Штучний інтелект і машинне навчання стають дедалі важливішими елементами у багатьох галузях промисловості, і обсяг інвестицій зростає. Згідно з новим звітом Memoori, це зумовлено і розумними будівлями.

Попри те, що органічне зростання продажів нових рішень на базі штучного інтелекту відповідатиме за більшу частину очікуваного зростання ринку, воно також буде частково викликане тим, що ШІ візьме на себе відповідальність за більшу частину існуючих систем будівель, що вже перебувають в експлуатації. Це один із кількох висновків нового звіту Memoori «ШІ та машинне навчання в розумних будівлях — перспективи глобального ринку».

Згідно з дослідженнями Memoori, рішення з ШІ все більше витіснятимуть застарілі периферійні пристрої, а відеоаналітика на основі ШІ витіснить деякі більш традиційні форми програмного забезпечення, які продаються сьогодні. У дослідженні вказано, що ринок ШІ та машинного навчання в розумних будівлях згенерував загальний дохід у 1,10 млрд доларів у 2020 році, і прогнозується його щорічне зростання на 24,3 відсотка до 2025 року, яке майже втричі виросте в ціні до 3,2 млрд доларів до 2025 року.

І апаратне, і програмне забезпечення

За словами дослідників Memoori, більшість доходів від обладнання надходить від периферійних пристроїв, особливо від різних типів ШІ-камер відеоспостереження. Інший аналіз ринку, присвячений розширеним рішенням ШІ, показує набагато більшу вагу щодо доходів, що генеруються програмним забезпеченням; проте відносна важливість рішень комп'ютерного зору ринку розумних будівель означає, що прибутки від обладнання становлять вагому частку ринку й продовжуватимуть зростати.

За оцінками Memoori, сьогодні прибутки від апаратного забезпечення становлять 35,4% ринку. У той самий час у індустрії фізичної безпеки широко обговорюється важливість інтеграції різних систем, щоб мати можливість управляти розумними будівлями з єдиної платформи. І ще одна гаряча тема — велика гнучкість у будівлях, що, поза сумнівом, прискорилася під час пандемії. Коли офіси більше не розглядаються як очевидне робоче місце, куди люди ходять щодня, а, можливо, лише кілька чи один день на тиждень — адаптація будівель до потреб організацій та людей, які їх населяють, стає значно важливішою.

Частиною цього є управління зайнятістю, коли, наприклад, шляхом збору даних з комплектів контролю доступу та IP камер відеоспостереження стає можливим регулювати вентиляцію, опалення, освітлення та інше – залежно від того, скільки людей перебуває в будівлі чи конкретних приміщеннях, і коли. Ринок послуг з управління енергоспоживанням та сталого розвитку з використанням ШІ швидко зростає та приваблює велику кількість нових учасників.

Ідентичність стає важливою

Контроль доступу як послуга стає все більш популярним у всьому світі. У звіті Memoori «Фізична безпека 2020-2025» оцінюється світовий ринок управління доступом як послуги (ACaaS) у 620 мільйонів доларів у 2019 році. Очікується, що до 2024 року світовий попит зросте до 1,6 мільярда доларів.

Перехід до бізнес-моделей, що базується на наданні послуг, прискорився під час пандемії і це призведе до появи нових рішень, таких як послуги бронювання як для робочих місць, так і для офісів та іншого. Офіси будуть більше схожі на місце зустрічей у різних формах, і це висуне нові вимоги до різних систем, що існують у будівлях сьогодні, і зробить їх інтеграцію ще більш важливою. Компанії, які традиційно були частиною індустрії систем безпеки, можуть зіграти тут вагому роль.

Велика гнучкість також означає, що стає важливим відстежувати особи тих, хто перебуває у будівлі. Так, наприклад, одна й та сама людина часто може мати 3-4 різних ідентифікатори в одній і тій же системі контролю доступу, що ускладнює управління ідентифікаторами.

Читайте інші цікаві новини про системи безпеки:

Hikvision представляє комплексну пропозицію камер 4K UHD з технологіями ColorVu та AcuSense

Siemens набирає обертів у сфері розумних будівель із придбанням нового програмного забезпечення