Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

ІЧ-підсвічування

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Напевно, навряд чи можна уявити собі сучасні системи відеоспостереження без використання інфрачервоного підсвічування, за винятком хіба що випадків, коли використовуються Тепловізори. Хоча історія таких пристосувань почалася лише нещодавно, з моменту виявлення чутливості ПЗС матриць до ІЧ-випромінювання, ще десять років тому це було практично ексклюзивним і дуже дорогим виробом, виробництвом якого займалися виключно зарубіжні компанії. У своїй масі вони були представлені споживачам, як ІЧ-прожектор на основі спеціальних галогенних ламп, їх потужність розжарювання становила від десяти до сотень ват.

ІЧ в них формувалося за допомогою дисперсійних фільтрів з ІЧ-скла, які і поглинали видиму частину спектру. На сьогоднішній день ці пристрої стали популярними і затребуваними. В ті часи світлодіодні ІЧ-освітлювачі масштабно застосовувалися тільки для викличних панелей відеодомофонів, в ролі "прихованого підсвічування". І тільки одиниці виробників випускали світлодіодні прожектори.

На сьогоднішній день ІЧ-підсвічування стало невід'ємною частиною відеоспостереження і його можна придбати окремо від камер, так само як і об'єктиви для відеоспостереження. До того ж, за останні роки їх вибір значно розширився, тепер можна вибрати дані пристосування з різною дальністю і кутами освітлення. Найцікавіше, що з'явився інфрачервоний світлодіод з дистанційно змінним кутом, відповідно, можна з легкістю міняти і дальність освітлення.

Сьогодні відеоспостереження можна використовувати в будь-яких приміщеннях, як в світлих, так і в темних приміщеннях, а також в різний час доби, а все завдяки тому, що існує інфрачервоне підсвічування. Саме тому використовувати відеокамери стало набагато простіше і зручніше.

Інфрачервоні освітлювачі можуть експлуатуватися в різних місцях, де для повноцінної роботи відеокамери недостатньо освітлення.

Їх використання обумовлено наступними обставинами:

- довжиною спектральної чутливості камер в ІЧ-області, в деяких пристроях дана чутливість спеціально підкреслюється;

- підсвічування не повинна бути видимим для стороннього спостерігача, але при цьому необхідно пам'ятати, що непомітними для людини є тільки ІЧ-джерела з випромінюванням хвилі довжиною не більше 930 нм;

- можливість непомітного підсвічування там, де є незадоволення навколишніх з цього приводу, в силу яскравості променя.

Отже, ІЧ-освітлювачі характеризуються за наступними параметрами:

- завдяки своєму куту освітлюваної площі;

- довжиною хвилі світла, яка випромінюватиметься;

- дистанція підсвічування;

- потужністю споживання.

ІЧ-освітлювачі можуть бути виготовлені:

1. На основі спеціальних галогенних ламп з використанням ІЧ-фільтрів (величезний радіус освітлення, він може досягати близько ста метрів, при цьому потужність споживання становитиме від двадцяти до трьохсот ват, а довжина самої хвилі - від 730 до 850 нм, ну і, звичайно ж, не такий вже і великий термін служби ламп);

2. Твердотільні освітлювачі, в яких використовуються світловипромінюючі діоди ІЧ-діапазону (вони вважаються найбільш економічними, надійними, мають відносно невеликі розміри, а також вагу).

Найцікавіше, що при одній і тій же потужності випромінювання, інфрачервоні освітлювачі можуть мати одночасно різні кути того спектра, який необхідно висвітлити, а головне пам'ятайте, чим вужче будуть розміри спектра, тим більше сама дистанція цього підсвічування. Також необхідно відзначити, що чим вище хвиля випромінювання, тим менше дальність її дії.

Підводячи підсумки, можна говорити про те, що найбільш ідеальним для оцінки самого радіусу дії ІЧ-освітлювача було б рішення, коли при повній темряві на потрібній вам відстані від відеокамери встановлюється мішень, яка буде обговорена відповідно до потрібних кольором і розміром. Хоча в наш час така метрологія практично нереальна.

Не менш важливим є той факт, що ІЧ-освітлювачі можна застосовувати спільно з кольоровими відеокамерами, в яких відсутній режим "день-ніч", з ІЧ-фільтром, що прибирається. Це може привести до спотворення кольору відеокамери, тому бажаного результату при використанні обладнання не вийде. Не рекомендується встановлювати такі освітлювачі занадто близько від відеокамер, так як світлове і теплове випромінювання ІЧ-підсвічування може притягувати величезна кількість літаючих комах в області самого об'єктива відеокамери. Але в будь-якому випадку, в кожному конкретному випадку необхідно все вирішувати, виходячи з цілей використання пристрою.

Відтворення і копіювання інформації з сайту допускається лише з дозволу адміністрації сайту.

Вгору