Відомство з патентів і товарних знаків США опублікувало патентну заявку компанії Digital Ally на реєстрацію технології розширення функціональності натільних відеокамер спостереження. Однією з таких технологій є розпізнавання облич - відеокамера починає вести запис у випадку впізнання особи, що знаходиться у розшуці.

Технології, описані в патентному документі, включають в себе багатонаправлене поле огляду і автоматичний запис, що активується при отриманні відповідного сигналу. Таким сигналом може бути звук сирени або постріл, а також зміна положення об'єкта в просторі.

Рішення також може бути об'єднано з системою розпізнавання облич - у цьому випадку натільна відеокамера спостереження починатиме записувати відео при виявлення підозрюваного в кримінальному злочині або зниклого безвісти.

Ця технологія могла б вирішити проблеми, що стосуються використання поліцією натільних відеокамер спостереження, наприклад, пов'язаних з отриманням доказів або з випадками, коли під час інцидентів камери таємничим чином залишалися неактивними.

Незважаючи на потенціал технології для співробітників правоохоронних органів, деякі захисники прав людини висловили свою стурбованість, тому що вважають, що автоматичне розпізнавання облич є небезпечним для громадськості.

«Розпізнавання обличчя - це, ймовірно, найнебезпечніша технологія спостереження, що коли-небудь була винайдена», - написав в електронному листі виданню Atlantic Вудроу Харцог, професор права та інформатики Північно-Східного університету. «Ми всі повинні вкрай скептично ставитися до використання подібної технології, особливо в контексті правоохоронної діяльності».

Дослідження Wall Street Journal показує, що можливості технологій обробки даних в плані безперервного і миттєвого розпізнавання облич на цей момент недоступні для користувачів натільних відеокамер спостереження. Однак, така можливість може з'явитися вже цієї осені. Патент також включає таку технологію як використання для активації камери фізичних показників поліцейських, наприклад, ударів серця офіцерів в стресовій ситуації.

Atlantic повідомляє, що функція автоматичного запису вже використовується поліцією. Однак, в перестрілці, що відбулася в Міннеаполісі в 2017 році, коли натільні камери двох офіцерів повинні були автоматично активуватися у випадку стрільби, жодна камера запис не вела. Генеральний директор Axon Рік Сміт заявив, що технологія розпізнавання облич ще є недостатньо точною для використання в натільних поліцейських відеокамерах.

Джерело www.biometricupdate.com. Переклад виконала адміністратор сайту Олена Пономаренко.

Читайте інші цікаві новини про системи безпеки:

Hikvision випускає промислову смарт-камеру з відкритим вихідним кодом

Hikvision представляє системи безпеки на єдиній платформі