Оскільки поточний рік добігає кінця, багато факторів невизначеності, які сформували 2020 рік, все ще залишаються. Проблеми кібербезпеки систем відеоспостереження та інших, що супроводжували пандемію, зберігаються, оскільки гібридні віддалені робочі місця стали способом життя. І протягом усього цього часу ландшафт загроз продовжує розвиватися, оскільки інновації у хмарних обчисленнях та інших сегментах відкривають нові загрози — деякі у несподіваних сферах.

Щоб підбити підсумки того, де ми знаходимося і що чекає на нас на горизонті, експерти Digicert з кібербезпеки зробили кілька прогнозів на 2022 рік, у тому числі припущення, що питання довіри та цифрової ідентичності будуть на чолі багатьох списків пріоритетів.

Компанії у кожній галузі роками застосовують цифрову трансформацію, і це тенденція посилюється. Дослідження прогнозують, що глобальний ринок цифрової трансформації зростатиме із середньорічними темпами зростання 24% з 2021 по 2028 рік. По мірі того, як складні технології стають все більш вагомою частиною найважливіших процесів кожної організації, експерти Digicert прогнозують, що використання кількості цифрових підписів зростатиме — і для цього буде потрібний вищий рівень довіри та ідентичності.

Ставки на цифрові підписи зростають. Фахівці Digicert зазначають, що з цифровими підписами буде пов'язано більше робочих процесів у таких галузях, як фінансові послуги, розумні будинки та будівлі, охорона здоров'я та освіта. Цифрові підписи також корисні для організацій із гібридною роботою для прийому на роботу або підтримки віддалених працівників. Ставки зростають у міру того, як цифрові підписи стають все більш поширеними, і, за словами експертів Digicert, нещодавній судовий процес в Австрії фактично визнав недійсною угоду на 3 мільярди євро, оскільки в ній використовувався неправильний цифровий підпис.

Європа, яка давно є лідером у сфері впровадження електронних підписів, оновлює свої правила eIDAS, вивчаючи уроки пандемії Covid-19, щоб забезпечити високоякісну віддалену перевірку особи підписувачів кваліфікованими постачальниками довірчих послуг. Крім того, нові пропозиції значно розширять використання виданих державою eID для полегшення транскордонної взаємодії. Ці зміни є частиною тенденції до відновлення контролю над ідентифікацією громадян, а не приватних компаній.

Ідентичність та довіра — ось сила Інтернету речей і не тільки. Для сценаріїв використання на основі даних, таких як Інтернет речей, довіра важливіша, ніж будь-коли. Такі пристрої, як медичні монітори, промислові пристрої керування, домашні системи безпеки та автомобільні датчики залежать від цілісності їх даних у поточному часі для підтримки процесів та рішень. На думку Digicert, у міру прискорення впровадження технології 5G ми побачимо наростальну конвергенцію додатків IoT та 5G, що може спричинити більше атак. PKI залишається надійним, перевіреним методом забезпечення довіри до середовища Інтернету речей.

Читайте інші цікаві новини про системи безпеки:

До 2030 року кількість камер відеоспостереження в Сінгапурі збільшиться більш ніж удвічі

Hikvision додає нову IP камеру з 25-кратним оптичним зумом у свою лінійку DeepinView