. Якщо біометричні дані співпадають із записаними раніше, індикатор на карті спалахує зеленим і платіж обробляється. У випадку, якщо шахрай спробує використовувати картку, активи власника картки будуть захищені: індикатор на карті стане червоним, і транзакція відбитка пальця буде відхилена.

«Завдяки широкій та плідній співпраці з нашими партнерами цей амбітний проект виявився успішним, і сьогодні банк Pocztowy може запропонувати польським клієнтам першу біометричну картку EMV. Це революційна подія у сфері безготівкових розрахунків у Польщі. У Європі це сучасне рішення могли використовувати лише клієнти з Франції», — розповіла Агата Контрімус, член правління, директор з продажу банківських та платіжних послуг Thales DIS Poland. «Дбаючи про своїх клієнтів, банк Pocztowy обрав інновації та комфорт. Я переконана, що нові власники карток оцінять безпеку та швидкість транзакції, що сприятиме подальшій цифровій трансформації фінансового ринку та систем безпеки».

«Thales як постачальник нових технологій є надійним партнером, що особливо важливо у такій чутливій галузі, як платіжні послуги та захист даних. Ми раді, що ця співпраця дозволяє нам досягти нових віх на шляху до цифровізації банківського сектора, і дає клієнтам користуватися перевагами зручних та інноваційних, але водночас безпечних рішень. Ми з нетерпінням чекаємо на продовження проекту, щоб біометричні карти також могли використовуватися нашими персональними клієнтами», — підкреслив Марцин Ледворовскі, член Ради з бізнесу та ІТ банку Pocztowy.

Читайте інші цікаві новини про системи безпеки:

Чотири основні тенденції в галузі домашніх систем безпеки, на які варто звернути увагу цього року

Два фактори, що сприяють швидкому впровадженню рішень для віддаленого відеоспостереження