Чи пам'ятаєте ви камери відеоспостереження з тепловізором для вимірювання температури тіла? Ці тепловізійні рішення були дуже популярними у розпал пандемії. Однак згодом попит знизився, і навіть новий штам Омікрон, схоже, не може відродити інтерес до цих рішень. У цій статті досліджуються деякі можливі причини цього.

Камери для вимірювання температури тіла (тепловізійні камери, що використовуються для перевірки підвищеної температури тіла) – пережили свій розквіт у 2020 році, коли COVID-19 перетворився на глобальну пандемію. У різних організацій кінцевих користувачів, від аеропортів до офісів, було розгорнуто тепловізори для вимірювання температури тіла. Тоді ці пристрої вважалися рятівниками від пандемії, інструментами, які могли допомогти зупинити поширення вірусу.

Тепер, наприкінці 2021 року, ринок відеокамер для вимірювання температури тіла почав скорочуватися порівняно з 2020 роком. Експерти в індустрії систем безпеки відзначають зниження попиту на це рішення на понад 80 відсотків.

Можна було б подумати, що з появою нового штаму відродився інтерес до камер відеоспостереження із функцією вимірювання температури тіла. Поширення нової мутації коронавірусу стало настільки серйозним, що Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила Омікрон штамом, що викликає занепокоєння. Фактично ВООЗ нещодавно заявила, що випадки зараження Омікроном подвоюються кожні 1,5–3 дні в районах із поширенням вірусу. Тим не менш, нового ентузіазму щодо тепловізорів для вимірювання температури не спостерігається. Звичайно, помічений певний інтерес до рішень для теплового екранування через побоювання щодо нового штаму. Однак це далеко не той рівень, порівняно з початком пандемії.

Можливі причини

Тож які з причин зниження інтересу до тепловізійних камер для температурного скринінгу? Вони обговорюються нижче.

Не найкращий спосіб зупинити поширення вірусу. Спочатку вважалося, що тепловізійні камери виявлення лихоманки допоможуть зупинити поширення COVID-19, але насправді це не так. Люди зрозуміли, що вимірювання температури не є дієвим методом зупинення розповсюдження вірусу, який здебільшого не завжди включає лихоманку.

Вакцинація. Збільшення кількості вакцинацій, які наказують деякі організації кінцевих користувачів, ще більше знизило попит на відеокамери для вимірювання температури тіла. За наявності вакцин та інших варіантів лікування, а також початкових даних, що вказують на значно менш серйозний прогрес захворювання зі штамом Омікрон, не очікується вагомого зростання попиту на цю технологію.

Суворі правила. Суворі правила щодо виробництва та використання тепловізорів для вимірювання температури тіла також відіграли свою роль. Ці пристрої вважаються медичними у США та технічно вимагають попереднього схвалення розділу 510k. Однак досі діє відкликання на використання в екстрених випадках. Керівним міжнародним стандартом є ISO 80601-2-56 під назвою «Медичне електричне обладнання. Особливі вимоги до базової безпеки та основних характеристик клінічних термометрів для вимірювання температури тіла». Протягом 2020 року на ринок вийшли сотні систем, які безумовно не відповідали цим вимогам. Раніше цього року FDA посилило свою позицію щодо камер для вимірювання температури тіла. Неправильне використання тепловізорів може призвести до неточних вимірювань температури тіла, що може бути потенційно серйозним ризиком для здоров'я населення. Це також більш-менш сприяло зміні динаміки ринку.

Як правильно вибрати тепловізійну камеру для скринінгу температури?

Якщо користувач все ж таки вирішує купити тепловізор для скринінгу температури тіла, в процесі вибору слід враховувати певні моменти, до яких відносяться:

  • Просторова (піксельна роздільна здатність) тепловізійної камери: це тягне за собою чутливість детектора, виражену в NeTD (різниця температур, еквівалентна шуму), а також якість та точність чорного тіла;
  • Відстань між камерою та об'єктом для забезпечення правильної роздільної здатності пікселів, що проектується на обличчя, щоб допомогти досягти необхідної роздільної здатності 1 мм / піксель: для розумної системи просторова роздільна здатність повинна становити 640 x 512 пікселів. Користувач може досягти достатньої точності з камерою з нижчою роздільною здатністю; тобто теж 320 x 240 пікселів. Однак розмір зображення дуже обмежений датчиками з нижчою роздільною здатністю, що створює проблему з розміщенням чорного тіла на тому ж зображенні;
  • Якісні датчики: зазвичай вони мають низьке значення NeTD <45 мК за 30 градусів Цельсія. Використання камери з малошумним датчиком безперечно допомагає підвищити точність системи. Важливо купувати ці пристрої у перевіреному магазині безпеки;
  • Якісний корпус: від цього залежить температура системи. Точність вимірювання чорного тіла має бути не нижчою за +/- 0,3 °C.