2022 рік — це час для роздумів, рішень, прогнозів та списків. Цього року переважають дві тенденції: штучний інтелект (ШІ) та хмарні технології. В індустрії систем безпеки продовжує зростати кількість реселерів, які використовують хмарне відеоспостереження та штучний інтелект у своїх бізнес-пропозиціях. Багато реселерів перебувають у процесі оцінки нових технологій та бізнес-моделей. Нижче наведено чотири причини, з яких штучний інтелект та хмарні технології займають перші місця у списках 2022 року.

1. Камери відеоспостереження можуть не лише збирати пил

Дослідники Omdia прогнозують, що 2022 стане роком, коли доходи світового ринку відеоспостереження досягнуть 24 мільярдів доларів, і роком, коли камери відеоспостереження у всьому світі перевищать один мільярд. Звичайно, вражаюча статистика, але ті, хто працює у сфері безпеки, знають, що не всі камери відеоспостереження забезпечують попереджувальну безпеку, а записують відео.

Понад мільярд камер відеоспостереження генерують відеодані, зберігання яких обходиться дорого, а їх важко (якщо не неможливо) інтерпретувати або отримати з них користь. На щастя, хмара може економічно та безпечно зберігати та аналізувати відеодані. Що ще важливіше, у хмарі ми можемо розуміти відео та витягти з цього цінність. З даних відеоспостереження можна отримати важливу інформацію для покращення обслуговування клієнтів, управління ланцюжками постачання та логістики. Це може допомогти зменшити кількість відходів та помилкових спрацювань сигналізації, підвищити продуктивність та багато іншого. Ще один бонус: справжні хмарні системи відеоспостереження можуть повторно використати встановлені камери відеоспостереження та інфраструктуру. Немає необхідності модернізувати або замінювати систему безпеки спеціально для цього.

2. ШІ вийшов із лабораторії — все готово

Останніми роками штучний інтелект став популярним і часто неправильно використовуваним терміном відеоспостереження. У багатьох випадках «ШІ» став новою назвою типового програмного забезпечення для відеоспостереження з відеоаналітикою. Реальність така, що використання ШІ тільки починається, але це вже не просто модне слово. ШІ вийшов за межі лабораторії та розгорнутий у реальному світі. Нейронні мережі та навчання штучному інтелекту дозволяють отримувати більш точні рішення, ніж у минулому, та надавати такі функції, як пошук потрібного відео. ШІ готовий і докорінно змінить відеоспостереження, перетворивши його з простого фізичного захисту на основну систему бізнес-аналітики, підвищивши продуктивність та результативність, а також зробивши світ безпечнішим.

3. ШІ краще у хмарі

ШІ простіше, краще та швидше у хмарі. Щоб встановити та запустити типову систему розпізнавання номерних знаків ШІ або іншу інтелектуальну відеоаналітику, торговому посереднику зазвичай необхідно розгорнути обчислювальну потужність графічного процесора на периферії. Є багато варіантів використання, коли це працює, але зазвичай це складно встановити та налаштувати. Коли ШІ розгорнутий в хмарі, він точний і простий у розгортанні. Реселлерам не потрібно турбуватися про обслуговування, налаштування та оновлення обладнання на місці.

Коли ви використовуєте ШІ на периферії, обслуговування та підтримка стають головним болем для торгових посередників та директорів з безпеки. Коли ви використовуєте ШІ в хмарі, цим займеться постачальник хмарного відеоспостереження. Це означає, що власники бізнесу не обтяжені обслуговуванням, оновленням та ремонтом апаратного та програмного забезпечення.

4. Бізнес-модель

Протягом багатьох років лідери галузі виступали за перехід на бізнес-модель, що базується на регулярному щомісячному доході (RMR). RMR — це бізнес-модель хмарного відеоспостереження, і вона є частиною розумного довгострокового плану для реселерів, які хочуть збудувати сильний бізнес.

Справжнє хмарне відеоспостереження продається за передплатою. Кінцеві користувачі вносять плату за кожну IP камеру відеоспостереження, яка залежить від роздільної здатності та тривалості зберігання відео у хмарі. Модель підписки, або модель RMR, є прибутковою та стійкою. Крім того, коли торговий посередник готовий продати свій бізнес, ті, хто має RMR, більш цінні. Для торгових посередників, які звикли до одноразового доходу від установки, перехід на модель RMR потребує часу та планування. По мірі того, як все більше реселерів переходять на хмарні технології та модель RMR, вони користуються перевагами навчання постачальників та партнерських програм, щоб підготуватися до продажів за моделлю підписки (RMR).

Багато хто згоден з тим, що штучний інтелект і хмара докорінно змінять індустрію відеоспостереження на краще. Це відкриває величезні можливості для торгових посередників у сфері безпеки, які використовують хмарні технології та штучний інтелект, щоб забезпечити собі та своїм клієнтам успіх після 2022 року.