Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Контроль доступу

Хочете забезпечити в офісі або на підприємстві порядок, дисципліну і безпеку? Встановлюйте систему контролю доступу, адже вона гарантує:

 • відсутність сторонніх осіб;
 • зручний і простий контроль переміщення співробітників і облік їх робочого часу;
 • облік відвідувачів;
 • фіксацію пересування транспорту по території;
 • сучасний вигляд пропускного пункту, що позитивно позначається на репутації компанії.

Що таке контроль доступу?

Контроль доступу — це все, що використовується для запобігання проникнення сторонніх осіб на територію, що охороняється. Обов'язковим елементом системи є "ключ" для входу. Навіть якщо це звичайний дверний замок і механічний ключ від нього — це теж контроль доступу.

В галузі безпеки, контролем доступу називають комбінацію електричного замка, дверного зчитувача, контролера і "ключа доступу", які використовуються для запобігання несанкціонованого проникнення.

Ключ доступу (облікові дані), такий як смарт-картка або відбиток пальця, використовується для ідентифікації потрібної людини, яка може увійти в двері. Ключі доступу у вигляді облікових даних у кожної людини унікальні, будь це: картка, брелок або відбиток. Система контролю доступу визначає, хто може відкрити конкретні двері в певний час.

Компоненти контролю доступу?

Найчастіше системи контролю доступу складаються з:

 • Електрозамків;
 • Зчитувачів;
 • Облікових даних, які містять персональний ідентифікаційний номер, пов'язаний з кожною людиною;
 • Контролера, який є інтелектуальним центром і забезпечує контроль електричного замка;
 • Програмного забезпечення управління доступом, яке контролює користувачів і їх права доступу;

Електрозамок

Даний елемент використовується в зонах підвищеного рівня безпеки, де необхідно стежити за пересуванням людей. Оскільки люди повинні використовувати карти доступу в обох напрямках, можна відстежувати хто входить і залишає зону, що охороняється. Електричні замки легкі в установці і використовуються для захисту зовнішніх і внутрішніх дверей. Залежно від дверей, кріплення і силового впливу, обирайте електромеханічний, електромагнітний, електроригельний, а також біометричний або кодовий замок.

Зчитувач

Пристрій контролю доступу біля дверей, являє собою «ключовий» елемент доступу в приміщення і призначений для зчитування "ключів доступу", які передають персональний ідентифікаційний номер. Коли пристрій зчитує ключ, інформація передається контролеру і порівнюється зі списком дозволених ідентифікаційних номерів. Якщо виявлено збіг - двері відкриті.

Зчитувачі або підключені до мережі і включають вбудований контроллер, або призначені для підключення до окремого контролера. Мережеві зчитувачі інтелектуального типу називаються IP-зчитувачами. IP-зчитувачі і біометричні зчитувачі є прикладами розумних пристроїв, підключених до мережі. Зчитувачі Wiegand — це приклади підпорядкованих зчитувачів, які підключаються до контролера.

Кодові клавіатури

Пристрої, які ідентифікують відвідувача шляхом набору коду. Для того щоб система розпізнала користувача, кожному присвоюється індивідуальний код. Деякі моделі мають такі функції як тривога при підборі коду, спеціальний код, при введенні якого подається сигнал тривоги та ін.

Ключі доступу

Найчастіше ці елементи представлені у вигляді картки або брелока. Ключі зв'язуються зі зчитувачем із застосуванням радіочастотного ідентифікатора (RFID). Зчитування коду з безконтактної (RFID) карти відбувається на невеликій відстані від зчитувача.

Найпоширеніші ідентифікатори — з вбудованою мікросхемою. Вона містить приймач, передавач і процесор з пам'яттю, де записаний ідентифікаційний код. Обмін даними відбувається в радіочастотному діапазоні електромагнітних хвиль завдяки антені, що знаходиться всередині зчитувача. Він може використовувати різні кодування і протоколи, такі як технології HID або смарт-карт.

Є також ключі, які надаються смартфоном. Мобільні облікові дані використовують або Bluetooth, або зв'язок ближнього радіусу дії (NFC) для зв'язку зі зчитувачем. Купуючи конкретний зчитувач, важливо переконатися, щоб ключі були з ним сумісні.

Код електронного ключа можна записати в різних контролерах, це дозволить не носити з собою великих зв'язок з ключами. При втраті ключа, його можна просто стерти з пам'яті контролера. Пам'ять контролера в свою чергу енергонезалежна і в разі відключення живлення, інформація не стирається.

Контролери

Цей пристрій — "мозок" системи, що і забезпечує зв'язок зі зчитувачем і управління дверними замками. Контролери мають вбудовану пам'ять в якій міститься список користувачів і правила, які контролюють: коли, де і хто може увійти через двері. Контролер може бути вбудований в зчитувач, або йти як окремий пристрій.

Програмне забезпечення для управління доступом

ПО для управління доступом дозволяє легко впроваджувати і редагувати користувачів системи, що дає перевагу адміністратору вводити правила для кожної людини і визначати, хто може увійти, в який час і які двері використовувати.

Програмне забезпечення контролю доступу надає спрощений спосіб додати номер посвідчення для кожної людини. Ідентифікаційний номер можна ввести вручну або, сканувавши облікові дані в зчитувачі. В цей час вводяться ім'я людини, рівень привілеїв, можливо, фотографія чи інша інформація.

Кожну людину можна призначити в конкретну групу. Наприклад, офісні працівники можуть увійти в парадні двері тільки з 9 ранку до 6 вечора. Керуюча команда — через парадні або задні двері з 8:00 до 22:00. Охоронець може відкрити будь-які двері в будь-який час. Все це контролюється шляхом налаштування груп привілеїв доступу. Ваша СКД стане оптимізованою і більш досконалою при використанні ПО.

В системі можуть бути присутніми кнопки виходу — вироби, які забезпечують швидке і зручне відкриття дверей при виході.

Типи контролю доступу

Серед систем контролю доступу виділяють 2 основні групи:

 • автономні СКУД;
 • мережеві СКУД.

Проста, але ефективна автономна система — ідеальний варіант для охорони невеликого об'єкту з єдиною точкою проходу. Вона відрізняється низькою ціною і працює без комп'ютера.

Для великого підприємства з високою прохідністю, де потрібно збирати дані і вести їх облік, обирайте мережеву систему контролю. Більш високу вартість виправдовує і окупає її широкий функціонал. Контроль часу співробітників поліпшить ваш бізнес: зробить робочий процес максимально ефективним, заохотить трудоголіків і мотивує інших.

Додаткове обладнання для контролю доступу

Щоб зробити роботу системи контролю доступу максимально ефективною, використовуйте дверні доводчики. Ці пристрої допоможуть підвищити безпеку, збільшити термін експлуатації дверей і зменшити втрати тепла / прохолоди в різні пори року.

Турнікети дозволять вам керувати потоком співробітників і відвідувачів на вході / виході, а також перевіряти їх.

Надійне і швидке перекриття в'їзду забезпечить шлагбаум.

У розділі автоматики для воріт представлені набори пристроїв, які здійснюють автоматизоване відкриття і закриття воріт.

Для виявлення металевого виробу (в тому числі, під землею або водою), купуйте металодетектор.

Що обов'язково слід враховувати при покупці СКД?

Витративши трохи часу на обдумування пари нюансів, ви зробите правильний вибір оптимальної системи контролю Необхідно визначити:

 • масштаб організації, число працівників і потік відвідувачів;
 • які ідентифікатори і запірні пристрої забезпечать максимальну безпеку і зручність персоналу;
 • чи потрібна обліково-організаторська функція або це система тільки для обмеження доступу сторонніх.

Структурна схема найпростішої системи контролю доступу:

Часто в систему контролю доступу інтегрують і пристрій відеозв'язку з відвідувачами (відеодомофони) у яких немає прав доступу на об'єкт без підтвердження їх цілей відвідування.

Обирайте серед величезного асортименту нашого інтернет-магазину ідеальну саме для вас систему контролю доступу, а наші консультанти з радістю допоможуть оформити замовлення.

Відтворення і копіювання інформації з сайту дозволяється лише з дозволу адміністрації сайту.

Вгору