Малі та середні підприємства (МСП) можуть бути характерні не такими великими доходами, як компанії на корпоративному ринку, але вони не менш важливі для збільшення економіки. За даними Світового банку, формальні МСП забезпечують до 40% національного доходу (ВВП) в країнах з економікою, що розвивається. Вони представляють близько 90% підприємств та понад 50% зайнятості в усьому світі.

Малі та середні підприємства стикаються з обмеженими бюджетами, меншими адміністративними ресурсами і браком власних ІТ-фахівців, особливо перед лицем унікальних проблем, викликаних пандемією COVID-19. Однак, з розвитком технологій і появою на ринку великої кількості продуктів, що призводить до зниження витрат, системи безпеки малих та середніх підприємств розвиваються і стають все більш просунутими.

Випереджаючий підхід зі штучним інтелектом

Установників систем безпеки по всьому світу просять знайти оптимальні рішення, які можуть допомогти підприємствам малого та середнього бізнесу збалансувати бюджет і потреби в безпеці. Через відсутність адміністративних ресурсів у клієнтів з малого і середнього бізнесу менше шансів мати спеціальний персонал служби безпеки, який буде стежити за щоденною роботою і управлінням безпекою. Іноді, коли відбувається порушення безпеки і понесені збитки, може існувати пролом в безпеці протягом тривалого періоду часу, поки це не помітять.

Сьогодні технології підняли відеоспостереження на новий рівень з підвищеною точністю і продуктивністю завдяки розвитку штучного інтелекту і алгоритмам глибокого навчання. Є багато галузей та ринків, де ШІ вже надає вагомий вплив, в тому числі малі та середні підприємства, що раніше стикалися з тисячами записаних відео, які знаходили докази тієї чи іншої події. Тепер вони можуть отримувати точні оповіщення і сигналізацію в режимі поточного часу і менше відволікатися. Вони також отримують попереджуючий підхід, виявляючи потенційні небезпеки до того, як ті відбудуться. І все це з невеликими додатковими витратами для бізнесу.

Одним із прикладів вважається використання рішень Hikvision з технологією AcuSense на базі штучного інтелекту. AcuSense працює, щоб розрізняти людей, автомобілі та інші об'єкти, використовуючи інтелектуальні алгоритми. Це означає, що технологія може фільтрувати попередження системи безпеки, пов'язані з людиною (або транспортним засобом), тільки викликаючи їх для подальшої уваги та дій. Це вагомо допомагає клієнтам з малого і середнього бізнесу заощадити на загальних витратах на робочу силу, які в іншому випадку можна було б використовувати для поліпшення бізнесу.

Бачення з ясністю та кольором

У камерах відеоспостереження протягом деякого часу відбувалася еволюція роздільної здатності — від 480 пікселів, 720 пікселів до 1080 пікселів, а тепер і 4K. Люди хочуть бачити більше деталей, коли це необхідно. Для клієнтів з малого і середнього бізнесу це не та область, яку вони ризикують скомпрометувати в системі безпеки. Чому? Уявіть, якби вони знайшли відео, яке містить ключові докази події, але відеозображення були зернистими та нечіткими. Через це було б важко побачити обличчя або розрізнити колір одягу або автомобіля. Всі зусилля будуть марними.

Дослідження показують, що колір важливий для поліпшення чіткості та поліпшення розпізнавання об'єктів. Це також показує нам, що в світі відеоспостереження існує «сильна кореляція» між характеристиками вуличної камери і точністю передачі кольору. Здатність бачити деталі і кольори в темряві — один з найбільш важливих аспектів камери відеоспостереження, і на цю здатність впливає маса технічних факторів. Наприклад, чутливість датчика зображення, апертура об'єктива для відеоспостереження і прикладна обробка зображення.

Нинішні технології дозволили сучасним камерам краще бачити при будь-якому освітленні і у високій роздільній здатності. Відеокамери Hikvision з фірмовою технологією ColorVu — чудовий тому приклад. Вони гарантують відео з яскравими деталями навіть в дуже темних умовах. Серія комплектів відеоспостереження наступного покоління йде ще далі, використовуючи 4K Ultra high definition (UHD) для отримання чітких зображень з більш багатою деталізацією.

Дистанційна реєстрація та оперативна відповідь

Підвищена простота підключення і масштабована пропускна здатність, які стали можливими завдяки хмарній технології, спонукають все більше компаній, включаючи малі та середні підприємства, підключати до своїх мереж набагато більше IP камер відеоспостереження.

Зберігання всіх аксесуарів для охоронних систем та даних в ІТ-шафі більше не в інтересах багатьох малих і середніх підприємств. Push-повідомлення, віддалений перегляд відео та хмарні сервіси сьогодні поширені серед клієнтів малого та середнього бізнесу, та їх рішення безпеки повинні підтримувати ці можливості.

Серед іншого, додаток Hik-Connect від Hikvision пропонує безшовне з'єднання з усіма пристроями безпеки, дозволяючи користувачам переглядати відео в поточному часі, відтворювати й отримувати повідомлення про події віддалено, де б вони не знаходилися. Це означає, що вони можуть віддалено контролювати або навіть відкривати двері, наприклад, за допомогою аудіозв'язку. Це насправді економить час клієнтів з малого і середнього бізнесу в їх напруженому робочому дні.

Заглядаючи в майбутнє

Крім варіантів використання для забезпечення безпеки та моніторингу, компанії малого та середнього бізнесу використовують цілий ряд нових технологій, таких як штучний інтелект, хмарний сервіс, технологічна конвергенція, для вирішення ряду завдань. Будь то використання попереджувального підходу до забезпечення безпеки для захисту їх людей і активів, або шляхом оновлення їх стандартної системи безпеки до високої чіткості, щоб виглядати більш чітко та точно діяти. До всього іншого, система безпеки часто доповнюється аудіо, внутрішнім зв'язком та контролем доступу для автоматизації процесів або віддаленого моніторингу повсякденних бізнес-операцій.

Загалом, вони швидко використовують можливості, пропоновані сьогоднішніми системами відеоспостереження нового покоління, щоб максимізувати окупність інвестицій при мінімальній вартості володіння. Завдяки тому, що міжнародні організації, такі як Світовий банк, надаватимуть більше послуг та поліпшувати свій доступ до фінансів, малі та середні підприємства будуть продовжувати рости й використовувати більше можливостей та інновацій.
 

Читайте інші цікаві новини про системи безпеки:

HikCentral Professional від Hikvision дозволяє користувачам дистанційно керувати операціями щодо забезпечення фізичної безпеки

Novaira Insights: виторг від ПЗ для відеоспостереження перевищив 2 млрд доларів у 2020 році