Щорічно у світі відбувається велика кількість дорожньо-транспортних пригод та аварій. За даними ВООЗ, щорічно внаслідок дорожньо-транспортних пригод гине понад 1,2 мільйона людей. До цього призводить безліч факторів: дорожня інфраструктура, учасники дорожнього руху, швидкість транспортних засобів та їх безпека. Ще одним із них вважається втома та сонливість за кермом, результатом чого може стати небезпечна ситуація, що загрожує водієві, пасажирам і навіть пішоходам. Згідно з прогнозами експертів, система виявлення втоми та інші системи допомоги водієві стануть обов'язковими в нових автомобілях у 2022 році, оскільки переважна більшість дорожньо-транспортних пригод викликана людським фактором. Важливо, щоб дії підвищення безпеки транспортних засобів були вжиті для забезпечення захисту всіх учасників дорожнього руху.

Чим може допомогти бортова система безпеки з відеоспостереженням?

Вважаючись провідним постачальником IoT-рішень, основною компетенцією якого є відеоспостереження, компанія Hikvision спроектувала та розробила бортову мобільну відеосистему для комплексного підвищення безпеки транспортних засобів. Рішення варіюється від надійних відеозаписів та попереджень про відхилення маршруту або перевищення швидкості, до аварійної сигналізації та аналізу ненормальної поведінки під час водіння.

Бортова система безпеки забезпечує 360-градусне відеопокриття як всередині, так і зовні автомобіля, забезпечуючи ситуаційну обізнаність у режимі поточного часу для безпечного водіння. Відеозаписи надійно передаються та зберігаються, що може бути використане як криміналістичні докази у разі дорожньо-транспортної пригоди. Система також генерує інформацію, наприклад, про пасажиропотік у громадському автобусі, щоб можна було оптимізувати розподіл пасажирів для підвищення їхнього комфорту.

Захист ряду дорожніх транспортних засобів

Бортова система відеоспостереження Hikvision гарантує, що типові види транспортних засобів добре захищені, включаючи громадські автобуси та шкільні автобуси, вантажівки та таксі.

Громадські автобуси. Автобуси відіграють важливу роль у міському транспорті. Для багатьох людей вони є незамінним засобом для щоденних поїздок на роботу. Відповідно, експлуатаційна ефективність автобусного парку, його послуг та громадської безпеки демонструють нові проблеми для органів управління громадським транспортом. Компанія Hikvision розуміє ці проблеми та розробила рішення Bus Solution з двома важливими функціями. По-перше, підрахунок пасажиропотоку на основі відеоаналітики дозволяє водіям автобусів у режимі поточного часу знати реальну кількість пасажирів усередині. Це корисно, коли запроваджуються конкретні вимоги відповідності, такі як соціальне дистанціювання. Якщо пасажиропотік перевищує заздалегідь певну кількість, в операційний центр може бути відправлено попередження для кращого планування автобусного парку. Це допомагає покращити якість обслуговування та задоволеність пасажирів. Ще одна функція — виявлення ненормальної поведінки під час керування, яка може виявити втому водія, а також паління в автобусі. При виявленні таких інцидентів до центру моніторингу в режимі реального часу надсилається попередження, що дозволяє операторам негайно зв'язуватися з водіями за допомогою двостороннього аудіозв'язку.

Шкільні автобуси. Шкільні автобуси можуть перевозити 40 і більше учнів до школи та назад. Таким чином, влада хоче проявляти особливу турботу про цей дорогоцінний вантаж. Шкільний автобус їде своїм звичайним маршрутом? Учень сів у автобус вчасно і вийшов на потрібну зупинку? Для адміністрації школи та батьків ці питання можуть мати вирішальне значення. Рішення Hikvision для шкільних автобусів пропонує інноваційні можливості обліку відвідуваності. Коли діти сідають в автобус, вони можуть піднести свою ідентифікаційну карту до терміналу, і запис відразу ж завантажиться на центральну платформу системи. У той же час на мобільні телефони батьків може бути надіслано повідомлення про те, що їхня дитина перебуває в автобусі. Також важливо захистити учнів, коли вони виходять зі шкільного автобуса та переходять дорогу. Рішення включає знак «зупинка шкільного автобуса» зі звуковим і візуальним попередженням. Це працює, щоб повідомити проїжджаючі транспортні засоби про зупинку, доки діти безпечно не перейдуть вулицю.

Вантажні автомобілі. Вантажівки перевозять широкий спектр товарів та матеріалів, починаючи від предметів першої необхідності та закінчуючи предметами розкоші. Тому логістичним компаніям важливо знати в режимі поточного часу стан свого парку вантажних автомобілів, чи вони вчасно перевозять товари, чи безпечно прибувають у пункти призначення та інше. Рішення Hikvision Truck Solution збирає аудіо- та відеодані за допомогою камер відеоспостереження, встановлених усередині та зовні вантажівки. Система надсилає дані GPS та сигнали тривоги через бортові відеореєстратори та бездротові мережі 3G/4G для віддаленого моніторингу та керування вантажівками. Через свій розмір вантажівки мають великі сліпі зони з обох боків. Транспортні засоби, що перебувають у цих сліпих зонах, погано видно і вони можуть залишитися непоміченими водієм. Рішення Hikvision для вантажівок пропонує зображення з відеокамер, які охоплюють ці сліпі зони, тому водії вантажівок знають про транспортні засоби, що в'їжджають до цих зон. Це допомагає їм безпечно керувати автомобілем та сприяє безпеці дорожнього руху. Рішення Hikvision також пропонує різні типи охоронних датчиків для індивідуальних потреб вантажівки. Наприклад, якщо вантажівка перевозить цінні товари, які не дозволяється перевіряти під час поїздки, можна додати датчик відкриття, який фіксуватиме, якщо хтось відчинить двері транспорту до прибуття до пункту призначення. У деяких випадках, якщо вантажівка перевозить холодні продукти, температура всередині повинна підтримуватися на стабільному рівні, щоб забезпечити їхню свіжість. Відповідно, користувачі можуть увімкнути в систему температурний датчик для відстеження зміни температури.

Таксі. По мірі того, як мобільність у міському житті покращується, багато людей використовують мобільні програми, щоб замовити поїздку або на таксі, або на машині попутника. Це зручно та швидко. З іншого боку, також важливо забезпечувати безпеку водіїв та пасажирів з самого початку колії та доти, доки вони не досягнуть пункту призначення. У завантажені періоди, наприклад, у години пік та у святкові дні, таксисти щосили намагаються зробити перерву і зазвичай працюють понаднормово. У цій ситуації дуже легко втомитися, що також може спричинити проблеми зі здоров'ям. Рішення Hikvision для таксі включає аналіз ненормальної поведінки при водінні, наприклад водіння в сонному стані. В цьому випадку система нагадає водієві про необхідність зупинки та відпочинку. Рішення також включає відеокамеру Hikvision для багажника, яка записує кадри, якщо багаж або сумочка пасажира залишили після від'їзду або вкрадена.

Бортова система показала, наскільки необхідно покращувати надійність автомобіля у всіх аспектах, щоб ефективно знижувати кількість дорожньо-транспортних пригод та зберігати безпеку всіх учасників дорожнього руху. Бортова система відеоспостереження Hikvision допомагає бізнес-клієнтам максимізувати безпеку з доданою вартістю, яка виводить експлуатацію автомобіля на новий рівень.