Для моніторингу промислових та нафтогазових об'єктів у віддалених районах часто потрібні великі команди, 24 години на добу, 365 днів на рік, що створює вагомі проблеми з погляду укомплектування персоналом та пов'язаних із цим витрат. Хороші новини для таких компаній, особливо якщо вони працюють у віддалених місцях – це те, що інтелектуальні рішення для відеоспостереження та штучного інтелекту можуть допомогти підвищити безпеку та продуктивність об'єкта.

Як і багато великих інженерних підприємств, нафтогазові об'єкти характерні проблемами з безпекою, здоров'ям та захистом, які зазвичай пов'язані з важким промисловим обладнанням і механізмами, що рухаються. Однак видобуток, переробка та транспортування вуглеводнів становлять особливі ризики пожежі та вибуху, які вимагають, щоб все обладнання та установки працювали за безпечних робочих температур.

Складність і ризики таких операцій настільки великі, що для моніторингу обладнання та безпеки співробітників потрібні великі команди. Крім того, висока цінність продуктів, пов'язаних з вуглеводнями, означає, що безпека (і особливо безпека периметра) має першорядне значення для запобігання несанкціонованому проникненню людей у ​​зони обмеженого доступу.

Ризики безпеки посилюються на віддалених об'єктах

Ці проблеми стосуються всіх підприємств важкої промисловості та нафтогазового сектора по всьому світу. Однак, якщо об'єкти розташовані у віддалених районах, компанії наражаються на додатковий рівень складності та ризику. Там, де лікарні та інші медичні установи не так легко доступні, забезпечення здоров'я та безпеки стає ще важливішим.

Віддалені об'єкти також можуть бути більш сприйнятливими до вторгнення та інших ризиків безпеки, що потребує постійного спостереження за периметром об'єкта та за всіма людьми й транспортними засобами, що входять до зони або залишають її. Що ще гірше, пошук співробітників для роботи в таких місцях часто є складним завданням, особливо, якщо поблизу немає великих міських центрів.

З усіх цих причин віддалені об'єкти важкої промисловості (і особливо віддалені родовища нафти і газу та гірничодобувні підприємства) вимагають рішень для моніторингу та безпеки, які не тільки дуже ефективні, а й максимально автоматизовані. Тільки таким чином ці операції можуть знизити потребу у фізичних командах та ручних процесах, а також забезпечити цілодобовий захист працівників, активів та вуглеводневих продуктів.

Перетворення безпеки та захисту на віддалених об'єктах за допомогою відеоспостереження та штучного інтелекту

Подолання цих проблем при віддалених виробничих операціях можливе лише із застосуванням цифрових технологій. Зокрема, необхідні рішення, які забезпечують більш просунуті, автоматизовані можливості безпеки та моніторингу (від моніторингу безпеки периметра до моніторингу температури обладнання) з автоматичними попередженнями для всіх видів порушень та інцидентів.

Ключем до досягнення цього є впровадження інтелектуальних камер відеоспостереження та програмного забезпечення останнього покоління. У них використовується низка технологій та можливостей, які підвищують безпеку та захищеність, а також вагомо знижують потребу у ручному патрулюванні та інших втручаннях людей. Подібні рішення допомагають промисловим і нафтогазовим компаніям досягти своїх цілей у сегменті безпеки п'ятьма ключовими способами.

1. Дистанційний огляд зниження впливу на людину небезпечних середовищ. Нафтогазові заводи — це складні об'єкти, на яких створюються та зберігаються горючі види палива. Через те, що ці унікальні об'єкти пов'язані з високим рівнем ризику, традиційні та ручні перевірки можуть бути недостатньо безпечними чи ефективними. Віддалена перевірка за допомогою інтелектуальних комплектів відеоспостереження допоможе візуально перевірити всі об'єкти та обладнання за допомогою відеокамер високої чіткості на основі графіків перевірок. За допомогою вибухозахищених відеокамер Hikvision, розроблених для найбільш небезпечних середовищ, активи та експлуатація нафтових родовищ також можуть постійно контролюватися та захищатися від потенційних ризиків. Вони можуть бути корисними при моніторингу танкерів та критичних зон, для виявлення витоку нафти або відмови обладнання в режимі поточного часу, а також для швидкого реагування на небезпеку. Таким чином, вимоги до ручного контролю можуть бути значно зменшені, а вплив на людину небезпечного навколишнього середовища може бути відповідно знижено.

2. Тепловізори для мінімізації ризиків спалаху та вибуху. Використовуючи інтелектуальні рішення для теплового моніторингу, промислові та нафтогазові компанії можуть постійно відстежувати температуру обладнання для забезпечення пожежної безпеки. Наприклад, трубопроводами високого тиску часто перекачують газ при температурі до 400 градусів. У таких випадках тепловізори можуть бути розгорнуті для спостереження за маршрутом трубопроводу та генерації попереджень у поточному часі у разі витоків або критичного підвищення температури, що дозволяє командам прибувати на місце набагато швидше, ніж це було б можливо інакше. Дедалі частіше тепловізійна технологія інтегрується з технологією оптичних IP камер відеоспостереження. Цей тип пристрою, відомий як двоспектральна тепловізійна камера, дозволяє перевіряти події, зареєстровані за допомогою тепловізора, за допомогою відео з високою роздільною здатністю.

3. Автоматичний моніторинг дотримання вимог охорони праці та техніки безпеки. Донедавна дотримання правил охорони праці та техніки безпеки на промислових підприємствах та в нафтогазовій сфері вимагало великого ручного контролю з боку великих груп. Тепер інтелектуальні системи відеоспостереження та технології штучного інтелекту дозволяють вагомою мірою автоматизувати моніторинг здоров'я та безпеки за допомогою алгоритмів для виявлення використання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), таких як шоломи, маски та костюми, коли це необхідно. Такі ж технології можуть викликати спрацювання сигналізації, якщо співробітники підходять надто близько до небезпечного обладнання, що допомагає ще більше знизити ризики для здоров'я та безпеки. На додаток до цих можливостей провідні інтелектуальні відеорішення на базі штучного інтелекту також запускають оповіщення у разі виникнення інших типів небезпечних інцидентів, наприклад, при падінні співробітників.

4. Цілодобовий контроль доступу до об'єкта. Для промислових і нафтогазових об'єктів контроль доступу вважається ключовим питанням як запобігання крадіжці активів чи матеріалів, так зниження ризику вандалізму. Щоб гарантувати, що тільки авторизований персонал входить на об'єкти та установки, нове покоління рішень для контролю доступу може ідентифікувати співробітників та відвідувачів за допомогою біометричної інформації (такої як відбитки пальців), карток доступу, QR-кодів та інших ключів доступу. Найбільш передові варіанти також надають можливість інтеграції з рішеннями на базі штучного інтелекту, такими як розпізнавання облич для подальшого підвищення безпеки та контролю доступу до об'єкта. У всіх випадках комплекти контролю доступу повинні пропонувати інтуїтивно зрозуміле програмне забезпечення, яке спрощує реєстрацію та керування новими пристроями та користувачами у мережі.

5. Оптимізація охорони периметра промислових та нафтогазових об'єктів. Останнє покоління рішень інтелектуального відеоспостереження дозволяє організаціям оптимізувати безпеку периметра. У передових рішеннях можна об'єднати кілька технологій для ефективного захисту периметра, включаючи інфрачервоні охоронні датчики, радари і поворотні IP камери (PTZ). В одній з таких комбінацій радар використовується для виявлення руху людини або транспортного засобу в зоні, а підключена поворотна камера негайно фокусується і відстежує ціль. Один радарний пристрій та поворотна камера можуть охоплювати велику площу, знижуючи вимоги до обладнання та витрати, а також значно підвищуючи безпеку периметра в порівнянні з традиційними камерами відеоспостереження.

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Як ШІ об'єднує контроль доступу та біометрію для посилення безпеки будівлі?

Врівноваження вартості та загальних витрат міського відеоспостереження