2022 може виявитися поворотним для індустрії розумного будинку завдяки кільком позитивним подіям. В останні роки ринок розумного будинку зростає. Це сталося, попри пандемію COVID-19. Індустрія систем розумного будинку зазнала мінімального впливу пандемії COVID-19. Фактично прогноз дослідників Omdia був переглянутий у бік розширення даного ринку. Хоча загальне зростання у 2020 році сповільнилося порівняно з попередніми прогнозами, більшість брендів заявили, що їхній бізнес швидко відновився у другій половині 2020 року, що допомогло зберегти ринок розумних будинків на тому ж шляху, що й прогнозувалося раніше. Насправді пандемія частково сприяла зростанню галузі, оскільки все більше людей намагаються більше часу проводити вдома і покладаються на інтелектуальні рішення, щоб покращити повсякденність та заощадити на побутових витратах.

Концепція комплектів для розумного будинку має розвиватися, тому що люди проводять більше часу вдома. Це означає зміни у типових домашніх сценаріях, що стосуються освітлення та ОВіК. Споживачі стали більше цікавитись такими пристроями, як інтелектуальні термостати та монітори якості повітря, а також інтелектуальним управлінням освітленням та електроприладами у розпал пандемії. Але, крім пандемії, які ще фактори вплинуть на ринок розумного будинку цього року? Які рішення для розумного будинку будуть модними та популярними? Ми докладно розглянули це нижче.

Функціональна сумісність та інтелектуальне виявлення: 2022 має значення

Однією з ключових тенденцій, на яку слід звернути увагу, є функціональна сумісність, яка, як очікується, стане ключовим фактором зростання розумного будинку. Хоча бренди будуть продовжувати пропонувати запатентовані рішення, є реальні докази, що вони готові співпрацювати для створення розумного будинку майбутнього. Це стало можливим завдяки таким стандартам підключення, як Matter (раніше відомий як Project Connected Home over IP або CHIP). Matter буде рушійною силою взаємодії не тільки для споживачів, але й для підприємств B2B, таких як будівельники будинків та страхові компанії.

Ще однією тенденцією є інтелектуальне виявлення, особливо за допомогою інноваційних технологій, таких як камери відеоспостереження або радар, який може, наприклад, визначити, чи хтось упав. Виявлення Wi-Fi та радари були повністю продемонстровані на виставці CES 2022. Декілька брендів продемонстрували, як радар можна використовувати для моніторингу здоров'я та благополуччя, від Sengled до Leedarson IoT Technology.

Штучний інтелект: повсюдне поширення в розумних будинках сьогодні

Штучний інтелект став найпоширенішою функцією у рішеннях для розумного будинку, і це тенденція збережеться у цьому та в наступні роки. «Сьогодні ШІ повсюдно використовується в розумних будинках та системах безпеки. Від термостатів, які поєднують час використання і ціни від комунальних послуг до IP камери відеоспостереження, яка відфільтровує дерева і тварин, щоб попереджати тільки про певні об'єкти. Роботи-пилососи також використовують комп'ютерний зір та штучний інтелект, щоб уникати об'єктів, у той час як системи безпеки використовують передові алгоритми, намагаючись зменшити кількість помилкових спрацьовувань охоронної сигналізації. У міру того, як побутова техніка стає все більш поширеною, моделі преміум-класу пропонують комп'ютерний зір, який ідентифікує продукти та вказує термін придатності, щоб допомогти скоротити харчові відходи. Духовки та мікрохвильові печі тепер оснащені технологіями ідентифікації харчових продуктів для автоматичного приготування їжі на основі рецепту, а пральні машини можуть визначати матеріал одягу, рівень забруднення та вагу для оптимізації використання миючих засобів.

Підвищення енергоефективності та здоровіший спосіб життя за допомогою практичного інтелекту

У 2022 році будинки також стануть більш енергоефективними та здоровішими завдяки інтелектуальним технологіям. Наприклад, термостат Nest Renew включає функцію Energy Shift, яка активує обігрів і охолодження в той час, коли мережа використовує більш чисту енергію, таку як вітер або сонячна енергія. Маючи інформацію зі звітів про вплив, споживачі можуть вирішити, коли включати велику техніку або охолоджувати/обігрівати будинок залежно від того, коли електрика чистіша. Крім інтелектуальних термостатів, такі бренди, як Schneider Electric, представили інтелектуальні електричні панелі, мета яких — визначити пристрої в будинку, що споживають найбільше енергії. Проводячи цей аналіз на панелі, споживачі отримують більше варіантів використання програм комунальних послуг або домашніх можливостей, таких як сонячні батареї і акумулятори.

Для покращення здоров'я багато брендів тепер пропонують програмне забезпечення з аудіо- та відеоаналітикою для вимірювання дихання та прослуховування ознак дистресу. Щодо якості повітря, такі бренди, як Awair та Airthings, продовжують розробляти нові продукти, які виявляють такі забруднювачі, як радон, PM1,0, PM2,5, ЛОС та CO2. Ці забруднюючі речовини стають особливо важливими для споживачів у міських районах, що працюють удома, оскільки високі рівні забруднюючих речовин, таких як CO2, можуть знизити продуктивність.

Проблеми ланцюжка постачання

Попри райдужні перспективи, на горизонті все ще маячать певні ризики, а саме проблеми з ланцюжками постачання, які торкнулися різних галузей. Ринок розумного будинку може бути виключений. Хоча COVID-19 вплинув на зростання у 2020 та 2021 роках, дослідники Omdia прогнозують, що 2022 та 2023 роки можуть бути важкими для ринку розумного будинку в залежності від умов перевезення та доставки. Дослідники Omdia провели аналіз ризиків ланцюжка постачання для різних побутових електронних пристроїв, включаючи розумні колонки, термостати та Wi-Fi камери. Оскільки екосистема побутової електроніки (CE) стикається з проблемами вгору та вниз по ланцюжку постачання (від нестачі компонентів до зупинки виробництва та затримок з транспортуванням), всі пристрої стикаються з обмеженнями, але не всіх вони стосуватимуться рівною мірою.