Сезон різдвяних покупок зараз у розпалі. Враховуючи, що кінця пандемії поки не видно, і виникли нові збої, спричинені штамом Omicron, рітейлери повинні знайти баланс між забезпеченням хороших вражень від покупок та дотриманням відповідних правил у галузі охорони здоров'я та безпеки. На щастя, у цьому відношенні можуть стати в нагоді інтелектуальні технології та системи безпеки.

Зайве говорити, що пандемія справила вагомий вплив на роздрібну торгівлю, особливо на офлайн-рітейлерів, які мають звичайні магазини. Багато з цих роздрібних магазинів повинні дотримуватися правил соціального дистанціювання та контролю наповненості приміщень, які, ймовірно, залишаться чинними протягом цього сезону покупок. Нещодавнє відкриття штаму Omicron, ймовірно, призведе до повторного введення додаткових заходів безпеки протягом найближчих місяців. Наприклад, Великобританія відновила політику обов'язкового носіння масок при відвідуванні торгових точок або у громадському транспорті, а також закликає поширити свою програму ревакцинації на молодші вікові групи. У деяких країнах заходи захисту від COVID-19 ніколи не ослаблювалися, незважаючи на повне відновлення роботи. Наприклад, в ОАЕ досі існує суворе обов'язкове носіння масок та соціальне дистанціювання у всіх торгових приміщеннях, і дотримання вимог є високим (як і штрафи) тому, що люди розуміють, що такі заходи допомогли економіці прийти до норми.

Рітейлери можуть отримати вигоду з інтелектуальних рішень для роздрібної торгівлі, які можуть виявляти недотримання правил носіння масок, соціального дистанціювання та максимальної пропускної спроможності з мінімальним втручанням людини.

Відеоаналітика

Відомо, що інтелектуальне відеоспостереження із відеоаналітикою допомагає підприємствам роздрібної торгівлі підвищувати рівень бізнес-аналітики. Тепер вони можуть допомогти у зміцненні здоров'я та безпеки у роздрібній торгівлі під час та після пандемії. В останні роки вагома увага у всьому світі приділяється відеоаналітиці у роздрібній торгівлі, з раннім впровадженням підрахунку людей, часу очікування та теплового картографування. Очевидно, що те, як відеоаналітика розгортається в роздрібних мережах, еволюціонувало, і підрахунок людей використовується не тільки для моніторингу коефіцієнтів конверсії та розподілу робочої сили, але тепер також використовується для надання точних даних про зайнятість приміщення.

Технологія підрахунку людей та моніторинг зайнятості можуть принести відчутні результати для роздрібних торговців, а також забезпечити дотримання правил щодо використання масок. Однак, якщо відеоаналітика розгортається виключно для цієї мети, рітейлерам необхідно ретельно продумати, чи може бути виправданий необхідний рівень інвестицій, оскільки ніхто не знає, як пандемія розвиватиметься у довгостроковій перспективі.

Штучний інтелект та датчики підрахунку людей

Хоча все більше і більше програмного забезпечення з відеоаналітикою розгортається на периферії, IP камери відеоспостереження зі штучним інтелектом досить дорогі для звичайних магазинів. Використання коробочних пристроїв з існуючими відеокамерами в магазині може бути більш реальною альтернативою для профілактики та контролю за захворюваннями. Наприклад, рішення IDIS AI COVID підтримує стратегії безпечної роздрібної торгівлі та постійну пильність щодо ризиків вірусних інфекцій. Грунтуючись на філософії IDIS про просту та доступну простоту plug-and-play, рішення включає коробковий пристрій, який підключає до 32 існуючих мережевих камер відеоспостереження на входах та виходах з будівлі, з приладовою панеллю для автоматизації контролю зайнятості будівлі.

Деякі підприємства встановили датчики підрахунку людей у ​​точках входу та виходу Це допомагає компаніям дотримуватися правил соціальної дистанції та обмежень по зайнятості, анонімно підраховуючи людей, коли ті входять до будівлі та виходять із неї. Це допомогло рітейлерам, яким було потрібне швидке рішення, але турбували питання конфіденційності; тому замість того, щоб використовувати комплекти відеоспостереження для підрахунку людей та моніторингу зайнятості, деякі ритейлери вважали зручнішим запровадити анонімне рішення.

На основі розташування

Внутрішнє позиціонування та рішення на основі розташування також можуть допомогти роздрібним продавцям підтримувати здоров'я та безпеку, а також оптимізувати доходи, особливо в умовах зміни споживчих звичок. Люди приходять в магазин з більш очевидними цілями, що вони збираються купити. Вони приходять, платять та йдуть. Однак, коли покупці не можуть знайти товари, які шукають, вони з більшою ймовірністю покинуть магазин, ніж шукатимуть, доки не знайдуть те, що їм потрібно. Впроваджуючи внутрішню систему позиціонування на торговому майданчику, роздрібні продавці можуть дозволити покупцям здійснювати цифровий пошук корисних продуктів і переміщатися до них (за односторонньою системою), не звертаючись за допомогою до працівників магазину. Аналітика розташування, з іншого боку, може допомогти рітейлерам приймати більше рішень, заснованих на даних, таких як встановлення більшої кількості санітарних станцій у більш густонаселених районах, розсилання повідомлень на мобільні пристрої для контролю доступу, зайнятості та повідомлення покупців, коли вони збираються увійти до більш жвавого відділу магазину.