За останні півтора роки QR-коди стали популярнішими для використання в різних галузях, де потрібні безконтактні рішення. У системах контролю доступу QR-коди часто використовуються як облікові дані для тимчасового та обмеженого часу доступу, управління входом відвідувачів і співробітників. Хоча традиційні пластикові картки доступу все ще використовуються, вони часто губляться або експлуатуються іншими відвідувачами, що ускладнює контроль за тим, хто отримує доступ до будівлі. Навпаки, використання QR-кодів як облікових даних може бути безпечнішим та ефективнішим способом контролю доступу для бізнесу.

QR-коди в системах контролю доступу

QR-код, що означає код швидкої відповіді, є типом двомірного штрих-коду, в якому зберігаються дані, що можуть бути прочитані і оброблені машиною. Враховуючи здатність зберігати більше даних, ніж стандартний одновимірний штрих-код, а також гнучкість, QR-коди є хорошим варіантом для використання як облікові дані в системі контролю доступу, де сканер QR-коду стає зчитувачем.

Керувати QR-кодом як обліковими даними в системі контролю доступу досить просто в порівнянні з традиційними ключами доступу. Система може швидко і легко згенерувати унікальний QR-код для власника картки доступу або радіобрелка, який можна налаштувати для дозволу доступу протягом обмеженого періоду часу та кількості використань, а також входу в конкретні двері або зони будівлі; так само, як традиційна карткова система доступу.

Після того, як QR-код був згенерований, його можна надіслати електронною поштою безпосередньо одержувачу (або власнику картки), щоб він відобразив його на своєму телефоні або роздрукував при необхідності. Потім він може бути представлений зчитувачу QR-коду, який сканує його і пересилає дані до системи безпеки для підтвердження прав доступу. У деяких випадках камера відеоспостереження або відеодомофон біля дверей виконує завдання зчитувача QR-коду, виконуючи кілька функцій.

Підвищена безпека — динамічний QR-код

Традиційний QR-код є статичним, який не можна змінити або оновити після створення та розповсюдження — це також означає, що його легко скопіювати, що робить це рішення не ідеальним для вимог підвищеного рівня безпеки. У цих випадках ідеально підходить динамічний QR-код. Цей варіант можна оновлювати та змінювати навіть після створення та розповсюдження, зберігаючи при цьому всі вищезгадані переваги рішення для керування доступом на основі QR-коду.

Рішення на основі динамічного QR-коду усувають ризик безпеки, пов'язаний з копією облікових даних, оскільки копія екрана, фотокопія або навіть відеозапис динамічного QR-коду не працюватимуть. Поєднання його з рішенням для багатофакторної аутентифікації, наприклад, за допомогою PIN-коду, ще більше підвищить рівень безпеки СКУД на основі QR-коду.

Чому QR-коди є кращими для контролю доступу?

Крім переваг безпеки, існує ряд причин, з яких організації віддають перевагу QR-кодам перед традиційними пластиковими картками або ключами доступу.

Економічна вигода. Завдяки можливості віртуалізації облікових даних QR-код є дуже економічним рішенням для управління доступом у порівнянні з традиційними рішеннями на основі фізичних карток або радіобрелків. Це не тільки знижує витрати на придбання, обробку, друк, розповсюдження та утилізацію фізичних облікових даних, але також заощаджує витрати на встановлення, оскільки користувач може використовувати існуючі відеодомофони або відеокамери. Організація може просто встановити програму для сканування QR-коду, яка вимагає меншої кількості компонентів та аксесуарів для контролю доступу, що спрощує управління та обслуговування всього рішення, і зрештою знижує загальну вартість володіння.

Ефективність та комфорт. Використання QR-коду як облікових даних буде корисним для підвищення продуктивності керування комплектами контролю доступу. QR-код може бути згенерований, поширений, оновлений та відкликаний за лічені секунди, і це можна зробити віддалено з будь-якого місця, що дозволяє створити високоефективне рішення для керування системою безпеки. Він також дуже зручний у використанні, що відповідає пріоритетам працівників, орієнтованих на мобільні пристрої. У типовій ситуації зовнішній відвідувач отримує QR-код на свій мобільний телефон, який дозволяє йому увійти в об'єкт або стоянку, не зупиняючись біля стійки реєстрації. Інший типовий сценарій — це управління пізніми постачаннями за відсутності персоналу. Постачальник, у якого вже є QR-код на своєму мобільному пристрої, може просто відобразити його перед відеодомофоном або IP камерою відеоспостереження, щоб отримати доступ до певних зон на об'єкті.

Стабільність та екологічність. QR-код фактично є віртуальною карткою доступу, усуваючи необхідність використання фізичних ключів доступу або навіть друкованого паперу, тим самим позитивно впливаючи на навколишнє середовище та викиди вуглецю. Загалом QR-коди допомагають покращити управління доступом у різних варіантах застосувань. Перетворення контролю доступу на безконтактне та зручне завдання підвищує продуктивність, усуває тертя та сприяє більш сталому підходу — зі зменшенням витрат на обслуговування карт та інших фізичних рішень.

Поєднання QR-кодів з домофоном — не єдиний спосіб покращити контроль доступу. Для СКУД до транспортних засобів додавання мережевої системи оповіщення може бути корисним для інформування водіїв про відмову в доступі або про закінчення терміну дії QR-коду. При необхідності може спрацювати оповіщення. Якщо камери відеоспостереження інтегровані в систему безпеки, відмова в доступі або сигналізація, викликана зламуванням дверей, також можуть залучити запис входу, захоплюючи відповідні відеодокази. По мірі зростання популярності безконтактних рішень можливості для розширення численні і тільки збільшуватимуться в майбутньому. Організації повинні прагнути впровадити QR-коди у свої системи безпеки, щоб скористатися багатьма перевагами покращеного контролю доступу.