Зазвичай система безпеки завжди розглядалася як центр витрат, а не як джерело доходу організації. Тому менеджери з безпеки щосили намагалися виправдати витрати на покупку системи безпеки: але як можна оцінити цінність запобігання катастрофічним втратам доти, доки такі втрати не відбудуться? Незважаючи на це, картина окупності інвестицій у безпеку (ROI) змінюється завдяки розширеним системним можливостям та технологіям, що забезпечують переваги, які виходять за рамки традиційної функції аксесуарів для охоронних систем. Отже, як кінцеві користувачі повинні вимірювати окупність інвестицій у системи безпеки?

Хоча більшість систем безпеки не є джерелом доходу, що є загальноприйнятим заходом окупності інвестицій, важливо проаналізувати початкові інвестиції, щоб визначити, чи принесли вони користь, яка виходить за рамки початкового наміру. Системи безпеки все частіше використовуються для вирішення завдань, що виходять за межі традиційних питань безпеки. У міру збільшення кількості датчиків Інтернету речей (IoT) зростає і обсяг цінних даних, що збираються. При вимірі рентабельності інвестицій організаціям необхідно подивитися, чи може їхня система перетворити цю необроблену інформацію на корисну бізнес-аналітику в багатьох відділах, включаючи виробничі, кадрові, юридичні та інше, оскільки здатність приймати більш обґрунтовані рішення надає прямий вплив на результат. Загальна вартість володіння системою безпеки також має враховуватися при вимірі рентабельності інвестицій: навчання, технічне обслуговування та модернізація кількох систем можуть бути дорогими. Єдина уніфікована платформа оптимізує операції та знижує витрати.

Для багатьох інвестиції в систему безпеки це необхідні витрати, цінність яких незаперечна. Проте з погляду рентабельності інвестицій важко виміряти події, що не відбулися. Крім забезпечення безпеки та запобігання збиткам, тепер можливі й інші способи використання системи відеоспостереження завдяки інтеграції технологій та інтелектуальному програмному забезпеченню, яке може швидко аналізувати відео для отримання важливих бізнес-ідей. У поєднанні з відеоаналітикою на основі штучного інтелекту, даними про транзакції в точках продажів (POS) і відповідним ПЗ для відеоспостереження, система безпеки може надати багату інформацію про операції користувача та обслуговування клієнтів, рекламні зусилля, успіх мерчандайзингу та інше. Ця інформація може бути використана для скорочення збитків, поліпшення операцій та підвищення прибутковості. Додатковий рівень інтелекту може допомогти компаніям приймати обґрунтовані рішення про маркетинг, операції та укомплектування персоналом, щоб збільшити свій прибуток і підготуватися до майбутнього зростання, яке, безумовно, можна виміряти.

Розрахунок ROI для будь-яких бізнес-інвестицій вимірюється тим, як вони допомагають бізнесу заробляти чи економити гроші. Отже, окупність охоронної сигналізації повинна вимірюватися на основі як мінімум трьох вхідних даних:

1. Чи допоможе це бізнесу заробляти гроші, допомагаючи захистити бренд від негативного впливу та підвищити лояльність клієнтів за рахунок підвищення довіри? Якщо щось піде не так без інвестицій, як це вплине на залучення та утримання клієнтів?

2. Чи допоможе це уникнути потенційних витрат? Чи знизить це ризик того, що щось піде не так, що призведе до фізичних та фінансових збитків, таких як витрати на ремонт, штрафи регулювальних органів, недійсні гарантії, судові розгляди, нещасні випадки та інше?

3. Чи допоможе це зменшити експлуатаційні витрати за рахунок оптимізації ресурсів? Чи можна використовувати час персоналу для більш корисної діяльності?

Знайти рішення, яке призведе до позитивних результатів у всіх трьох випадках — це ідеальний результат. Проте важливо розуміти, що система безпеки рідко окупається для кінцевих користувачів з фінансової точки зору. У цьому плані комплекти контролю доступу, охоронні датчики або відеоспостереження можуть коштувати тисячі доларів, але ці рішення не будуть давати фінансову віддачу в традиційному розумінні. Винагорода досягається не лише за рахунок запобігання проблемам, таким як пом'якшення судових позовів або запобігання крадіжкам, але й за рахунок підвищення продуктивності роботи та якості обслуговування клієнтів. Наприклад, відеоаналітика IP камер відеоспостереження на складах може визначити найкращий спосіб напрямку руху навантажувачів, щоб вони швидше добиралися до місця призначення, збільшуючи кількість оброблюваних товарів, що безпосередньо підвищує продуктивність. Рітейлери можуть отримати віддачу від інвестицій у комплекти відеоспостереження, використовуючи відеоаналітику, щоб побачити, які товари покупці розглядають найдовше. Чим краще обслуговування клієнтів, тим більше доходів буде отримано, і підприємства побачать свою фінансову віддачу.

В цілому, ширший погляд на вплив технологічних систем може дозволити творчим кінцевим користувачам (та їх керівництву) визначити нові способи, якими технології безпеки можуть принести користь організації. Перетворення цих переваг на конкретні цифри — ще одна проблема, але й у цьому напрямі є прогрес.