Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Блоки живлення

Для стабільної роботи обладнання охоронних систем важливо правильно вибрати джерело живлення.

Системи безпеки відносяться до електроприймачів, тобто вимагають безперебійного електропостачання.

Дуже часто не важливо, будинок старої або нової споруди, в мережі можливі перепади напруги. Будь-який перепад в мережі призводить до того, що обладнання самовільно включається / відключається, тобто якийсь час не працює (що неприпустимо для охоронних систем). Будь-які перебої напруги - це вирок терміну придатності обладнання. Чим більше збоїв, тим швидше техніка виходить з ладу.

Блоки живлення

Щоб контролювати ситуацію незалежно від перебоїв живлення, щоб куплена вами техніка була в цілості й схоронності і відпрацювала належний їй термін, варто придбати акумулятори та блоки безперебійного живлення (ББЖ). Їх використовують, щоб компенсувати збої в системі, коли відключається електрика, або змінюється напруга. Завдяки цим пристроям системи можуть спокійно працювати без подачі напруги деякий час.

У момент збою подачі електропостачання, джерело безперебійного живлення (ДБЖ) включається і працює автономно.

Джерело безперебійного живлення - забезпечує роботу мережі протягом певного часу, коли напруга в мережі відключилася. Зазвичай цього часу вистачає для збереження всіх необхідних даних. Також цей час - для підключення додаткового джерела живлення (якщо це необхідно). Але, як правило, акумуляторів (складова частина ДБЖ) вистачає до того часу як напруга в електромережі з'явиться.

Класифікація та види ДБЖ

Критерії поділів видів ДБЖ

За потужністю:

  • малої
  • середньої
  • високою

Зрозуміло, що для різних цілей використовують ДБЖ різної потужності.

Щоб визначити потужність ДБЖ для систем безпеки, необхідно підсумувати потужність всіх пристроїв і додати 20%, щоб був запас стабільної роботи ІБ

За принципом дії:

  • офлайнові (offline)
  • онлайнові (online)
  • лінійноінтерактівні (lineinteractive)

Офлайновий ДБЖ

Режим нормальної роботи здійснюється підключення до основної мережі живлення. Аварійний режим живлення - відбувається перемикання на резервні джерела (акумуляторні батареї). Основні переваги цього типу ДБЖ - невибагливість в роботі і простота виконання.

Онлайновий ДБЖ

Працює за принципом подвійного перетворення напруги. Змінна напруга, яка надходить на вході, трансформується в постійну, а потім знову стає змінною. Така схема допомагає встановити стабільний рівень вихідної напруги, також гасить перешкоди основного живлення.

Лінійноінтерактівні ДБЖ

Складається з комутуючого пристрою і стабілізатору вхідної напруги. Таким чином ДБЖ такого типу забезпечує автономне енергопостачання техніки при відключенні електроенергії, а також захищає від підвищеної або зниженої напруги. При цьому вся система не переходить в аварійний режим.

Робота з акумулятором

ДБЖ працює від акумулятора і може його заряджати.

Акумулятор - це своєрідний накопичувач енергії. Якщо ІБП малопотужний, то найчастіше його живить одна акумуляторна батарея. Якщо потужність ДБЖ більше середньої або високої, то кількість акумуляторів збільшується.

Термін служби акумулятора, залежить від режиму його експлуатації.

Існує європейський стандарт класифікації акумуляторів для ДБЖ. Вони бувають декількох типів:

  1. Термін роботи понад 10 років. Найвищі показники по експлуатації, висока ступінь захисту. Їх доцільно використовувати на підприємствах нафтопереробного і нафтовидобувного комплексу, на атомних електростанціях.
  2. Робочий ресурс до 10 років. Акумулятори такого типу повторюють основні характеристики і конструкцію попередньої категорії, але вимоги до безпеки і захисту у них знижені.
  3. Терміном служби 58 років. Ці акумулятори ИБП ще називають «загального призначення», вони використовуються на неенергоємних підприємствах. Саме такі акумулятори використовують для охоронних систем;
  4. Терміном роботи 35 років. Стандартні моделі акумуляторів ИБП такого типу можуть застосовуватися в відносно невеликих ИБП і стаціонарних установках, що забезпечують безперебійне електропостачання.

Стабілізатори напруги підтримують напругу на певному рівні, при цьому не залежать від напруги, яка подається по електромережі. Якщо напруга більше або менше певного заданого діапазону, то стабілізатор відключає навантаження.

Вибираючи стабілізатор напруги, в першу чергу Ви повинні вирішити: як ви хочете захистити обладнання кожне окремо або систему в цілому. Обов'язково потрібно врахувати потужність цих приладів. Зверніть увагу: стабілізатор напруги автоматичний пристрій, працює безперервно і не вимагає постійної уваги, догляду.

Стабілізатори за технічними характеристиками діляться на: стабілізатори постійного і змінного вихідної напруги. За потужністю бувають промислові, робоча напруга 380 В, а також побутові - напруга, як правило, 220 В. Для систем безпеки зазвичай використовують побутові.

Відтворення і копіювання інформації з сайту допускається лише з дозволу адміністрації сайту.

Вгору