Компанія Teledyne Flir виграла контракт на суму до 15,7 мільйона доларів із Об'єднаним науково-технічним відділом Агентства США зі скорочення загроз (DTRA JSTO), на розробку нових інструментів для картування та візуалізації загроз на полі бою. Ця технологія дозволить відображати у цифровому вигляді небезпечні матеріальні загрози за даними датчиків та «бачити» їхнє точне місцезнаходження за допомогою змішаної реальності на мобільних телефонах, планшетах та моніторах Heads-Up Display (HUD).

Teledyne Flir працюватиме з партнерами над розробкою програмного забезпечення, яке дозволить точно визначати, вимірювати та відображати хімічну, біологічну, радіологічну та ядерну (CBRN) зброю для перегляду за допомогою набору інструментів Tactical Assault Kit (TAK). Карта погроз візуалізуватиметься в «прозорому» дисплеї доповненої реальності (AR) тими, хто використовує TAK на своїй електроніці, а також футуристичними пристроями HUD, такими як Integrated Visualization Augmentation System (IVAS).

Метою програми, що фінансується з офісу управління цифровим бойовим простором DTRA, є забезпечення покращеної ситуаційної поінформованості про CBRN у режимі поточного часу та надання користувачам TAK ​​можливості бачити та уникати хімічних та біологічних небезпек. Проект також дозволить майбутнім людям, оснащеним IVAS, візуалізувати хімічні та біологічні загрози та отримувати підтримку прийняття рішень у режимі реального часу під час виконання місій з розвідки та дезактивації. Крім того, програма закладає основу для штучного інтелекту (ШІ) та доповненої реальності для автономних зусиль армії з дезінфекції.

«Щоб захистити наші війська, де б вони не були розгорнуті, нам необхідно використовувати найпередовіші технології виявлення та управління полем бою, щоб протистояти смертельному ризику, що створюється хімічною та біологічною зброєю», — розповів Девід Каллін, генеральний менеджер підрозділу безпілотних та інтегрованих рішень, а також систем безпеки Teledyne Flir. «Ми пишаємося тим, що очолюємо цю роботу, яка допоможе нашим воїнам інтуїтивно візуалізувати небезпечні хімічні та біологічні загрози, а також розширить майбутні можливості, пов'язані з IVAS та автономною роботизованою дезактивацією».

Контракт фінансуватиме розробку гнучкого прототипу, що складається з мережевих хіміко-біодатчиків та інструментів візуалізації AR, які DTRA оцінюватиме протягом декількох заходів. Премія включає 12-місячний базовий період, три 12-місячні варіанти, а також інші додаткові завдання. Роботи проводитимуться на об'єкті Teledyne Flir's у Піттсбурзі.

Читайте інші цікаві новини про системи безпеки:

Серія Wisenet X від Hanwha Techwin надає ШІ для всіх

Китайський мега-аеропорт вибирає індивідуальне відеоспостереження від Bosch