Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажаєте знати вартість?
0
Мій кошик

Камери відеоспостереження

Камера відеоспостереження - найбільш важлива частина системи відеоспостереження, тому що саме завдяки її можливостям відбувається перетворення світлового сигналу в цифровий. Простіше кажучи, формується відеозображення, яке потім ми можемо записувати за допомогою відеореєстратора або дивитися безпосередньо онлайн, як у випадку з IP відеокамерами.

Камери відеоспостереження можна розділити на три основні підгрупи по типу відеосигналу, що передається:

  • CVBS звичайні аналогові відеокамери спостереження;
  • Аналогові HD відеокамери стандартів AHD, HDCVI, HD-TVI (або Turbo HD);
  • IP відеокамери.

Розглянемо окремо кожен з типів.

Аналогові камери відеоспостереження стандарту CVBS

Абревіатура CVBS розшифрується як Color, Video, Blanking and Sync - це стандартний композитний відеосигнал, який ще називається повно-кольоровим телевізійним сигналом (ПКТС). Він працює в стандарті кольоровості PAL (європейський) і NTSC (американський).

Основний спосіб передачі такого відеосигналу здійснюється за допомогою коаксіального кабелю. Дальність його передачі може варіюватися від 100 до 150 метрів в залежності від якості кабелю.

Основні недоліки такого стандарту – обмежена роздільна здатність відеосигналу, що передається (максимальна роздільна здатність до 1200твл.), відсутність можливості передачі аудіо сигналу і даних керування по тому ж кабелю і невелика дальність передачі відео.

З появою більш перспективних форматів передачі сигналу, бажаючих купити відеокамеру стандарту CVBS стало значно менше. Це призвело до того, що вартість камери відеоспостереження невпинно знижується, та й самі пристрої поступово відходять в історію.

HD відеокамери спостереження стандартів AHD, HD-CVI, HD-TVI (Turbo HD)

Аналогові HD відеокамери побудовані на високоточних композитних відео інтерфейсах AHD, HD-CVI, HD-TVI. Якщо не вдаватися в деталі, то стандарт HD є модернізованим аналоговим стандартом, в якому застосовуються алгоритми передачі сигналів яскравості і кольоровості методом частотної модуляції. Це дозволяє передавати сигнал більш високої чіткості і на великі відстані.

Додатковою особливістю технології HD є можливість використання одного і того ж коаксіального кабелю для передачі відеосигналу разом з аудіо, при наявності аудіо входу або вбудованого мікрофона в відеокамері. Крім цього, технологія дозволяє передавати сигнали керування між камерою і відеореєстратором через один коаксіальний кабель разом з відео та аудіо.

З використанням HD технології стала доступна і технологія PoC (Power-over-Coax), яка дозволяє передавати живлення по коаксіальному кабелю, який вже передає відео, аудіо та керуючий сигнал між пристроями, свого роду РоE для аналогових мереж.

Важливим є той факт, що розпізнавання цих сигналів відбувається автоматично, що істотно спрощує налаштування і експлуатацію даних пристроїв.

HD технологія гарантує передачу даних на великі відстані в реальному часі без втрати якості сигналу. На момент написання даної статті, вже були доступні аналогові НD відеокамери спостереження з роздільною здатністю 4K.

роздільна здатність камер

Ґрунтуючись на реальних сценаріях тестування в лабораторії з використанням коаксіального кабелю RG6, технологія показала здатність підтримувати такі відстані при відповідних роздільних здатностях:

  1. 720p - 1200м.
  2. 1080р - 800м.
  3. 4mp / 4K - 700м.

Незалежно від того, чи будується нова система або модернізується існуюча застаріла, розгортання рішень на HD технології вимагає мінімальних витрат. У разі модернізації системи, вартість відеокамери – це основна стаття витрат. Користувачі можуть використовувати всі переваги сучасних технологічних інновацій з існуючою аналоговою інфраструктурою.

Важливою особливістю даної технології є те, що універсальність рішень постійно збільшується: сумісність обладнання зростає. Більшість виробників створюють пристрої, що підтримують всі існуючі стандарти передачі відео, такі як HDCVI, AHD, TVI, CVBS. Відеокамери спостереження одного виробника можуть бути підключені до реєстраторів іншого виробника, що робить конструкцію гнучкою і дозволяє без проблем налаштовувати систему. Крім того, системи аналогового HD відеоспостереження дозволяють повторно використовувати існуючі кабелі, оскільки вони сумісні як з коаксіальним кабелем, так і з UTP. Така висока сумісність з іншими пристроями і масовість виробництва призвели до того, що нові моделі виходять куди частіше. При цьому на всі старі відеокамери спостереження ціна постійно знижується.

IP камери спостереження

Третіми за порядком, але не менш важливими, є камери спостереження, які працюють через Internet Protocol (скорочено IP).

IP відеокамера, перед передачею даних по мережі, стискає отримане з матриці зображення за допомогою потокових методів відеостиснення, найбільш поширеними з яких є H.264 і H.265. Завдяки попередньому стисненню, знижується навантаження на мережу і з’являється можливість відразу зберігати отриману інформацію на сервері або NVR без додаткової обробки.

IP відео камери можуть бути як з вбудованим мікрофоном, так і з можливістю підключення виносного мікрофона.

Додатково, IP камери можуть бути оснащені вбудованим WI-FI модулем і РоЕ адаптером, що дозволяє передавати живлення (в даному випадку приймати) по мережі Ethernet.

Типи корпусу відеокамер спостереження

Якщо ви збираєтеся купити камеру відеоспостереження, то повинні знати, що всі згадані вище варіанти пристроїв відрізняються не тільки за типом сигналу, але і за типом корпусу. Це важливо, оскільки, перш за все, від виконання корпусу залежить можлива середа експлуатації відеокамери, отже, з цієї причини, камери можна розділити на вуличні та внутрішні. Зрозуміло, якщо купувати зовнішні камери відеоспостереження ціна на них буде трохи більшою через специфіку виробництва. Так, наприклад, вуличні відеокамери відрізняються від внутрішніх відеокамер наявністю захисного кожуха зі ступенем захисту IP-65, IP-66 або IP-67.

Так само в залежності від корпусу відеокамери бувають:

  • купольні відеокамери,
  • циліндричні відеокамери,
  • безоб'єктівні відеокамери,
  • кубічні відеокамери.

Безоб'єктивні відеокамери призначені для вирішення завдань, пов'язаних з використанням нестандартних об'єктивів з великою фокусною відстанню. Для цих відеокамер характерна автоматична діафрагма, додаткова функціональність – обробка складної освітленості або зниження шумів. Для роботи таких відеокамер додатково необхідний об'єктив з певними характеристиками (фокусна відстань, автодіафрагма).

Циліндричні відеокамери являють собою камеру в корпусі у вигляді циліндра, вони бувають мініатюрні або ж вуличні з ІЧ-підсвічуванням.

Купольні відеокамери зроблені у вигляді півсфери, призначені для встановлення на горизонтальній поверхні (стелі). Часто відеокамери в купольному виконанні мають можливість універсального встановлення, так звані 3D куполи. Вони можуть встановлюватися як на горизонтальній, так і на вертикальній поверхні.

Також варто згадати про кубічні камери. Вони використовуються виключно у приміщеннях, оскільки не мають погодостійких кожухів. Камери такого типу зазвичай мають вигляд невеликого прямокутника і використовуються в офісах, квартирах, банках і інших житлових просторах. Можливе встановлення на стіні, стелі або ж просто на столі в безпосередній близькості до людини.

види камер відеоспостереження

Безоб'єктивна відеокамера

Купольна відеокамера

Циліндрична відеокамера

Кубічна відеокамера

Всі описані вище види камер, ви з легкістю знайдете в нашому інтернет магазині. Ви зможете купити камери відеоспостереження і все додаткове обладнання за найбільш оптимальними цінами. Наші фахівці зможуть порадити вам як окремі компоненти для охорони, так і підібрати комплект відеоспостереження, що підходить саме для вас.

Відтворення і копіювання інформації з сайту дозволяється лише з дозволу адміністрації сайту.

Вгору