Щоб підтримати ініціативи щодо скорочення викидів вуглецю та інших шкідливих речовин, міські та бізнес-лідери можуть інвестувати в інтелектуальні рішення відеоспостереження, які мінімізують затори та спрощують пересування транспорту містом, автостоянкою та ділянками. У той же час, технологія відеоаналітики, яка використовується для цього, може додатково підтримувати дотримання правил, підвищувати безпеку та якість обслуговування водіїв. Крім боротьби зі зміною клімату, обмеження викидів вуглецю також покращить якість життя багатьох людей за рахунок покращення повітря у їхніх містах. Забруднення повітря є одним із найбільших екологічних ризиків для здоров'я, а скорочення викидів знижує виникнення та смертність від серцево-судинних та респіраторних захворювань, а також онкології.

Роль штучного інтелекту

Інтелектуальні камери відеоспостереження оснащені периферійним штучним інтелектом, який може виявляти та класифікувати різні категорії та моделі транспортних засобів. Технологія може, наприклад, відрізнити велосипед від легкових і вантажних автомобілів, дозволяючи операторам дозволяти рух певних транспортних засобів через територію та обмежувати інші. Таким чином, вантажівкам може бути заборонено в'їжджати на житлові вулиці або будь-які транспортні засоби з доріг біля шкіл під час висадки та посадки. Це забезпечить рух транспорту та захистить уразливих мешканців та дітей від вихлопних газів.

Аналогічно оператори можуть відстежувати використання доріг і перенаправляти рух на альтернативні маршрути, якщо виникають затори. Штучний інтелект може попереджати операторів про потенційні затори або дорожньо-транспортні пригоди, дозволяючи вживати запобіжних заходів, щоб уникнути посилення ситуації. У той же час, всі оновлення можуть повідомлятися водіям через вбудовані цифрові монітори, розміщені вздовж маршруту.

Рішення для паркування

Коли транспортний засіб досягає місця призначення, технологія відеоаналітики може забезпечити більш плавне водіння та паркування, а також нижчий рівень викидів. Вулична IP камера з технологією автоматичного розпізнавання номерних знаків (ANPR) виконує кілька функцій, автоматично дозволяючи доступ до автостоянки для попередньо авторизованих транспортних засобів, застосовуючи штрафи за паркування і відстежуючи небезпечну їзду. Скорочення часу, який витрачається на очікування підняття шлагбауму або видачі квитка, зрештою призведе до того, що сотні транспортних засобів в'їжджають та виїжджають із майданчика. Тим часом, можна уникнути поганого паркування, яке заважає іншим транспортним засобам і викликає затори. ANPR також може сприяти більш плавному транспортному потоку через інші системи зупинки та руху, такі як платні дороги.

Крім того, безсерверні рішення ANPR працюють на місці, дозволяючи входити та виходити, а також збирати та передавати дані про транспортний засіб без сервера. Ідеально підходить для автостоянок та невеликих житлових комплексів, інвестиції в це периферійне рішення скорочують споживання електроенергії, необхідної для роботи серверної кімнати (плюс кондиціювання та інші комунальні послуги, необхідні для її роботи). Варто зазначити, що локальний сервер генерує в середньому стільки викидів вуглецю, що для їхньої компенсації потрібно щорічно вирощувати понад 50 дерев. Аналогічні вигоди можна отримати, інвестуючи в камери відеоспостереження, що підтримують штучний інтелект на основі периферійних пристроїв.

Інтелектуальні вуличні камери для паркування допомагають водіям знаходити вільні паркувальні місця. Це означає, що люди можуть швидко під'їхати до порожнього місця замість того, щоб чекати, поки звільниться місце для паркування біля входу на автостоянку, що створює непотрібні викиди вихлопних газів і затори на дорозі.

Планування на основі даних

У довгостроковій перспективі дані, отримані з інтелектуальних IP камер відеоспостереження, можна використовувати для розробки більш ефективних доріг та місць для паркування. Використання можна аналізувати для виявлення найбільш популярних областей та маршрутів та розширення або обмеження доступу на основі цього. Можна було б надати більше місць для паркування в популярних районах або ввести альтернативний транспорт, такий як автобуси. Накладені на інші міські дані (такі як кількість пішоходів або датчики якості повітря), певні райони можуть бути зроблені лише пішохідними у часи пік забруднення. Вплив нової дороги можна проаналізувати, щоб побачити, чи збільшилися, або зменшилися викиди вуглецю. З інтелектуальним ПЗ для відеоспостереження такі можливості доступні для кожного міського керівника.

Оскільки сьогодні люди продовжують боротися з проблемами екології, кожна зміна, яку можна внести до скорочення викидів, сприятиме глобальним зусиллям. І це допоможе знайти нові способи побудувати більш стале майбутнє.