Зараз більш ніж будь-коли раніше існує здорове бажання (з боку окремих осіб, організацій та законодавців) забезпечити розробку, виробництво, використання та безпеку нових технологій позитивними способами, яким люди можуть довіряти. У міру того, як ми наблизилися до 2022 року, цікаво подивитися, скільки технологічних тенденцій, які ми спостерігали за рік, можна пов'язати із необхідністю створення надійної технологічної екосистеми.

1. Універсальне з'єднання у гібридних середовищах

Для кінцевого користувача технології (від споживача, що використовує свій мобільний телефон, до співробітників охоронної служби безпеки, які управляють системою безпеки), технологічна архітектура, що використовується для надання послуг, стала невидимою. Немає значення, чи відбувається обробка на пристрої, локальному сервері або у віддаленому центрі обробки даних: все просто «підключено». Сьогодні світ стає «горизонтальним», коли поєднання хмарних технологій, локальних серверів та периферійних технологій буде все ширше використовуватися разом, і кожна з технологій залучає свої сильні сторони у так званих гібридних рішеннях.

Цілком очевидно, що питання архітектури є унікальним для кожного клієнта і має враховувати як внутрішні ресурси та політику, так і зовнішні фактори, такі як місцеве та міжнародне регулювання. Враховуючи, що «підключене» стало стандартом за замовчуванням, більшість рішень для відеоспостереження зрештою будуть гібридними — насправді багато хто вже є гібридним, що саме по собі має наслідки.

2. Кібербезпека, народжена здоровим скептицизмом

Ми не завжди вважаємо скептицизм позитивною рисою, але щодо кібербезпеки він може бути розумним. Мільярди з'єднань, які зараз існують між пристроями, мережами та центрами обробки даних, зробили концепцію захисту периметра навколо будь-якої організації майже повністю застарілою. Стіни, які могли існувати раніше, стали проникними, і тому виник новий підхід до безпеки: мережі з нульовою довірою. Пандемія COVID-19 також зіграла свою роль у цьому, оскільки набагато більш гнучка робота дозволила побачити більше пристроїв, які раніше використовувалися в стінах організації, підключених віддалено через загальнодоступний Інтернет.

Коли мережі з нульовою довірою означають, що профіль безпеки для кожного пристрою та програми, підключеної до мережі, незалежно оцінюється при кожному підключенні, це має вагомі наслідки для сектору відеоспостереження. Підписане мікропрограмне забезпечення, регулярні оновлення програмного забезпечення, безпечне завантаження, зашифровані дані/відео та безпечна ідентифікація стануть факторами гігієни в рішеннях для клієнтів, переходячи від «добре б мати» до «обов'язкового».

3. Підтвердження автентичності відеоспостереження

У той час як підхід з нульовою довірою до кібербезпеки орієнтований на автентифікацію облікових даних підключених пристроїв та програм, можливість встановити справжність самого відеоспостереження вважається основним фактором для довіри до його цінності.

Підробка відео після того, як воно було знято, поряд з витонченістю створення маніпулюваних зображень, означає, що справжність відеозаписів відеоспостереження більш часто піддається сумніву. Тому необхідно, щоб відеоспостереження було безперечно справжнім. Сьогодні підхід деяких виробників полягає в тому, щоб додати цифровий підпис у відеопотік у момент захоплення (хеш у кожному кадрі відео), забезпечуючи доказ того, що відео було створено певною камерою відеоспостереження і відтоді не піддавалося підробці.

Але це проблема індустрії безпеки загалом. Тому вкрай важливо, щоб галузь підтримала ініціативи стандартизації підходів до забезпечення справжності відеоматеріалів, знятих камерами відеоспостереження, в ідеалі на основі програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом та ініціатив.

4. Штучний інтелект стає визнаним

Здається неможливим написати статтю про технологічні тенденції без згадки про штучний інтелект (ШІ). Багато хто також заперечить, що ШІ більше не є тенденцією. Насправді всі ми щодня користуємося цінними послугами на основі штучного інтелекту та Deep learning і стикаємося з ними.

Ми, як і раніше, вважаємо, що технології власними силами не повинні регулюватися, але повинні регулюватися варіанти використання нових технологій. Законодавство та регулювання, що стосуються розробки та використання технологій та додатків на основі штучного інтелекту, мають розроблятися на місцевому, регіональному та міжнародному рівнях. Зрозуміло, що його має дотримуватися кожна організація, яка використовує штучний інтелект.

Хоча багато виробників, як і раніше, позитивно оцінюють потенціал ШІ та Deep learning у сегменті систем відеоспостереження, очікується, що ще більше уваги приділятиметься ініціативам, що забезпечують його етичне та неупереджене впровадження. Це позитивний момент і він стане ще важливішим, оскільки штучний інтелект стане невід'ємною частиною кожного аспекту відеоспостереження. Більш широка інтеграція ШІ в фундаментальні рівні технології (систему на кристалі) — дозволить використовувати штучний інтелект для поліпшення та оптимізації всіх аспектів продуктивності відеоспостереження, від конфігурації IP камери до якості зображення та відеоаналітики.

5. COVID-19 як каталізатор

Довгострокова дія пандемії COVID-19 проявляється по-різному. Ще минулого року пандемія стала каталізатором для безконтактних технологій (наприклад, біометричних систем контролю доступу), багато з яких тепер використовуються постійно, так само як і застосування інтелектуального відеоспостереження для забезпечення дотримання принципів соціального дистанціювання та громадської охорони здоров'я.

Що стосується технологічного сектора, пандемія також призвела до проблем з ланцюжком постачань, які змусили багато організацій задуматися про те, як вони створюють та постачають ключові компоненти у свої продукти. «Пов'язаний» характер означає, що глобальна нестача напівпровідників є серйозною проблемою в багатьох секторах, від споживчих технологій до автомобілебудування. Це, у свою чергу, призвело до того, що все більше організацій, у тому числі Tesla, Apple і Volkswagen, публічно зголосилися розробити власні напівпровідники або систему на кристалі (SoC) (хоча слід підкреслити, що розробка SoC і виробництво це різні види діяльності). Хоча це може бути тенденцією в деяких секторах, безумовно, розробка SoC, оптимізованих для конкретних застосувань — це те, чого очікують люди від більшої кількості організацій у секторі безпеки та за його межами.

6. 5G знаходить своє місце

Хоча більша частина ажіотажу навколо 5G була зосереджена на підвищенні продуктивності мережі для споживчих додатків, однією з найцікавіших областей є те, як приватні мережі 5G стають привабливішим варіантом для використання комплектів відеоспостереження. Приватні мережі 5G демонструють реальний потенціал рішень для відеоспостереження на великих чи множинних об'єктах та можуть принести особливі переваги щодо кібербезпеки.

2022 рік, безперечно, буде ще одним захоплюючим періодом; звичайно не без проблем, але він також принесе вагомі можливості для багатьох секторів. Як завжди, ми з оптимізмом дивимось у майбутнє.