За останні роки точність та продуктивність ПЗ для відеоспостереження з відеоаналітикою вагомо підвищилися завдяки технології Deep learning, високопродуктивним обчисленням та аналізу великих даних. Крім того, більш широке впровадження штучного інтелекту, зокрема Deep learning, робить відеоспостереження та виявлення ще більш точними при одночасному зниженні витрат. Результатом є прискорення розслідування після інциденту, дозволяючи виконувати пошук та фільтрацію на основі таких критеріїв, як особисті характеристики або типи об'єктів.

Немає сумнівів у тому, що відеоаналітика, заснована на алгоритмах штучного інтелекту, стає все більш поширеною в відеоспостереженні, будь то на периферії в відеокамерах або в ядрі IP відеореєстраторів / цифрових відеореєстраторів, та в хмарі. Виробники, в тому числі Dahua Technology, тепер пропонують камери відеоспостереження й відеореєстратори з функцією інтелектуальної відеоаналітики. Фактично, асортимент продуктів Dahua для штучного інтелекту став настільки розширеним, що тепер компанія пропонує цю технологію набагато більшій кількості користувачів, включаючи її в продукти початкового рівня, такі як серія гібридних відеореєстраторів XVR Cooper-I. Серія Cooper-I підтримує стиснення H.264 та H.265 і постачається з опціями інтелектуального виявлення руху (SMD Plus) й інтелектуального кодування. Dahua стверджує, що є єдиним виробником, який включає функції ШІ в свої цифрові відеореєстратори початкового рівня, надаючи користувачам розширені можливості штучного інтелекту, але за більш економічною ціною.

Інтелектуальне виявлення руху (SMD)

Технологія SMD Plus, яка включена за замовчуванням без будь-якого додаткового налаштування, обіцяє точно ідентифікувати людей та транспортні засоби, фільтруючи помилкові тривоги сигналізації, створені іншими об'єктами — або в режимі поточного часу, або при пошуці записаного відео. Використання алгоритмів глибокого навчання, які інтуїтивно аналізують сцену, розпізнаючи об'єкти та закономірності як це роблять люди, а не просто реєструють зміни пікселів, пропонує різке підвищення точності виявлення — і, як наслідок, зниження кількості помилкових спрацьовувань.

Інтелектуальне кодування

Попри те, що рішення пропонує користувачам потенціал для зображень 4K надвисокої чіткості, у технології передбачені недоліки, такі як теоретична потреба в чотириразовому збільшенні пропускної спроможності та місткості сховища, які збільшують загальну вартість володіння. Однак функція інтелектуального кодування економить понад 50% смуги пропускання та місця для зберігання в порівнянні зі звичайним кодуванням H.264 / H.265. Поєднуючи функції HDCVI 6.0 Plus з передовим штучним інтелектом, Dahua надає інтелектуальні опції для всього діапазону HDCVI (HD коаксіальним кабелем).

Наростальний ринок штучного інтелекту

Повсюдне використання відеоаналітики та штучного інтелекту підтверджується в звіті Ifsec Global про відеоспостереження за 2020 рік, в якому говориться, що переважна більшість (71%) експертів з безпеки тепер вважають, що аналітичне програмне забезпечення досягло точки, коли воно може принести реальну користь для них. Незначна більшість (54%) як і раніше не використовують відеоаналітику в своїх власних комплектах відеоспостереження, демонструючи, що існує ще вагомий невикористаний ринок відеоаналітики. У звіті також перераховані основні причини, за якими професіонали в сегменті безпеки вкладатимуть кошти в відеоаналітику, головною з яких вважається скорочення числа помилкових спрацювань сигналізації. Це показує, що помилкові тривоги продовжують кидати виклик галузі, і пошук методів їх зменшення, таких як впровадження відеоаналітики на основі ШІ — є пріоритетом. Переважна більшість респондентів (71%) заявили, що тепер вони вважають, що відеоаналітика досягла тієї точки, коли вона може принести реальну користь.

Висновок

Точність та продуктивність відеоаналітики незмірно покращилися за останні роки, і користувачі все частіше використовують цю технологію. Це означає, що такі продукти, як серія Dahua Cooper-I (з опціями кодування SMD Plus та ШІ) — покликані сприяти більш розширеному використанню відеоаналітики та штучного інтелекту, допомагаючи задовольнити попит на розширені функції за цінами початкового рівня. Буде цікаво повернутися до цієї теми через пару років, щоб побачити, як ці продукти сприяли більш широкому використанню ШІ професіоналами в сегменті безпеки.

Читайте інші цікаві новини про системи безпеки:

ONVIF припинить підтримку стандарту Profile Q у 2022 році

Pyronix оновлює бренд та відзначає 35-річчя