Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Камери відеоспостереження

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Що таке камера відеоспостереження?

Відеокамера спостереження – найбільш важлива частина системи відеоспостереження, тому що саме завдяки її можливостям відбувається перетворення світлового сигналу в цифровий. Простіше кажучи, формується відеозображення, яке потім ми можемо записувати за допомогою відеореєстратора або дивитися безпосередньо онлайн, як у випадку з IP відеокамерами.

Якими бувають камери відеоспостереження?

Камери відеоспостереження можна розділити на три основні підгрупи по типу відеосигналу, що передається:

 • CVBS звичайні аналогові відеокамери спостереження;
 • Аналогові HD відеокамери стандартів AHD, HDCVI, HD-TVI (або Turbo HD);
 • IP відеокамери спостереження.

Розглянемо окремо кожен з типів.

Аналогові камери відеоспостереження стандарту CVBS

Абревіатура CVBS розшифрується як Color, Video, Blanking and Sync – це стандартний композитний відеосигнал, який ще називається повно-кольоровим телевізійним сигналом (ПКТС), котрий підтримує стандарти кольоровості PAL (європейський) і NTSC (американський).

Основний спосіб передачі такого відеосигналу здійснюється за допомогою коаксіального кабелю. Дальність передачі такого сигналу може варіюватися від 100 до 150 метрів в залежності від якості кабелю.

До основних недоліків аналогової відеокамери такого стандарту можна віднести:

 • Обмежена роздільна здатність відеосигналу що передається (максимальна роздільна здатність до 1200твл.);
 • Відсутність можливості передачі аудіо сигналу і даних управління по тому ж кабелю;
 • Невелика дальність передачі відео.

З появою більш перспективних форматів передачі сигналу, бажаючих купити відеокамеру стандарту CVBS стало значно менше, в основному їх купують для відновлення існуючої системи відеоспостереження. Це призвело до того, що вартість камери відеоспостереження невпинно знижується, та й самі пристрої поступово відходять в історію.

Аналогові HD відеокамери спостереження стандартів AHD, HD-CVI, HD-TVI (Turbo HD)

Аналогові HD відеокамери побудовані на високоточних композитних відео інтерфейсах AHD, HD-CVI, HD-TVI. Якщо не вдаватися в деталі, то стандарт HD є модернізованим аналоговим стандартом, в якому застосовуються алгоритми передачі сигналів яскравості і кольоровості методом частотної модуляції. Це дозволяє передавати сигнал більш високої чіткості і на великі відстані.

Додатковою особливістю технології HD є можливість використання одного і того ж коаксіального кабелю для передачі відеосигналу разом з аудіо, при наявності аудіо входу або вбудованого мікрофона в відеокамері. Крім цього, технологія дозволяє передавати сигнали керування між камерою і відеореєстратором через один коаксіальний кабель разом з відео та аудіо.

З використанням HD технології стала доступна і технологія PoC (Power-over-Coax), яка дозволяє передавати живлення по коаксіальному кабелю, який вже передає відео, аудіо та керуючий сигнал між пристроями, свого роду РоE для аналогових мереж.

Важливим є той факт, що розпізнавання цих сигналів відбувається автоматично, що істотно спрощує налаштування і експлуатацію даних пристроїв.

HD технологія гарантує передачу даних на великі відстані в реальному часі без втрати якості сигналу. Зараз вже можна придбати недорогі аналогові НD відеокамери спостереження з роздільною здатністю 4K.

роздільна здатність камер

Ґрунтуючись на досвіді тестування камер відеоспостереження з використанням коаксіального кабелю RG6, технологія показала здатність передавати відео на такі відстані при відповідних роздільних здатностях:

 1. 720p - 1200м.
 2. 1080р - 800м.
 3. 4mp / 4K - 700м.

Як перейти на HD камери відеоспостереження?

Незалежно від того, чи будується нова система або модернізується існуюча застаріла, розгортання рішень на HD технології вимагає мінімальних витрат. У разі модернізації системи, вартість відеокамери – це основна стаття витрат. Користувачі можуть використовувати всі переваги сучасних технологічних інновацій з існуючою аналоговою інфраструктурою.

Які переваги аналогових HD камери відеоспостереження?

До переваг даної технології можна віднести:

 • Універсальність рішень — сумісність устаткування. Більшість виробників створюють пристрої, що підтримують всі існуючі стандарти передачі відео, такі як HDCVI, AHD, TVI, CVBS. Відеореєстратори одного виробника можуть бути підключені до камер іншого виробника, що робить конструкцію гнучкою і дозволяє без проблем налаштовувати систему.
 • Системи аналогового HD відеоспостереження дозволяють повторно використовувати існуючі кабелі, оскільки вони сумісні як з коаксіальним кабелем, так і з UTP при використанні спеціальних приймально-передавачів. Така висока сумісність з іншими пристроями і масовість виробництва, призвели до того, що нові моделі виходять куди частіше. При цьому на всі моделі відеокамер спостереження з більш низькою роздільною здатністю ціна постійно знижується.
 • Аналогова HD технологія уможливила використання технологія PoC (Power-over-Coax), що дозволяє передавати живлення по коаксіальному кабелю, а також передавати відео, аудіо та керуючий сигнал між камерою і відеореєстратором.

IP камери відеоспостереження

Третіми за порядком, але не менш важливими, є IP камери відеоспостереження, які працюють через Internet Protocol (скорочено IP).

IP камера відеоспостереження, перед передачею даних по мережі, стискає отримане з матриці зображення за допомогою потокових методів відеостиснення, найбільш поширеними з яких є H.264 і H.265(+). Завдяки попередньому стисненню, знижується навантаження на мережу і  можна відразу зберігати отриману інформацію на сервері або NVR без додаткової обробки.

IP відео камери можуть бути як з вбудованим мікрофоном, так і з можливістю підключення виносного мікрофона.

Додатково, IP камери можуть бути оснащені вбудованим WI-FI модулем і РоЕ адаптером, що дозволяє подати живлення на пристрій по мережі Ethernet.

Відеокамери спостереження можна розділити по типу виконання

Якщо ви збираєтеся купити камеру відеоспостереження, то повинні знати, що всі згадані вище варіанти пристроїв відрізняються не тільки за типом сигналу, але і за типом корпусу. Це важливо, оскільки, перш за все, від виконання корпусу залежить можлива середа експлуатації відеокамери, отже, з цієї причини, камери можна розділити на вуличні та внутрішні. Зрозуміло, якщо купувати зовнішні камери відеоспостереження ціна на них буде трохи більшою через специфіку виробництва. Так, наприклад, вуличні відрізняються від внутрішніх відеокамер наявністю захисного кожуха зі ступенем захисту IP-65, IP-66 або IP-67.

Так само в залежності від корпусу відеокамери бувають:

 • купольні камери відеоспостереження,
 • циліндричні камери відеоспостереження,
 • безоб'єктівні камери відеоспостереження,
 • кубічні камери відеоспостереження.

Безоб'єктивні відеокамери призначені для вирішення завдань, пов'язаних з використанням нестандартних об'єктивів з великою фокусною відстанню. Для цих відеокамер характерна наявність керування автоматичною діафрагмою, а також додаткові функції – обробка складної освітленості або зниження шумів. Для роботи таких відеокамер додатково необхідний об'єктив з певними характеристиками (фокусна відстань, автодіафрагма).

Циліндричні відеокамери являють собою камеру в корпусі у вигляді циліндра, вони бувають мініатюрні або ж вуличні з ІЧ-підсвічуванням.

Купольні відеокамери зроблені у вигляді півсфери, призначені для встановлення на горизонтальній поверхні (стелі). Часто відеокамери в купольному виконанні мають можливість універсального встановлення, так звані 3D куполи. Вони можуть встановлюватися як на горизонтальній, так і на вертикальній поверхні.

Також варто згадати про кубічні камери. Вони використовуються виключно у приміщеннях, оскільки не мають погодостійких кожухів. Камери такого типу зазвичай мають вигляд невеликого прямокутника і використовуються в офісах, квартирах, банках і інших житлових просторах. Можливе встановлення на стіні, стелі або ж просто на столі в безпосередній близькості до людини.

види камер відеоспостереження

Безоб'єктивна

відеокамера спостереження

Купольна

відеокамера спостереження

Циліндрична

відеокамера спостереження

Кубічна

відеокамера спостереження

Всі описані вище види камер, ви з легкістю знайдете в нашому інтернет магазині. У нас ви зможете купити камери відеоспостереження і все додаткове обладнання за найбільш оптимальними цінами. Наші фахівці зможуть порадити вам як окремі компоненти для охорони, так і підібрати комплекти відеоспостереження, необхідний саме для вас.

Відтворення і копіювання інформації з сайту дозволяється лише з дозволу адміністрації сайту.

Вгору