Почавши з інфрачервоних детекторів, що охолоджуються, розроблених у 1950-х роках, тепловізійна технологія перетворилася на універсальний інструмент, який ми всі знаємо сьогодні. Тепловізори використовуються в багатьох галузях, включаючи медицину, промисловість, торгівлю та багато іншого. Коли були винайдені інфрачервоні детектори, що неохолоджуються, тепловізійне обладнання вийшло на загальний ринок, надавши відносно більш дешеві і легкі в обслуговуванні тепловізійні продукти, які пізніше були впроваджені в галузь охоронного відеоспостереження.

Спрощене визначення теплобачення — це процес перетворення інфрачервоного випромінювання у видимі зображення за допомогою тепловізора. Оскільки інфрачервоне випромінювання випромінюється усіма об'єктами з температурою вище за абсолютного нуля (на основі закону випромінювання чорного тіла), теплобачення дозволяє побачити навколишнє середовище та зміни температури з освітленням або без нього.

Завдяки накопиченому досвіду в області аналізу зображень з камери відеоспостереження та алгоритмів Deep learning, компанія Dahua Technology розробила розширений спектр тепловізійних пристроїв (наприклад, серія продуктів TPC 8), які можуть ефективно контролювати територію за будь-яких умов освітлення. Щоб отримати повне уявлення про це, нижче вказані три функції тепловізійних камер.

Відеоспостереження на великій відстані

На основі алгоритмів Deep learning тепловізійні камери Dahua WizMind можуть точно виявляти транспортні засоби (до 20 км) та людей (до 8 км) з чіткими та дрібними деталями, не піддаючись впливу таких факторів навколишнього середовища, як туман, сніг та інше. Тепловізійні камери, такі як моделі TPC-PT8621C з 60-кратним оптичним збільшенням, ідеально підходять для великомасштабних операцій відеоспостереження, що потребують цілодобового моніторингу.

Крім того, ця серія тепловізорів також оснащена функцією сигналізації. При виявленні вторгнення спрацьовує звукова сирена і відповідні повідомлення будуть відправлені до командного центру, дозволяючи групі безпеки або попередити зловмисників за допомогою системи оповіщення або відправити персонал служби безпеки для вчасного врегулювання ситуації.

Виявлення водного транспорту

Погана видимість вночі на водоймах, таких як моря та річки, не є рідкістю, що ускладнює отримання чітких зображень суден на поверхні для морського управління.

Створені для цілодобового моніторингу, тепловізійні камери Dahua WizMind (такі як модель TPC-PT8621A) можуть виявляти кораблі (розміром близько 10 x 5 м) з відстані до 3 км і відображати різні дані, включаючи швидкість, довжину, відстань та висоту. Дані тепловізори також мають функцію вторгнення в зону, що дозволяє автоматично визначати, чи не увійшов незаконно човен на заборонену територію.

Крім того, інші тепловізійні камери Dahua WizMind можуть навіть виявляти транспорт на поверхні на відстані до 10 км, забезпечуючи виявлення, ідентифікацію та відстеження судна на великій відстані навіть за поганого освітлення.

Виявлення пожежі

Тепловізори можуть виявляти різницю у зміні температури, що дозволяє виявляти об'єкти з підвищеною температурою порівняно із середньою температурою в сцені. Завдяки цій можливості тепловізійні камери можуть виявляти присутність вогню, оскільки вон зазвичай пов'язане з набагато вищою температурою, ніж довкілля.

Тепловізійні камери Dahua WizMind забезпечують раннє виявлення спалаху на відстані до 10 км. Наприклад, модель TPC-SD8421 оснащена технологією теплового датчика 400 (В) x 300 (В) VOx з 45-кратним оптичним зумом. Рішення підтримує функції виявлення пожежі та зв'язку з пожежною сигналізацією, забезпечуючи прискорене реагування за мілісекунди та відправляючи push-сповіщення про тривогу до командного центру, щоб співробітники служби безпеки могли вчасно вжити необхідних дій.

Висновки

З часом тепловізійна технологія значно розширила сферу застосування. Завдяки постійним інноваціям у технологіях, такі пристрої, як тепловізійні камери Dahua WizMind, були розроблені для задоволення всіляких вимог до моніторингу у різних сценаріях застосування. Відеоспостереження на дальній відстані, виявлення морського транспорту та пожежі — це лише деякі з цінних застосувань тепловізійної системи в промисловості. По мірі розвитку технологій та зростання попиту попереду з'являється все більше і більше передбачуваних застосувань для тепловізорів.

Читайте й інші цікаві статті про системи безпеки та дізнайтесь більше про таке обладнання як Центральні контролери розумного будинку, Управління електроприладами та багато іншого:

Портфель рішень Hikvision для захисту бізнесу

Наскільки будуть важливими нагрудні відеореєстратори в майбутньому?