Характер відеоспостереження, що розвивається, продовжує змінювати правила гри, коли справа доходить до розслідувань. Десятиріччя тому запровадження традиційного відеоспостереження вплинуло на те, як правоохоронні органи проводять розслідування, надаючи поліцейським докази, отримані в режимі реального часу, а не ненадійні свідчення очевидців. І тепер відеоаналітика може підняти ці докази до нового рівня. У той час як у поліцейських управлінь не бракує інцидентів для розслідування, їм часто не вистачає робочої сили, щоб розслідувати їх усі так швидко, як їм хотілося б, і саме тут у справу вступають камери відеоспостереження.

Використання системи відеоспостереження з відеоаналітикою може допомогти співробітникам служби безпеки та поліції у виконанні важливих повсякденних завдань, у тому числі:

  • Прискорення розслідувань за допомогою криміналістичних функцій, таких як розпізнавання облич та номерних знаків;
  • Зміцнення довіри до громадської безпеки та поліцейської діяльності за допомогою ініціатив з охорони громадського порядку на основі даних;
  • Підвищення безпеки спільноти та ефективності інфраструктури за рахунок аналізу моделей дорожнього руху.

Прискорення розслідувань після інцидентів

Час має вирішальне значення під час розслідування інциденту чи злочину. Поліцейським управлінням необхідно проводити розслідування якнайшвидше і точніше, але це традиційно включало “ручний” перегляд відеодоказів з камер відеоспостереження. Відеоаналітика робить відео доступним для пошуку. Обробляючи відеодані за допомогою ПЗ для відеоспостереження з відеоаналітикою, правоохоронні органи можуть ідентифікувати, класифікувати та індексувати об'єкти на відеозаписи (такі як автомобілі, вантажівки, автобуси, мотоцикли, велосипеди, жінки, чоловіки, діти та тварини). В результаті аналіз відео може значно скоротити час, необхідний для перегляду відеодоказів, з годин або навіть днів до декількох хвилин, а також скоротити кількість помилок, пов'язаних з людським фактором.

Одним із способів, за допомогою якого програмне забезпечення з відеоаналітикою може допомогти співробітникам служби безпеки та поліції прискорити розслідування, є розпізнавання облич та номерних знаків. Оповіщення можна налаштувати для повідомлення правоохоронних органів про наявність заздалегідь визначеного об'єкта, наприклад людини, в режимі поточного часу або перегляду відео після інциденту, що може допомогти правоохоронним органам швидше ідентифікувати та знайти підозрюваного.

Наприклад, слідчі можуть ввести зображення підозрюваного або критерії ідентифікації, такі як чоловік у синій сорочці, чорних штанах та чорній кепці. Оповіщення можна налаштувати для сповіщення слідчих кожного разу, коли особа, яка відповідає цьому опису, виявляється в полі зору IP камери відеоспостереження або під час перегляду відео після інциденту. Аналогічним чином, розпізнавання номерних знаків можна використовувати для швидкого повідомлення поліції в режимі реального часу про збіг з автомобілем підозрюваного або номерними знаками по вуличній IP камері, тому необхідні ресурси можуть бути розгорнуті в цьому районі.

Охорона громадського порядку та зміцнення довіри

Міста і селища вже давно використовують криміналістичні камери відеоспостереження та вуличні камери для контролю дорожнього руху, а також часто співпрацюють з приватними підприємствами, які використовують відеоспостереження для перегляду своїх відеодоказів, коли це необхідно. В останні роки персональні відеодомофони та інші системи домашнього відеоспостереження стають все більш популярними у приватних будинках, що дає правоохоронним органам ще один інструмент в арсеналі, коли справа доходить до розслідувань інцидентів та аналізу відеозаписів.

Якщо дозвіл надано, приватне комерційне або домашнє відеоспостереження може використовуватися декількома способами, такими як відстеження та пошук зниклих безвісти або ідентифікація підозрюваних. Наприклад, відеозапис може допомогти поліції розшукати підозрюваного, який викрав дитину з району, або ідентифікувати злочинця в низці пограбувань. Накладання платформи відеоаналітики поверх відеодоказів може допомогти слідчим швидко переглянути кілька годин відео та відточити ключові елементи свого розслідування.

Це партнерство між міськими жителями, підприємствами та місцевими органами громадської безпеки є основою громадської безпеки, важливої ​​стратегії заохочення більш тісної співпраці між поліцією та членами спільноти з метою запобігання злочинам, прискорення розслідувань та покращення якості життя. Будь то за допомогою спеціальних мобільних додатків для поглиблення комунікації або пошуку відеодоказів для аналізу з метою розслідування, поліція може взаємодіяти з мешканцями місцевої юрисдикції, зміцнювати довіру та співпрацювати в ініціативах, які забезпечують усім здоров'я, безпеку та комфорт.

Безпека та ефективність дорожнього руху

Хоча відеоаналітика неймовірно корисна при розслідуванні злочинної діяльності, вона також корисна для виявлення моделей і тенденцій дорожнього руху. Ця інформація пропонує міським планувальникам та службам швидкого реагування спосіб збору кількісних даних та отримання ситуаційної поінформованості та має вирішальне значення для забезпечення безпеки автомобілістів й пішоходів.

Щоб найкращим чином захистити водіїв та пішоходів, містобудівники та правоохоронні органи повинні виявляти точки перетину пішоходів та транспортних засобів. Знання того, де і коли виникають затори на дорогах, є ключем до того, щоб допомогти правоохоронним органам пом'якшити наслідки зіткнень чи заторів.

Відеоаналітику можна використовувати для відображення теплових карток, що вказують на зони з інтенсивним рухом як для водіїв, так і для пішоходів. Маючи цю інформацію, правоохоронні органи можуть швидко направити офіцерів для збору інформації про дорожній рух, щоб переконатися, що пішоходи у безпеці та що водії дотримуються правил дорожнього руху. У довгостроковій перспективі ця інформація може використовуватися містобудівниками для переналаштування та оптимізації схеми руху, щоб зробити її безпечнішою та ефективною.