Майданчики для перероблювання та утилізації відходів є місцями, схильними до величезної небезпеки загоряння через деякі потенційно займисті матеріали та ризики, властиві процесу утилізації, а також інші фактори навколишнього середовища. Зокрема, сміттєві пожежі, пов'язані з акумуляторними батареями, стали вагомою проблемою, з якою сьогодні стикається глобальний сектор перероблювання та утилізації відходів. У новому звіті, спільно підготовленому компанією Eunomia та Асоціацією екологічних служб (ESA), відзначається, що з усіх 300 пожеж відходів у Великобританії щороку приблизно 48% були викликані літій-іонними батареями, із загальною річною вартістю близько 158 мільйонів фунтів стерлінгів.

З огляду на руйнівні наслідки пожеж для навколишнього середовища та суспільства, рішення раннього виявлення має першорядне значення для запобігання пожежам та раннього контролю за ними. Однак традиційні технології виявлення та пристрої (зокрема датчики диму) часто виявляють джерело загоряння тільки після того, як воно вже виникло, що ускладнює своєчасне гасіння пожежі. Отже, необхідна нова технологія для раннього виявлення джерела пожежі.

Компанія Dahua Technology використовує новітні тепловізійні технології, щоб розширити можливості своєї економічної серії Eureka — міні-гібридних тепловізійних камер з функцією раннього виявлення джерела загоряння. Разом з підключенням сигналізації на місці, виявленням перегріву, виявленням паління, моніторингом стану обладнання та іншими інтелектуальними функціями — ця серія камер відеоспостереження являє собою превентивне рішення початкового рівня щодо запобігання пожежам.

Раннє виявлення джерела тепла

Оснащені тепловізором, відеокамери серії Dahua Eureka здатні виявити те, що не бачать традиційні камери відеоспостереження: джерело тепла. На основі вимірювання температури ці високопродуктивні тепловізійні камери здатні виявляти потенційну небезпеку загоряння, наприклад, раптове підвищення температури або аномальне перевищення заданого порогового значення (наприклад, 80 ° C). Даючи сигнали раннього попередження, пристрій може допомогти запобігти виникненню пожежі та забезпечити своєчасне реагування до того, як пожежа розвинеться і пошириться.

Оповіщення про пожежу в режимі поточного часу

Серія відеокамер Dahua Eureka активує сигналізацію при виявленні аномальної температури. Це значно раніше і швидше, ніж звичайна сигналізація пожежного датчика, особливо у відносно великому приміщенні, де диму потрібно багато часу, щоб досягти пікових значень. У поєднанні з вбудованою системою активного стримування камери, персонал на місці також буде своєчасно повідомлений світлозвуковою сиреною.

Візуальне розташування вогнища загоряння

Використовуючи потужну проникливу здатність тепловізійної технології, серія Dahua Eureka може точно визначати місце розташування джерела вогню навіть в оточенні диму. Тепловізор здатний чітко захоплювати зображення, що показують розподіл температури та гарячі точки в спостережуваній сцені. Ці тепловізійні зображення допомагають персоналу на об'єкті дієво гасити вогнище пожежі до того, як воно вийде з-під контролю.

Виявлення паління

Що стосується паління всередині станцій перероблювання відходів, традиційні комплекти відеоспостереження та датчики диму навряд чи виявлять курця, оскільки диму в такій ситуації дуже мало. Тепловізор серії Dahua Eureka використовує алгоритми технології Deep learning, які здатні визначати підозрілу поведінку при палінні, аналізуючи пози людини та температуру сигарет. Крім того, відеокамера використовує звукову сирену в якості активних стримувальних чинників, щоб безпосередньо попередити виявленого курця.

Виявлення перегріву обладнання

Серія Dahua Eureka також підходить для безперервного відстеження та контролю нагріву і температури конвеєра, підшипника, двигуна, а також іншого обладнання, щоб забезпечити безпечну роботу станцій та заводів з перероблювання відходів. При виявленні перегріву обладнання активується сигналізація або повідомлення, що направляється відповідному персоналу системою оповіщення, щоб проінформувати про будь-яку можливу несправність та ризик пожежі.

Всепогодний цілодобовий моніторинг

Володіючи захистом по периметру, серія Dahua Eureka може автоматично виявляти вторгнення та інші можливі загрози при різних суворих умовах в режимі поточного часу, а також може робити чіткі зображення навіть в повній темряві. Технологія забезпечує цілодобовий безперервний моніторинг сміттєспалювальних заводів, зазвичай розташованих у віддалених районах з поганою освітленістю, що повністю підвищує загальний рівень безпеки об'єкта.

Бувши продуктом початкового рівня з сімейства тепловізійних відеокамер Dahua, серія Eureka служить економічною системою раннього виявлення ризиків пожежі. Здатність виявлення на великій відстані дозволяє даним камерам вимірювати температуру в діапазоні від 1 до 15 метрів, що ідеально підходить для великих та просторих приміщень, таких як станції перероблювання відходів, склади та заводи. Крім запобігання пожеж, дане рішення також можна використовувати для широкого спектра застосувань малого і середнього бізнесу.

Читайте інші цікаві новини про системи безпеки:

Panasonic I-Pro запускає систему автомобільного відеоспостереження

Технологія Wisenet від Hanwha Techwin захищає притулок для безхатченків