Навіть під час пандемії деякі компанії займалися створенням інновацій. Нові IP камери відеоспостереження оснащені розширеними інтелектуальними опціями, які покращують продуктивність системи безпеки, виявлення об'єктів та повідомляють користувача про тривожні ситуації. Системи контролю доступу покращили програмне забезпечення та тепер включають хмарні платформи. IP домофони покращили "розгалуження", яке забезпечувало автоматичні відповіді на ситуації безпеки. До слова, у 2021 році до словника технологій були введені нові слова. Ці «прориви» у нових технологіях обумовлені пандемією Covid-19, а також тим фактом, що люди зіткнулися з «екологічною тривогою», коли зрозуміли, що зміна клімату може вплинути на подальше життя. Нижче представлені деякі тенденції та досягнення минулого року.

Інтелектуальні IP камери відеоспостереження

IP камери відеоспостереження стають набагато розумнішими. Хочете знати момент, коли хтось бере ваш ноутбук? Хочете знати, коли хтось галасує у вестибюлі офісу? Як щодо технології виявлення пострілу? Останні IP камери включають вдосконалений штучний інтелект. Ці пристрої допомагають захистити людей та майно. Вони повідомляють користувачів про небезпечні ситуації, допомагають запобігти терактам і навіть повідомляють ритейлерам, скільки людей відвідало їхній магазин.

Деякі нові інтелектуальні IP-відеокамери забезпечують можливість "вузького штучного інтелекту". Вони можуть приймати рішення про об'єкти, за якими спостерігають, та класифікувати їх за класами. Класи можуть бути використані, щоб допомогти знайти критичне відео з конкретної камери відеоспостереження. Нові IP-відеокамери також можуть використовувати інформацію про об'єкт та інші правила виявлення (такі як перетин лінії) для сповіщення користувачів про подію.

Програмне забезпечення для контролю доступу та хмарне управління

Програмне забезпечення контролю доступу було вагомо удосконалено і може використовуватися на місці або в хмарному додатку. Нове програмне забезпечення забезпечує доступ до деяких опцій управління зі смартфона. Програмне забезпечення інтуїтивно зрозуміле та надає деякі нові високорівневі функції. Наприклад, програмне забезпечення може змішувати і зіставляти понад 40 варіантів поведінки, що налаштовуються, для створення складних планів дій розгалуження, відповідних конкретному застосуванню. Ці функції включають HTTP-запити, блокування дверей або турнікетів, обмін повідомленнями та дії електронною поштою. Інші функції програмного забезпечення для контролю доступу включають:

  • Гнучкий тригерний механізм, що дає ініціювати плани дій для всіх дверей;
  • Зміни стану введення чи розклад можуть генерувати послідовності;
  • Управління ліфтом дозволить визначити, на який поверх можуть піднятися люди;
  • Інтеграцію з програмним забезпеченням для відеоспостереження;
  • Можливість визначення рівнів кризи, що налаштовуються. Деякі тригери введення, такі як потрійний свайп, спеціальна картка доступу або мобільний додаток, можуть створити відповідне повідомлення. Наприклад, кризовий рівень може обмежити, який тип користувачів може проходити через двері, та змінити режим дверей (наприклад, перетворити громадські двері на двері, для яких потрібен ключ доступу та PIN-код);
  • Підтримка Active Directory як на рівні адміністратора, так і на рівні власника картки.

IP-пейджинг та внутрішнє програмування

Щоб не залишитися осторонь, програмне забезпечення для управління IP домофоном включає спеціальні функції, які дозволяють користувачеві створювати автоматизовану дію, якщо хтось відкриває двері або натискає кнопку. Наприклад, воно забезпечує автоматичне керування реле при спрацьовуванні датчика руху. Крім того:

  • Рішення може запускати попередньо записані аудіофайли;
  • Надає оповіщення про переривання системи;
  • Читає RSS/CAP: Atom Feeds як голосове аудіо;
  • Система IP-пейджингу та внутрішнього зв'язку може бути інтегрована з IP камерами відеоспостереження.

Без зайвих слів, 2021 був незабутнім. Не тільки через досягнення в сегменті технологій, а й через зміни способу життя, спричинені пандемією. У свою чергу IP комплекти відеоспостереження максимально використовували додавання вузького штучного інтелекту; а рішення контролю доступу, IP-пейджинг та домофони покращили доступне програмне забезпечення.