"Розумний" — це слово, яке стало використовуватися для позначення розширених можливостей за рахунок збирання та використання даних підключеними пристроями Інтернету речей. «Розумний» холодильник може стежити за своїм вмістом та автоматично сповіщати людину, коли запаси її улюбленого напою закінчуються; «розумний» відеодомофон може взаємодіяти з відвідувачем навіть далеко від дому. Але завжди є небезпека, що такими термінами почнуть зловживати і вони втратять сенс.

Розумне місто сьогодні вважається усталеним терміном, і приклади демонструють, як збирання та об'єднання даних про всі аспекти міського середовища (від транспортних потоків до погоди, від якості повітря до шумового забруднення) може забезпечити своєчасне управління для поліпшення умов життя. З огляду на те, що міста частково визначаються тим, що складаються з маси житлових та комерційних об'єктів, концепція «розумної будівлі» має основне значення для досягнення розумним містом спільних цілей.

Розумні будівлі формуються та стають частиною міні-екосистеми, взаємодіючи з оточуючими людьми, системами та зовнішніми елементами. Вони поєднують технології з даними та здатністю встановлених систем будівлі взаємодіяти один з одним. Це призводить до більш гладкого, синхронізованого середовища, яке працює більш безпечно і дієво. Деякі підключені технології об'єднані в повноцінний розумний будинок або масштабну будівлю. Завдяки підвищенню якості, потужності обробки та відеоаналітики IP камери відеоспостереження можуть відігравати центральну роль у зборі даних, що підтримують ряд аспектів роботи розумної будівлі.

Поєднання безпеки, комфорту та продуктивності

Передовою лінією безпеки в будь-якій будівлі вважаються вхідні двері та стійка реєстрації, а також місце, де необхідно створити приємну, безпечну та гостинну атмосферу. Іноді ці потреби можуть суперечити одна одній. У той час як камери відеоспостереження традиційно вважалися центральним елементом безпеки, вони можуть відповідати більш масштабним вимогам.

IP камери відеоспостереження, оснащені відповідним аналітичним програмним забезпеченням, можна використовувати для управління заповненістю приймальних — що особливо корисно в місцях, де необхідно дотримуватися соціального дистанціювання, і запускати оповіщення, коли приходять відвідувачі або потрібно більше персоналу в періоди зайнятості. У поєднанні з нинішніми рішеннями щодо контролю доступу, пов'язаними з мережевим відеоспостереженням, вхід зареєстрованих та авторизованих співробітників може бути більш дієвим за допомогою біометричного контролю доступу або використання QR-кодів.

Дані з камер відеоспостереження в місцях з високою прохідністю також можна аналізувати з плином часу та використовувати для оптимізації дизайну вестибюлів, приймалень, зон очікування ліфтів та іншого, покращуючи потік відвідувачів у будівлі. Ці дані також можуть бути використані для підтримки однієї з основних цілей розумної будівлі: зниження споживання енергії.

Підтримка цілей сталого розвитку як в будівлі, так і в самому місті

Сталий розвиток стає пріоритетом у всіх аспектах життя суспільства, і міське середовище у всьому світі визнає свою роль у створенні екологічного майбутнього. Враховуючи, що будівлі споживають вагому частину світової енергії і, отже, безпосередньо впливають на загальний вплив міста на навколишнє середовище, є вагоме прагнення покращити це за рахунок використання підключених технологій.

Освітлення та опалення, вентиляція та кондиціювання повітря (ОВіК) вважаються найбільшими споживачами енергії у більшості будівель, і будь-які кроки, які можуть зменшити це, у сукупності принесуть виграш. ПЗ для відеоспостереження з відеоаналітикою може визначити, коли якась частина будівлі порожня або малолюдна, і залучити інтелектуальне освітлення, щоб вимикати або приглушувати світло, доки людина не увійде до приміщення.

Також опалення або кондиціювання повітря можна автоматично регулювати відповідно до кількості людей, підвищуючи як комфорт, так і енергоефективність. В окремих випадках така аналітика може бути застосована до відео із встановленою мережевою камерою відеоспостереження — жодних нових інвестицій у комплекти відеоспостереження не потрібно.

Будівлі для сьогодення та майбутнього

У міру того, як все більше секторів впроваджують розумні будівлі для підвищення ефективності, оптимізації процесів та зниження енергоспоживання, легко побачити, як вони сприятимуть досягненню ширших цілей продуктивності та екологічного розвитку розумних міст.

Підключені будівлі відіграють вагому роль не тільки в тому, що вони контролюють вплив діяльності в межах своїх стін, але й роблять вагомий внесок у зусилля всіх будівель та споруд у розширеній міській екосистемі. Таким чином, міська влада може отримати уявлення про операції в макромасштабі з висоти пташиного польоту та зрозуміти роль кожної структури у досягненні цілей у сфері сталого розвитку.