По мірі того, як дані стають більш цінними та важливими для міст у реалізації їхнього бачення концепції “smart city”, влада інвестує у технології, які створюють, збирають та аналізують дані. Камери відеоспостереження та Інтернет речей (IoT) – займають центральне місце серед них.

Кожна технологія, що використовується у місті, має свою вартість, включаючи як початкові вкладення в обладнання, так і витрати на експлуатацію та обслуговування рішення протягом усього його життєвого циклу. Дослідження сукупної вартості володіння проектом відеоспостереження з 1500 відеокамерами протягом 10 років у 2017 році показало, що 34% загальних витрат припадало на початкові вкладення в обладнання та програмне забезпечення; решта 66% припадає на встановлення, технічне обслуговування та експлуатацію.

Ці витрати зіставляються з вартістю рішення, що включає операційну ефективність, економію на пов'язаних технологіях (наприклад, сховище та пропускна спроможність) і більш дієве використання ресурсів міста. Аналітика на периферії та Deep learning змінили правила гри: аналізуючи дані в IP камерах відеоспостереження, міста можуть збирати «тільки» ті дані, які насправді потрібні, заощаджуючи смугу пропускання, так і потужність сервера.

Однак додану вартість системи відеоспостереження може бути важко підрахувати, і коли міста постійно прагнуть розширити свою систему, може виникнути спокуса від самого початку вибрати найдорожчу технологію. Однак у довгостроковій перспективі це часто може виявитися хибною економією.

Чому сукупна вартість володіння може давати неповне уявлення?

Моделі загальної вартості володіння (TCO) корисні при оцінці вартості системи відеоспостереження протягом усього її життєвого циклу, а не лише за початкових вкладень в обладнання. Модель сукупної вартості володіння може допомогти врахувати всі видимі витрати, пов'язані з рішенням. Системне адміністрування, ліцензійні збори на ПЗ для відеоспостереження, вуличні камери та ІТ-обслуговування, а також споживання енергії відносно легко виміряти кількісно, ​​особливо якщо постачальник надає пакет послуг із фіксованою вартістю.

Менш вдалі моделі TCO наголошують на потенційних прихованих витратах, які можуть виникнути при використанні рішення для відеоспостереження. Простій системи – наочний приклад. З огляду на різні наслідки від користувача до користувача, фінансові наслідки простою системи безпеки можуть бути серйозними і значними, але вони рідко включаються до показників сукупної вартості володіння.

Якість: основа надійності, міцності та відмовостійкості

У місті простої системи безпеки з будь-якої причини можуть мати прямі та опосередковані наслідки для витрат, а інвестиції в якість принесуть пряму вигоду. Несправності та відмови можуть бути викликані багатьма факторами, включаючи нездатність вуличних камер протистояти екстремальним погодним умовам або пилу, прямим впливам та вібраціям, які є частиною міського життя.

Величезна кількість камер у комплекті відеоспостереження, яка може налічувати сотні, якщо не тисячі, означає, що необхідність регулярного ремонту або заміни швидко стає вагомими прямими витратами. Непряме порушення обслуговування відеоспостереження також може вплинути на функціонування міста. У багатьох випадках камери розміщуються в місцях, де технічне обслуговування та заміна призводять до порушення інфраструктури, включаючи дороги, велосипедні доріжки та тротуари.

Рішення для відеоспостереження, яке не дозволяє здійснювати віддалений моніторинг та управління працездатністю системи, може означати, що людино-години витрачається на фізичне обслуговування камер. Несправна камера, яка призводить до непотрібного розгортання груп безпеки через неможливість візуально перевірити серйозність ситуації, також може бути дорогою. Що ще серйозніше, системні збої, що затримують швидке реагування аварійних служб, можуть призвести до стрімкого зростання витрат.

Додатковою, але важливою областю відеоспостереження та якості Інтернету речей, яку складно врахувати у моделях сукупної вартості володіння, вважається кібербезпека. Суттєво важливо інвестувати у рішення, очевидно «безпечні за конструкцією» і від виробника, який регулярно оновлює програмне забезпечення у відповідь на нові вразливості. Число кібератак на інфраструктуру розумного міста зростає і може серйозно вплинути на критично важливі галузі міської інфраструктури та послуг, такі як служби екстреної допомоги та правоохоронні органи, що може мати величезний вплив як на вартість, так і на безпеку громадян.

Орієнтування на майбутнє за рахунок гнучкості

Всі ми знайомі з темпами технологічних змін та як швидко пристрої можуть виглядати застарілими. За таких вагомих інвестицій, як проекти відеоспостереження в розумному місті, важливо забезпечити відповідність технології вимогам завтрашнього дня. Рішення, засновані на відкритих стандартах, забезпечують рівень гнучкості, який відповідатиме еволюції та вимогам розумного міста, що є дуже цінним у нестабільному світі.

Ми бачимо сильну тенденцію робити більше з меншими витратами, а камери відеоспостереження стають все більш потужними та багатофункціональними. Камери, які спочатку могли бути встановлені для забезпечення безпеки з відповідною відеоаналітикою, також можуть використовуватися для збору даних для міського планування, моніторингу навколишнього середовища, управління парковками та багатьох інших застосувань. Фактично, одна вулична IP камера може збирати дані, які спільно використовуються кількома різними органами, що беруть участь в управлінні міською інфраструктурою та послугами.

Навіть якщо розумне місто не потребує всіх функцій пристрою при початкових вкладеннях, підтримка кількох функцій забезпечує гнучкість надалі. Завдяки покращеній обчислювальній потужності камер спостереження (а разом з цим 0 можливості для більш просунутої аналітики), інвестиції в якість сьогодні також підтримають використання нових та вдосконалених аналітичних програм у майбутньому.

Баланс між вартістю відеоспостереження

Зрештою, загальну вартість системи відеоспостереження необхідно порівняти з очікуваною вартістю, яку обране рішення принесе розумному місту. Це вимагає чіткого визначення цінності, яку місто хоче одержати (і того, як це вимірюватиметься).

Цінність може бути прямою (наприклад, скорочення вандалізму або крадіжок), а також непрямою (наприклад, зниження витрат на технічне обслуговування та споживання енергії). У кожному місті особлива увага приділятиметься сталості. Простіше кажучи, камери відеоспостереження, які потрібно міняти рідше, принесуть пряму користь довкіллю. Крім того, дуже важливо уважно стежити за тим, як виробники скорочують кількість пластику у своїх продуктах та керують усім життєвим циклом продукту, щоб забезпечити повернення якомога більшої кількості матеріалу у промисловість. Третій аспект — це те, як відеоспостереження та Інтернет речей можуть використовуватись для підтримки міст у звітності про прогрес у досягненні цілей сталого розвитку.

Також можуть бути створені нові галузі цінності, наприклад оптимізація та управління дорожнім рухом та моніторинг довкілля, що згодом може призвести до «м'якших» цінностей, таких як комфорт для життя в місті, якість життя городян та репутація міста.

Попри прихильність до використання технологій і даних, при максимальному використанні обмежених ресурсів і бюджетів влада розумного міста може приділяти надто багато уваги витратам (а часто й початковим інвестиціям). Важливо не лише дивитися на витрати системи безпеки протягом терміну її служби (як очевидні, так і приховані), а й урівноважувати їх із отриманою цінністю. Вкладення в якість рідко буває помилкою.

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Як нафтогазові компанії можуть підвищити безпеку за допомогою інтелектуального відеоспостереження?

Три переваги відеоаналітики на виробництві