2 грудня 2021 року компанія Аякс Системс провела вже другий в своїй історії онлайн Ajax Special Event, на якому анонсувала появу додаткових можливостей обладнання та презентувала цілу лінійку нових дротових пристроїв Fibra.

Важливо відзначити, що на офіційному сайті компанії з'явилась повідомлення, що потрібно подати заявку на отримання доступу до роботи з цими дротовими пристроями, а також для їх купівлі, монтажу та адміністрування потрібно бути акредитованим партнером і пройти навчання.

Почнемо детальніше з оновлених датчиків MotionCam та MotionCam Outdoor, які надійдуть на ринок у першому кварталі 2022 року та матимуть додаткові функції:

  • фото за запитом із  мобільного додатку від користувачів, яким буде відкрито такий дозвіл в новому розділі налаштувань хаба "Приватність", де можна буде налаштувати доступ до функції та режиму зйомки окремо для кожного датчика та для кожного користувача (подібні налаштування також стануть доступними і для стримів з інтегрованих до системи Ajax відеокамер);
  • фотопідтвердження пожежних тривог при спрацьовуванні датчиків FireProtect і FireProtect Plus — для цього потрібно буде налаштувати особливий сценарій роботи нового датчика MotionCam, де буде зазначено: які саме з пожежних датчиків можуть подавати запит на фотофіксацію.

Базова централь з підтримкою фотоверифікації Ajax Hub 2 стане доступною у двох версіях Hub 2 (2G) та Hub 2 (4G) з підтримкою мереж 3G та 4G. Буде доступний для замовлення Hub 2 (4G) вже наприкінці 2021 року.

Також нагадаємо, що у продажу вже з'явився новий ретранслятор Ajax ReX 2, який підтримує підключення датчиків MotionCam, фотопідтвердження тривог, підключення до хабу по Ethernet. Крім того, можливе використання ReX 2 як точки доступу для бездротових датчиків та як підстраховку у разі переривання зв'язку з хабом. А також ReX 2 дозволяє подвоїти відстань між пристроями та підключати датчики на відстані до 3400 метрів від централі.

Історична новина від Ajax — нова лінійка дротових пристроїв Fibra

Презентована нова лінійка дротових пристроїв Ajax Fibra, яка повторює досвід користування, простоту установки та налаштувань бездротових пристроїв Ajax, але наділяє систему безпеки надійним дротовим зв'язком та розширює гнучкість проектування, дозволяючи створювати гібридні системи на складних та промислових об'єктах. Тепер бетонні чи металеві перекриття більше не перешкода.

Технологія Fibra – це протокол передачі даних між дротовими пристроями Аякс та централлю системи по 4-жильному кабелю, що дозволяє створювати будь-яку комбінацію на лінії: від одного датчика – до десятка різних пристроїв. При цьому фізичні лінії та розподіл пристроїв по кімнатах та групах у додатку ніяк не взаємопов'язані. Унікальна дальність підключення робить системи Ajax лідерами дротових систем безпеки і становить до 2000 м, замість стандартних 500 м як у інших.

Протокол Fibra дозволяє передавати тривоги менш ніж за 1 секунду, навіть якщо 30 датчиків, підключених сигнальним кабелем, спрацювали одночасно. Хороший запас дальності дозволяє прокладати лінії за безпечним, а не за найкоротшим маршрутом, і не використовувати будь-які підсилювачі та інше.

Живлення датчиків Fibra відрізняється низьким енергоспоживанням (у 100 разів меншим, ніж у інших середньостатистичних дротових датчиків), що забезпечує підвищену автономність системи у разі відключення енергомережі: на резервному акумуляторі хаба ємністю 7 мА/год зможуть опрацювати 30 Fibra пристроїв протягом 60 годин.

За цими ж дротовими 4-жильними лініями зможуть працювати і датчики MotionCam з передачею фотопідтвердження тривог, і клавіатури, і сирени. Як і у випадку з бездротовими пристроями, нові пристрої лінійки Fibra також захищені від саботажу: хаб проводить опитування працездатності і перевіряє їх за унікальними маркерами, що унеможливлює заміну і непомітне відключення. Крім того, всі дані захищаються шифруванням із плаваючим ключем. А додавання пристроїв в систему можливе не тільки шляхом сканування QR-коду, але і скануванням шин, що дозволяє автоматично виявити всі неприв'язані до хаба пристрої і додати їх в кілька кліків.

Серцем нової гібридної системи Ajax стане Hub Hybrid із підтримкою до 100 пристроїв, який буде доступний у двох модифікаціях Hub Hybrid (2G) та Hub Hybrid (4G). Корпус гібридного хаба буде оптимального розміру з багатьма функціональними отворами для дротів, 2 тамперами, місцем для встановлення резервного акумулятора ємністю 7 мА/год.

Гібридна сигналізація Ajax дозволяє створювати будь-яку кількість конфігурацій системи з дротових та бездротових пристроїв. Процес підключення дуже простий і подібний до підключення бездротових пристроїв.

Для сертифікованих інженерів монтажу, які пройшли навчання та працюють з додатком Ajax PRO, процес підключення максимально автоматизований і відбувається швидко за допомогою майстра налаштувань, до якого всі пристрої додаються самі, після підключення живлення та запуску автоматичного сканування лінії. Також просто, і надалі — навіть дистанційно, можна буде проводити коригування всіх налаштувань.

До нової дротової лінійки також увійшли 9 пристроїв першого релізу Fibra:

  • датчики руху MotionProtect Fibra та MotionProtect Plus Fibra,
  • відкриття DoorProtect Fibra та DoorProtect Plus Fibra,
  • датчики розбиття скла GlassProtect Fibra,
  • комбіновані CombiProtect Fibra,
  • клавіатури KeyPad Fibra,
  • сирени HomeSiren Fibra та StreetSiren Fibra.

Усі вони будуть поставлятися у чорному або білому корпусі зі стильним матовим покриттям. Особливо проявлять себе кріпильні панелі SmartBracket, які будуть оснащені лінією Fibra, що, як і раніше, дозволить не розбирати корпус самого датчика та зробить встановлення максимально простим та безпечним.

Усі пристрої вже доступні для бета-тестування, а масові поставки та продажі стартують на початку 2022 року.