Перший місяць будь-якого року характеризується масою статей, у яких перераховуються технологічні тенденції, що визначатимуть галузі наступного року. Але з роками можна побачити, як розвивається модель, яка виявляє настрої та технології, яким ми маємо приділяти пріоритетну увагу. Наразі ключове слово — «довіра», що є дуже цікавим. Так, дослідження "Барометр довіри Едельмана" 2021 (Edelman Trust Barometer) показує, що серед респондентів онлайн-опитування в 28 країнах довіра до технологічного сектору у всьому світі знижується, нарівні з побоюваннями щодо зміни клімату, втрати робочих місць та кібератак. Занепокоєння, які є актуальними для глобального сектору систем безпеки та відеоспостереження.

У прагненні створити розумніший, безпечніший і стійкіший світ, побудований на основі гідної довіри та надійної екосистеми інновацій, ці технології та ідеї продовжуватимуть перетворювати безпеку у 2022 році та у наступний період.

Постпандемічний світ

Вплив пандемії COVID-19, як і раніше, відчувається по-різному. Ми бачимо її фізичний прояв у проблемах, що стоять перед ланцюжками постачання, коли глобальне виробництво практично зупинилося, і компаніям доводиться наново оцінювати, де і як вони закуповують ключові компоненти та обладнання для своїх продуктів та послуг. Ми також бачимо це у розгорнутих технологіях — як інтелектуальні рішення у сегменті комплектів відеоспостереження та моніторингу використовуються для забезпечення соціального дистанціювання та реалізації стратегій охорони здоров'я.

Глобальна нестача напівпровідників також змусила компанії досліджувати власне виробництво та потенціал системи на кристалі (SoC) для відповідних секторів. Хоча це може бути дуже специфічною тенденцією у поєднанні з вагомими зрушеннями, спричиненими пандемією, все більше компаній розглядатимуть SoC як свої рішення безпеки у майбутньому.

Звернення до сталого майбутнього

Стійкий розвиток більше не є просто тенденцією і не повинен розглядатися як такий. З глобальною орієнтацією та прагненням до екологічно безпечних принципів та практик, прикладом яких є такі ініціативи, як Цілі сталого розвитку ООН щодо промисловості, населених пунктів, споживання та виробництва, бізнес повинен демонструвати сталість у своїх пропозиціях та вивчати нові можливості через призму екології.

Підприємства повинні приділяти більше уваги своїм процесам від початку до кінця. Їм необхідно ретельно перевіряти свої продукти та послуги з погляду факторів стійкості, таких як енергоефективність, будівельні матеріали та етичне використання. Ці обговорення вже відбуваються на таких заходах, як Expo 2020, де розмови набули більш далекоглядного характеру і досягли реального прогресу з погляду довгострокового впливу. Необхідно проводити більше таких розмов, і компанії мають сприяти їм.

Здоровий скептицизм означає ефективну кібербезпеку

Ми не завжди вважаємо скептицизм позитивною рисою, але щодо кібербезпеки він може бути розумним. У світі з високим ступенем взаємопов'язаності та збільшенням числа взаємопов'язаних систем безпеки та розумних будинків, комплексні стратегії захисту повинні гарантувати, що у разі злому однієї області решта системи не впаде.

Тенденція, що виникла внаслідок скептичного погляду на технології, — це мережі з нульовою довірою. На основі фундаментального припущення, що жодному пристрою або об'єкту, підключеному до мережі, не можна довіряти, розгортання цих архітектурних налаштувань, ймовірно, прискориться і стане підходом за замовчуванням. У свою чергу, це вагомо вплине на системи відеоспостереження у вигляді шифрування, ідентифікації та обслуговування обладнання та програмного забезпечення. COVID-19 також відіграв роль у формуванні цього підходу, оскільки рішення для віддаленої роботи вимагають більшої кількості підключених пристроїв у розширеному контексті.

5G з'єднує світ

Те, що зазвичай використовується як модне слово для наступної ери підключення до Інтернету, починає з'являтися в реальних застосуваннях. Враховуючи те, що до 2025 року мережі 5G, за прогнозами, охоплять одну третину населення світу, ця технологія починає проникати в сектори безпеки та IP камер відеоспостереження, натякаючи на те, що це більше, ніж просто тенденція.

Специфічна тенденція, пов'язана з 5G, яка, ймовірно, зростатиме семимильними кроками, це розгортання приватних мереж 5G — бездротових мереж, які використовують технологію з підтримкою 5G та виділену смугу пропускання, щоб служити закритим рішенням для компанії. Вони швидше, ніж мережі загального користування, більш надійні та ідеально підходять для конкретних галузей. Ці мережі також мають переваги безпеки, які у застосуванні до сектора потенційно можуть спростити та покращити рішення різного розміру.

Штучний інтелект

Жодна стаття про тенденції наступного десятиріччя не буде повною без згадки про штучний інтелект (ШІ). У випадку систем безпеки та відеоспостереження це варіюється від якості зображення та ПЗ для відеоспостереження з інтелектуальною відеоаналітикою, до конфігурації та продуктивності відеокамер. Взявши простий процес та застосувавши до нього ШІ, ви оптимізуєте цей процес у повній мірі.

З більш широким використанням виникає потреба у регулюванні, особливо щодо додатків ШІ. Рішення — це законодавство про кілька рівнів управління, що забезпечує етичне та неупереджене використання ШІ. Із загальною угодою на місцевому, регіональному та міжнародному рівнях ми зможемо закласти основу для наступної промислової революції та зростання інших технологічних тенденцій, насамперед розумних міст.

Підвищені заходи аутентифікації

Враховуючи питання про довіру та підвищену увагу до кібербезпеки, аутентичність стає наступною великою перешкодою в епоху маніпулювання даними. Це справедливо як для апаратних мереж, так і для відеоспостереження. Як можна довіряти відеоспостереженню, якщо ви не надаєте уваги його аутентичності?

Технологія Deepfake — це загроза, що зростає. Завдяки вдосконаленим методам маніпулювання, змін зображень та відео, аутентичність захоплених реальних подій та людей опиняється під загрозою. Це проблема не тільки сектора безпеки, але вона потребує комплексних рішень для подолання, таких як застосування цифрових підписів та перевірка джерел даних на конкретному обладнанні. Застосування ШІ також показує перспективну здатність визначати, коли відбулася маніпуляція. Проте це проблема, з якою кільком секторам доводиться боротися.

Всі ці тенденції зумовлюють необхідність для підприємств та інших організацій переосмислити свої рішення щодо забезпечення безпеки на період до 2022 року та у наступний період. Завдяки цілеспрямованому підходу та використанню технологій майбутнього, сьогоднішні виклики можуть бути легко вирішені.