Санцзян'юань ( «Джерело трьох річок» китайською мовою) — це область на Тибетському плато, яка містить джерела трьох найбільш дивовижних водних шляхів Азії: Хуанхе, Янцзи та річки Меконг. У 2015 році національний парк Саньцзян'юань був створений в якості пілотного проекту для нової системи національних парків Китаю. Область Хох Шив, частина Санцзян'юань, відома як «заборонена зона життя» із середньою висотою понад 4000 метрів. Проте, в цих суворих умовах навколишнього середовища мешкає понад 230 видів диких тварин, включаючи снігових барсів, тибетських антилоп, диких яків і диких тибетських ослів. Біологи бачать в ньому важливий генний банк. Екологічна стійкість Хох Шив залишається вкрай слабкою — навіть найменше пошкодження призведе до неймовірно довгого періоду відновлення, можливо, на тисячі років. Тому ефективний захист крихкої екосистеми регіону став турботою влади, експертів та інших зацікавлених сторін.

З 1995 року Китай поступово посилює захист екосистеми Хох Шив. Багато рейнджерів присвятили себе цій великій роботі. Наприклад, рейнджери повинні протягом багатьох годин патрулювати територію, де тибетські антилопи народжують своїх дитинчат з травня по липень. Щороку в цей період різні групи тибетських антилоп приходять в Хох Шив з гір Алтун, Цянтана та інших місць. Крім того, рейнджери також витрачають багато часу на "ручне" дослідження записів з камер відеоспостереження, намагаючись знайти зображення тибетських антилоп з величезної кількості відеофайлів.

Щоб дієвіше захистити тендітну екосистему, компанія Hikvision об'єдналася з адміністрацією національного парку Саньцзян'юань для створення двох контрольних точок в Хох Шив. Також була створена система дистанційного моніторингу для проведення інспекцій різних типів екосистем, природних ландшафтів та диких тварин.

Поворотні IP камери та тепловізійні камери Hikvision були встановлені в точках огляду та оснащені технологією регулювання, яка гарантує, що теплові й видимі зображення зберігають точно такий же вид. Через зум-об'єктив для відеоспостереження камера сканує ключові області та спостерігає за дикою природою на відстані до 3 кілометрів. Точність виявлення досягає понад 90%, а інтелектуальна система виявлення, класифікації, захоплення зображень та попередження робить патрулювання більш комфортним для рейнджерів. З липня 2020 року реєструється все більше і більше зображень поведінки тибетських антилоп.

Після збору тисяч зображень тварин, що населяють плато, команда Hikvision опрацювала дані для навчання алгоритму. Використовуючи платформу Open Al від Hikvision, відділи досліджень та розробок створили алгоритми розпізнавання тварин, які згодом були протестовані та оптимізовані на місці. При встановленні та тестуванні системи інженери Hikvision зіткнулися з проблемою великої висоти контрольних точок — розташованих на висоті понад 4000 метрів над рівнем моря. Там фахівцям довелося протистояти та долати екстремальні погодні умови, гіпоксію та самотність.

На наступному етапі інженери будуть використовувати платформу Hikvision Open AI Platform для оновлення системи моніторингу, розширюючи технологічні можливості для захисту цього ідилічного місця. Досліджуючи потенціал інноваційних технологій, вони будуть і далі поліпшувати рішення для створення широкомасштабного всепогодного відеоспостереження та інспекції, а також інтелектуального аналізу даних для підтримки суттєвого біорізноманіття в Саньцзян'юань.

Читайте інші цікаві новини про системи безпеки:

Dahua WizMind: практичні застосування для моніторингу метаданих відео

Avigilon пропонує уніфіковану технологію відеоспостереження та контролю доступу для запобігання зараженням COVID-19