Останні кілька років, безперечно, були складними для всіх. Оскільки пандемія все ще продовжується, люди певною мірою навчилися пристосовуватися до так званої нової реальності. А разом із цим виникла і нова хвиля інновацій та технологій. Згідно з дослідженням Інституту інженерів електротехніки та електроніки (IEEE), штучний інтелект (ШІ), машинне навчання, хмарні обчислення та 5G — це лише деякі з технологій, що займуть центральне місце у 2022 році. Бувши провідним світовим постачальником інтелектуальних IoT-рішень та послуг, орієнтованих на відеоспостереження, компанія Dahua постійно впроваджує інновації та розвиває свої продукти та послуги, приділяючи пильну увагу новітнім технологіям, що з'являються в галузі. Новий рік вже настав і Dahua аналізує деякі технологічні тенденції, які, на думку компанії, стануть лідерами року Тигра.

Прискорене впровадження відеоаналітики на базі ШІ та продуктів початкового рівня

Завдяки впровадженню штучного інтелекту в кінцеві, периферійні та хмарні сценарії, все більше і більше пристроїв на основі ШІ широко застосовуватимуться в різних галузях. Цілком імовірно, що технології, пов'язані з інтелектуальною відеоаналітикою, такі як криміналістичний пошук на основі ШІ, бізнес-аналітика, виявлення об'єктів та пропускна спроможність, відіграватимуть вагому роль в інноваціях сегменту відеоспостереження у 2022 році і далі.

Wizsense від Dahua, велика серія продуктів та рішень ШІ, які з високою точністю розпізнають людину та транспортний засіб, збирається випустити оновлення в опціях самоадаптації сцени ШІ (AI SSA), кодування ШІ та швидкого вибору. Крім того, Wizmind — набір висококласних рішень Dahua на основі штучного інтелекту, які пропонують раннє попередження та оповіщення в режимі поточного часу, розширену відеоаналітику та статистику даних — також знаходиться на шляху до оновлення портфоліо, що включає ширококутні IP камери відеоспостереження, тепловізори та інше.

Згідно зі звітом Omdia про базу даних відеоспостереження та відеоаналітики за 2021 рік, очікується зростання попиту на відеореєстратори, особливо обладнання початкового рівня, із вбудованою відеоаналітикою Deep learning. Наприклад, гібридний відеореєстратор XVR серії Dahua Cooper-I є першим інтелектуальним аналоговим записувальним пристроєм та пристроєм зберігання даних початкового рівня, який пропонує такі функції ШІ, як SMD Plus (інтелектуальне виявлення руху) та інтелектуальне кодування. Так само серія Dahua Eureka складається з тепловізійних камер початкового рівня зі штучним інтелектом. Розроблені для кінцевих користувачів тепловізори вважаються відповідним вибором для виявлення вторгнень по периметру малого та середнього розміру та раннього виявлення пожежі у різних сценаріях (наприклад, на майданчиках з переробки відходів).

Хмарне відеоспостереження продовжує зростати та розвиватися

Очікується, що попит на хмарні обчислення серед організацій збережеться у 2022 році внаслідок віддаленої роботи та тенденції до цифрової трансформації, що зростає, через пандемію. Використання хмарних рішень для відеоспостереження, таких як VSaaS (відеоспостереження як послуга), також має прискоритись у 2022 році. Завдяки численним перевагам, таким як економічність, віддалений доступ до даних, безпечне зберігання даних, висока надійність та інше, хмара стає все більш популярною в секторі малого та середнього бізнесу, який не може самостійно створювати та обслуговувати системи відеоспостереження.

Одним із прикладів продуктивної системи VSaaS вважається рішення Dahua COS — об'єднана хмарна платформа, яка дозволяє користувачам керувати локальними пристроями та користуватися повним спектром послуг у будь-який час та в будь-якому місці. Платформа також надає установникам зручні рішення прямо у них під рукою, включаючи цілодобову віддалену діагностику та ремонт проблем, керування сигналізацією, хмарне сховище та інше.

Технологія 5G прокладає шлях до віддаленої роботи та відеоконференцій

5G, безумовно, вважається ключовою технологією, яка найближчими роками принесе користь відеоконференціям та віддаленій роботі. Швидкі мережеві можливості відеопідключень, що забезпечуються широкосмуговою технологією 5G, забезпечують обмін зображеннями в режимі поточного часу та синхронізацію аудіо та відео з нульовою затримкою, забезпечуючи вражаючий віддалений зв'язок та спільну роботу. Безперечно, 5G зробить мережі швидшими та надійними. Це дозволить більш ефективно використовувати такі технології, як штучний інтелект, Інтернет речей і машинне навчання, для спільної роботи на багатосторонніх конференціях, а також дозволить використовувати різні інноваційні програми в індустрії відеоконференцій.

Конвергенція кількох систем через AIoT

Конвергенція багатовимірних сенсорних пристроїв та систем через Інтернет речей (IoT) — ще одна область, у якій наступного року спостерігатиметься зростання. Штучний інтелект речей (AIoT) – це поєднання технологій штучного інтелекту та інфраструктури IoT. Це забезпечує більш продуктивні операції IoT, покращує взаємодію людини та машини, а також управління даними та відеоаналітику. Іншими словами, кожен окремий елемент у середовищі Інтернету речей може не тільки керувати штучним інтелектом окремо, але й поєднуватися один з одним і разом виконувати завдання продуктивніше.

Сьогодні постійно наростальні вимоги до безпеки для великомасштабних сценаріїв захисту периметра (наприклад, аеропорту, будівельного майданчика, акваторії тощо) дозволили поєднати технології відеоспостереження на базі штучного інтелекту з тепловізором та радаром безпеки. Наприклад, рішення Dahua Perimeter Protection Security Radar поєднує поворотну IP камеру та тепловізор з радарним охоронним датчиком для досягнення багатовимірного виявлення, дозволяючи користувачам виявляти та відстежувати вторгнення, завантажувати сигнали тривоги, зберігати докази та багато іншого.

У технології AIoT також зростатиме інтеграція таких рішень, як відеоспостереження, сигналізація, контроль доступу, виявлення пожежі з датчиками температури та датчиками диму, вологості, тепла та якості повітря — у розумних будівлях та будинках. Також буде більше рішень для налаштування на основі сцен, які поєднують технологію штучного інтелекту відео з радаром та іншими технологіями IoT для вирішення конкретних проблем клієнтів.

Інформаційна безпека

Кібербезпека викликає все більшу стурбованість у користувачів і стане вагомою проблемою зі зростанням мереж Інтернету речей. Найбільші побоювання викликають мобільні та гібридні робочі сили (співробітники, що працюють з дому або віддалено), вразливість хмарних обчислень та центрів обробки даних, а також скоординовані атаки програм-вимагачів.

Протягом тривалого часу Dahua надавала вагомого значення інформаційній безпеці в сегменті інтелектуального Інтернету речей, вважаючи мережеву безпеку та захист конфіденційності одним із пріоритетів компанії. Dahua інтегрує заходи безпеки, такі як аутентифікація сертифіката, перевірка цілісності кодового потоку та шифрування кодового потоку, щоб мережеві дані були зашифровані та захищені протягом усього процесу збирання, передачі, зберігання та спільного використання.

Крім того, було створено Центр кібербезпеки Dahua (DHCC) для вирішення проблем шляхом надання звітів про вразливість безпеки та обміну ноу-хау у сегменті кібербезпеки з клієнтами. У компанії передбачена група реагування на інциденти, пов'язана з безпекою продуктів (PSIRT), яка отримує, обробляє та розкриває будь-які вразливості безпеки, пов'язані з продуктами та рішеннями Dahua.