0Порівняння товарів
Бажаєте знати вартість?
0
Мій кошик

Відеоспостереження

Відеоспостереження – це система, що призначена для цілодобового відеомоніторингу і запису подій, що відбуваються на об'єкті, що охороняється.

Які бувають системи відеоспостереження?

Обладнання для відеоспостереження розрізняють за способом передачі відеосигналу: аналогове і IP. Обидва варіанти можуть мати однаково гарну якість відео, що знімається з роздільною здатністю 1080P, 4K і мають можливість віддаленого підключення через інтернет.

Аналогові камери відеоспостереження працюють спільно з відеореєстраторами, так як самостійно відеокамери здатні тільки до безперервної передачі відеосигналу без запису і підключення до мережі.

Відеореєстратори призначені для запису одержуваного від відеокамери відеосигналу, вони бувають аналогові, IP і гібридні (працюють і з аналоговими, і з IP пристроями). Реєстратори обладнані мережевим інтерфейсом, мають вбудовану операційну систему та програмне забезпечення. Через відеореєстратор відбувається підключення аналогової системи до світової павутини для управління настройками і перегляду відео.

Сучасне аналогове обладнання працює за 3 основними HD стандартами передачі аналогового сигналу: HD-CVI, HD-TVI, AHD, так само камери можуть бути мультиформатні, що поєднують в собі кілька стандартів або все відразу, включаючи CVBS.

IP камери відеоспостереження мають істотну відмінність від аналогових відеокамер в тому, що кожен пристрій може мати незалежне підключення до локальної або глобальної мережі. Так само як і аналогові камери, вони можуть групуватися за допомогою мережевих відеореєстраторів або програмного забезпечення, що дозволяє створювати єдину систему моніторингу.

Додаткова дуже важлива відмінність IP систем від аналогових - це наявність у відеокамер смарт функцій, таких як розпізнавання автомобільних номерів, розпізнавання облич, підрахунок відвідувачів і ін.

Де і для чого використовуються системи відеоспостереження?

Варіантів застосування систем відеоспостереження величезна кількість і з кожним днем, з ростом їх функціональності, їх ставатиме все більше.

Наведемо кілька прикладів використання системи відеоспостереження та опишемо функції, які вона може виконувати.

  1. Відеоспостереження на об'єктах під охороною;
  2. Відеоспостереження в заміських будинках, квартирах, офісах як частина системи розумного будинку;
  3. Спостереження на автостоянках;
  4. Використання системи розпізнавання облич з ідентифікацією покупців в торгових центрах і магазинах самообслуговування.

Використання відеоспостереження на об'єктах під сигналізацією.

Помилкові тривоги є серйозною проблемою для сфери охоронних послуг та віддаленого моніторингу. Відповідно до результатів проведених досліджень від 90 до 95 відсотків сигналів тривог, які надходять в охоронні компанії, виявляються помилковими.

Помилкові погрози доставляють багато незручностей охоронним компаніям, оскільки їм потрібно відправляти охорону для перевірки кожного сигналу тривоги. Через помилкові тривоги у охоронних компаній виникають додаткові витрати. Помилкові тривоги також витрачають ресурси місцевої поліції і можуть впливати на витрати кінцевих користувачів.

Верифікація загроз за допомогою відео вирішує подібні проблеми. Відеоспостереження дозволяє з точністю підтвердити (або спростувати) наявність загрози дистанційно і в найкоротші терміни. Диспетчер в режимі реального часу отримає потрібну йому інформацію і прийме єдино правильне рішення.

Відеоспостереження в заміських будинках, квартирах, офісах як частина системи розумного будинку.

Використання відео в якості засобу підтвердження погроз стає все більш поширеним рішенням, завдяки зростаючій популярності пристроїв «розумний будинок», споживчих систем відеоспостереження і готових комплектів відеоспостереження. Споживчі відеокамери дозволяють користувачам контролювати свої будинки і переглядати відеозаписи подій у зручний для них час. Все це вони можуть робити за допомогою спеціального додатку для мобільного телефону.

Що стосується розумних будинків і систем автоматизації будівель, вони стають все більш популярними серед кінцевих користувачів. Камери відеоспостереження все частіше пропонуються покупцям в комплекті з «розумними» розетками або «розумними» лампами. Таким чином, користувачі отримують можливість забезпечення додаткового рівня контролю над тим, що відбувається в їх будинках. Деякі камери відеоспостереження оснащуються ІЧ датчиками для виявлення рухомих теплових об'єктів в якості альтернативи традиційним іч датчикам. Кількість доступних пристроїв швидко росте, надаючи набагато ширший вибір рішень в різних цінових категоріях.

Які функції виконує відеоспостереження на автостоянках?

Установка відеоспостереження на стоянках підвищує безпеку і забезпечує автомобілістам впевненість у цілості їх майна.

Власники парковок повинні розглядати забезпечення безпеки як першочергове завдання, виконання якого гарантує їм подальший успіх.

Сучасні системи відеоспостереження максимально прості в установці і експлуатації, і при цьому ефективні.

Часто транспортні засоби на парковках недостатньо захищені, тому що залишаються без нагляду протягом тривалих періодів часу. Крім того, до ризиків можна віднести той факт, що на парковках можуть залишатися сліпі зони.

Камери відеоспостереження - це пристрої, які забезпечать максимальний рівень безпеки на будь-яких автомобільних парковках.

Сервіс віддаленого відеоспостереження забезпечить цілодобовий професійний моніторинг. Власник парковки також може отримати доступ до відео за допомогою будь-якого пристрою з підключенням до мережі Інтернет - наприклад, смартфона або планшета.

Переваги установки відеоспостереження на автостоянках перетворять витрати на впровадження системи відеоспостереження в розумні довгострокові інвестиції, тому як дозволяють вирішувати такі завдання.

Запобігання вандалізму

Як і злодійство, вандалізм є для парковок серйозною проблемою і призводить до втрат доходів. Без можливості стежити за кожним куточком стоянки, ви не зможете перешкодити вандалам навмисно псувати майно ваших клієнтів. Сучасні камери відеоспостереження оснащені антивандальними функціями, однак важливо пам'ятати, що правильне розміщення обладнання також є ефективним способом захисту.

Стримування злочинців

Дослідження показують, що злочинці рідко зазіхають на добре захищене майно, вони вибирають більш простішу здобич. Камери відеоспостереження на стоянках здатні не тільки зловити злодіїв на місці злочину, а й запобігти їм. Це є важливою перевагою для парковок, розташованих в районах з високим рівнем злочинності, яке може забезпечити безпеку людей і їхнього майна.

Усунення сліпих зон

Використання достатньої кількості камер відеоспостереження допоможе забезпечити контроль в сліпих зонах і погано освітлених ділянках. Важливо вибрати правильні місця для їх установки і переконатися, що роздільна здатність обладнання для відеоспостереження дозволить досягти поставлених вами цілей.

Забезпечення спокою

Якщо на парковці темно і немає ознак наявності систем безпеки, то припаркуватися там захочуть небагато, не кажучи вже про те, щоб надовго залишити свій автомобіль без нагляду. Установка камер відеоспостереження показує, що власник серйозно ставиться до безпеки своїх клієнтів і захищає їх майно.

Використання системи розпізнавання облич з ідентифікацією покупців в торгових центрах і магазинах самообслуговування.

Впровадження системи розпізнавання облич в роздрібних торгових мережах дозволить виявити учасників програми лояльності, проаналізувати відвідуваність магазинів і навіть визначити емоції покупців. Використання відеоаналітики в торгівлі дозволяє підвищити якість обслуговування постійних покупців.

Найбільш інтелектуальні моделі IP камер і відеореєстраторів використовують технологію глибокого навчання, яка здатна розпізнавати та класифікувати мільйони образів, постійно самонавчанням і підвищуючи ефективність відеоаналітики. Алгоритм Deep Learning створює дуже точний фільтр помилкових тривог, розпізнає та ідентифікує обличчя, транспортні засоби, проводить підрахунок людей і пошук зображень конкретних об'єктів по заданих параметрах - це відкриває безліч нових можливостей не тільки для ритейлу, а й для багатьох інших сфер.

Сьогодні вже існують експериментальні магазини самообслуговування без кас, в яких процедура оплати відбувається в результаті відеоверифікаціі покупця і продукту, який він купує. Додатково про інтелектуальні системи відеоспостереження в торгівлі можна прочитати в цій статті.

Якщо відеоспостереження настільки корисно, що ж уповільнює його впровадження повсюди?

Основними перешкодами для широкого впровадження рішень для верифікації загроз за допомогою системи відеоспостереження є вартість обладнання (ціна товару завжди відігравала важливу роль), а також питання щодо конфіденційності та кібербезпеки.

Вартість обладнання

Незважаючи на очевидні переваги впровадження функції відеоспостереження в системи охоронної сигналізації, для багатьох користувачів придбання обладнання для відеоспостереження може здаватися не по кишені. Відеокамери спостереження з датчиком руху можуть коштувати в три рази дорожче, ніж ціна звичайних датчиків руху.

Конфіденційність і кібербезпека

Користувачів турбують питання конфіденційності, яка, як їм здається, може бути порушена. Покупці побоюються, що хакери можуть використовувати встановлені ними камери відеоспостереження для втручання в їх особисте життя.

Тому виробники рішень для відеоспостереження повинні переконатися, що їх системи оснащені захистом конфіденційності, і що їх власник в будь-який час зможе обмежити доступ до своїх камер відеоспостереження для інших користувачів.

Яку систему відеоспостереження варто вибрати?

Досить часто можна почути питання: яке відеоспостереження краще купити? На це можна відповісти, що яке б ви не вибрали обладнання, це буде набагато краще, ніж його повна відсутність.

Перш за все враховуйте свої фінансові можливості, якщо ви можете дозволити собі придбати обладнання з кращими характеристиками, то не варто економити на якості, але також не варто переплачувати за функціонал, яким ви ніколи не будете користуватися.

Приємних покупок!

Вгору