Всім відомо, що висока роздільна здатність (HD) — це чудово, адже вона значно покращує якість перегляду та враження. Для системи безпеки це дуже важливо. Наприклад, зображення високої чіткості можуть значно допомогти у розслідуванні подій, особливо з погляду аналізу інцидентів та перевірки заяв. З іншого боку, якщо відео з номерними знаками або іншими ключовими доказами є зернистим і розпливчастим, це може зробити розгляд справ трудомістким, складним і дорогим. Аналогічним чином, для власників бізнесу, які шукають душевного спокою, відеоматеріали високої чіткості дозволяють швидше та продуктивніше реагувати на інциденти.

Але розгортання HD системи відеоспостереження не завжди дає переваги, яких очікують користувачі, особливо якщо йдеться про модернізацію, а це означає, що камери відеоспостереження оновлюються на початковому етапі. Фактично, для правильного оновлення потрібен ретельний аналіз інфраструктури безпеки, щоб гарантувати ефективну підтримку HD-відеокамер. Наприклад, багато мереж можуть обробляти лише три-чотири Мбіт/с (мегабіт за секунду), у той час як HD-камерам зазвичай потрібно 5-8 Мбіт/с для потокової передачі відео. У такому разі продуктивність HD-камер знизиться, а інвестиції будуть витрачені марно.

Нижче наведено три поради щодо забезпечення того, щоб ваша інфраструктура могла підтримувати нові HD-камери та забезпечувати всі переваги, яких очікує ваша організація.

1. Виберіть камеру високої роздільної здатності, яка відповідає вашим потребам

Деякі камери відеоспостереження HD призначені для забезпечення видимості на великих площах, інші — для невеликих просторів; деякі моделі можуть збільшувати зображення людини або автомобіля, що цікавлять, а інші — ні. Ось чому важливо вибирати камери, які підходять саме вам, незалежно від того, чи хочете ви контролювати велику стоянку або периметр будинку.

Ви можете переконатися, що вибрали правильну HD-камеру, обговоривши варіант використання з місцевим інтегратором або консультантом магазину безпеки. Вони можуть допомогти вам вибрати правильний комплект відеоспостереження та правильні параметри об'єктива й роздільної здатності зображення — залежно від того, чи потрібно виявляти або спостерігати, розпізнавати або ідентифікувати об'єкт, а також від того, як далеко і наскільки чітко ваші камери повинні «бачити».

Що стосується аналогового відеоспостереження, очевидно, що IP камери відеоспостереження набули великої популярності на ринку, оскільки вони гнучкі в розгортанні, розширюються і можуть включати ряд інтелектуальних функцій, що базуються на алгоритмах Deep learning. Однак це не означає, що користувачі з аналоговою системою відеоспостереження не можуть оновити свої рішення до HD. Навпаки, вони можуть використовувати HD можливості без заміни всієї інфраструктури. Це стало можливим завдяки стандарту відеоінтерфейсу високої чіткості HDTVI, який є доступним з продуктами Turbo HD від Hikvision. Завдяки Turbo HD рішення HD-over-coaxial дозволяють клієнтам досягти чудової якості зображення в аналоговій системі.

2. Вибирайте технології, які збільшують ефективність зберігання та знижують витрати

У порівнянні зі звичайним відеоспостереженням передача зображень високої чіткості вимагає більшої пропускної здатності мережі та місця для зберігання. Це означає, що обмеження бітрейту для відео потоків HD має вирішальне значення. Удосконалена технологія кодування відео, така як Hikvision H.265+, може вирішити цю проблему, вагомо знизивши бітрейт записуваного матеріалу, а також вартість смуги пропускання та зберігання. Згідно з 24-годинним тестуванням у завантаженому кафе з відеокамерами з такою самою роздільною здатністю та частотою кадрів, ми виявили, що кодек H.264 дає в середньому 22,7 ГБ. Дивовижно, але Hikvision H.265 + у середньому мав всього 3,9 ГБ, що на 83% краще по використаній пам'яті.

Також можна максимізувати продуктивність передачі та зберігання з правильним планом відеозапису. У деяких випадках, наприклад, коли важливо зафіксувати конкретні події на часовій шкалі відео, клієнти можуть реалізувати план відео лише тоді, коли спрацьовують заздалегідь визначені правила подій. В інших випадках необхідні постійні відеозаписи, для чого потрібний план безперервного запису. В якості альтернативи можна використовувати змішаний план запису, наприклад, безперервний відеозапис у будні дні та запис подій у вихідні дні (або будь-яка інша конфігурація часу та днів).

3. Переконайтеся, що монітор забезпечує правильну якість перегляду у форматі HD

Було б прикро, якби у вас були камери відеоспостереження та мережеве середовище високої якості, але відео на моніторі мало низьку роздільну здатність. Іншими словами, якщо ви розгорнули HD-камеру на 2 МП, а ваш монітор підтримує до 720 P, зрештою ви отримаєте відео з роздільною здатністю 720 P замість 1080 P, яке здатна надати ваша камера.

Отже, щоб отримати максимальну віддачу від наявних HD-камер та інфраструктури, вам знадобиться монітор з роздільною здатністю не менше 1080 пікселів. Бажано, щоб він також був оснащений відповідними технологіями рендерингу та обробки зображень для отримання реалістичних зображень високої чіткості. Тільки так ви отримаєте кришталево чисті зображення, які можуть забезпечити провідні внутрішні та вуличні камери високої чіткості.

Як правило, чим більше пікселів на дюйм (PPI), тим вища роздільна здатність. Отже, при тій же роздільній здатності 1080 P монітори у 22-дюймовому форматі забезпечуватимуть чіткіше зображення, ніж монітори у 24-дюймовому форматі. Отже, якщо користувачеві потрібні монітори для використання в малому бізнесі (наприклад, кафе), підійде монітор меншого розміру. Але для масштабних сценаріїв, таких як промислові парки та стадіони, ідеально підходять великі відеостіни з роздільною здатністю 4K.

Реалізуйте свій план модернізації HD за допомогою Hikvision

Від захоплення високоякісного зображення до ефективної передачі та зберігання зображень високої чіткості, відображення та перегляду зображень високої чіткості — компанія Hikvision продумала всі ці ключові кроки та розробила рішення для оптимізації розгортання HD.

Як постачальник рішень Інтернету речей, основною сферою діяльності якого є відеоспостереження, Hikvision пропонує розширений спектр HD-камер з різною роздільною здатністю та першокласними технологіями обробки зображень, які рішуче задовольняють потреби клієнтів за різних сценаріїв та бюджетів. Власна технологія кодування відео H.265+ забезпечує ефективну передачу та зберігання зображень високої чіткості без шкоди для якості зображення. Його дисплеї, включаючи монітори, відеостіни та новітні світлодіодні продукти, забезпечують неперевершену якість зображення, що відповідає будь-яким вимогам безпеки, як усередині, так і зовні приміщень.