Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Кабель вита пара

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Звита пара - являє собою кабель який складається з попарно скручених між собою провідників (жил) покритих індивідуальною оболонкою.

Скручування проводів один з одним допомагає зменшити зовнішні електромагнітні перешкоди, зменшує взаємні наведення і підвищує ступінь зв'язку провідників в одній парі один з одним.

В якості ізоляції використовуються різні матеріали такі як полівінілхлорид, поліпропілен або поліетилен.

Застосування звитої пари

На сьогоднішній день кабель цього типу використовується у величезній кількості сфер, серед головних з яких можна виділити телекомунікації, телефонні лінії і комп'ютерні мережі. Що стосується відеоспостереження, кручена пара може використовуватися як для підключення аналогових, так і IP пристроїв, наприклад, камер і реєстраторів.

Переваги застосування звитої пари для відеоспостереження

На ринку відеоспостереження, цей тип кабелю завоював особливу популярність. Найчастіше він використовується для підключення IP обладнання, оскільки дає велику кількість переваг.

Серед них, однією з головних можна виділити підключення живлення і звуку, через один кабель, за допомогою пар, або ж втановлення декількох камер через один кабель. Це робить встановлення більш швидким, легким та менш витратним фінансово.

Крім того, у цього типу кабелю є ще одна перевага у вигляді захисту від наведень. У порівнянні з іншими типами кабелів, такими, наприклад, як коаксіальний, структурні особливості звитої пари дозволяють більш надійно захищати сигнал від перешкод, і як наслідок картинку відеокамери від погіршення якості.

Особливо це помітно на великих відстанях, починаючи від кілометра. До слова така довга передача також є перевагою цього кабелю. Якщо для захисту від наведень використовується заземлення та екранування, а також застосовуються приймачі, відстань може досягати до 3 і більше км. Такий кабель може ідеально підійти для роботи в місцях де електромагнітне випромінювання вище норми.

Крім того, ціна на кабель звита пара відрізняється від конкурентів своїми помірними цінами.

Типи кабелю звита пара

Перш за все, звита пара цінується за свою пропускну здатність, яка визначається діапазоном робочих частот. Не всі з них підходять для камер відеоспостереження, тому це питання особливо важливе при купівлі кабелю. Існують такі категорії:

 • CAT1 з частотною смугою 0,1 МГц і CAT2 з частотою 1 МГц сьогодні практично не використовуються.
 • CAT3 з смугою в 16 МГц може бути 2 або 4 парним. У такій категорії в парі використовується дев'ять витків на метр. Може застосовуватися для локальних мереж на базі Ethernet стандарту 10BASE-T.
 • CAT4 має частотну смугу в 20 МГц і дуже схожий на CAT3 за своїми особливостями. Сьогодні не використовується.
 • CAT5 з частотою в 100 МГц вже має швидкість передачі даних для двох пар до 100 Мбіт/с. На 1 метр довжини такого кабелю доводиться 27 витків.
 • CAT5е на даний момент є найбільш використаним типом звитої пари. Його частотна смуга, досягаючи 125 МГц, дозволяє передавати дані зі швидкістю 100 Мбіт/с для кабелю з двома парами і до 1000 Мбіт/с для кабелю з чотирма парами. Купити кабель кручена пара CAT5е ви можете в нашому інтернет магазині
 • CAT6 що відноситься до класу «Е» також досить поширений і має швидкість передачі до 10 Гбіт/с на відстані до 55 метрів з частотним діапазоном 250 МГц.
 • CAT6a з 500 МГц частотного діапазону складається з 4 пар провідників і підтримує швидкість до 10 Гбіт/с на відстані до 100 метрів.

Найпоширенішим варіантом при використанні витої пари для відеоспостереження є кабель CAT5е. При належних умовах прокладання він здатний забезпечити передачу сигналу на відстань в декілька кілометрів. При цьому його ціна досить низька порівняно з кабелями вищих категорій.

Кабелі категорії 6 і 6а можуть застосовуватися для створення локальних мереж з високою швидкістю передачі.

Існує багато інших категорій за якими можна розділити кабель на певні типи, так, наприклад, вони відрізняються щодо екранування. Основні різновиди включають в себе:

 • UTP - неекранована звита пара. Цей тип кабелю не має захисних екранів, тому рекомендується для використання не невеликих відстанях і на відстані від ліній електропроводки.
 • FTP - фольгована звита пара. Наявність фольгованої оболонки дозволяє охороняти сигнал від наведень, викликаних зовнішніми джерелами.
 • STP - екранована звита пара. В такому кабелі загальний екран виконаний не з фольги, а з мідного обплетення. Крім нього, кожна пара має власний фольгований екран. Це дозволяє охороняти сигнал не тільки від зовнішніх, а й внутрішніх наведень. (При використанні цього кабелю обов'язково необхідно заземлення)

Крім цих трьох видів, існує велика кількість різновидів, що відрізняються за наявностю загального і індивідуальних екранів, а також матеріалу їх виконання і кількості екранів.

Важливим аспектом також можна назвати середу прокладання, вона може бути:

 • Внутрішнє. У якості захисної оболонки для таких кабелів найчастіше використовується полівінілхлоридний пластикат (ПВХ), який є не стійким до вологи і ультрафіолету.
 • Зовнішнє. Для зовнішнього прокладання використовується світлостабілізований поліетилен. Цей матеріал є більш стійким до вологи і ультрафіолету.
 • Повітрянє. Для повітряного прокладання використовується кабель, посилений тросом. Це сталевий дріт, найчастіше, розташований в окремій оболонці, але поєднаний через перемичку.

Якщо вам необхідно купити кабель звита пара, ви можете зробити це в нашому інтернет магазині. Наші консультанти допоможуть вам підібрати кабель виходячи із специфіки вашого встановлення, врахувавши такі фактори як довжина, спосіб прокладання та інші не менш важливі фактори.

Вгору