Згідно з дослідженням IHS Markit, у 2022 році кількість камер відеоспостереження, що використовуються у всьому світі, перевищить 1 мільярд. Лише у Сполучених Штатах кількість камер відеоспостереження досягне 85 мільйонів, що на 10 мільйонів більше, ніж у попередньому році. У сукупності дослідники Frost & Sullivan прогнозують, що до 2025 року буде понад 26 глобальних розумних міст, які відповідають необхідним критеріям, дев'ять з яких перебуватиме у США.

Міста по всьому світу використовують інтелектуальні технології, які розширюють взаємодію громадян та уряду, знижують вплив на навколишнє середовище та забезпечують більш продуктивне прийняття повсякденних рішень на основі даних. По мірі того, як міста продовжують розвивати інфраструктуру, необхідну для того, щоб стати «розумними», відеоспостереження відіграватиме важливу роль у підвищенні безпеки та продуктивності, але вимоги до технології будуть зростати.

Нові розробки в галузі штучного інтелекту, перехід до більш високих роздільних здатностей та частоти кадрів сприяють швидкому збільшенню обсягів даних відеоспостереження. Додайте до цього відеокамери 4K та швидкості 5G, що скорочують затримку бездротової передачі даних – ці нові розробки розширюють можливості локального відеоспостереження.

Сховище на камері — не таке вже й «розумне» зрештою

Більшість систем відеоспостереження сьогодні зберігають відзнятий матеріал на камері. Але хоча розумні міста будуть покладатися на дані відеоспостереження, як поточні, так і архівні, цей метод незабаром піде в минуле. Сховище на камері відеоспостереження вразливе з точки зору фізичної безпеки, оскільки злочинці можуть вкрасти або пошкодити пристрій, щоб знищити докази, що компрометують. Крім того, деякі системи відеоспостереження мають явні проломи в захисті, що дозволяє величезним обсягам даних, що генеруються та зберігаються на пристрої, стати головною метою хакерів.

Останні дані Barracuda Networks показують, що 44% глобальних атак програм-здирників у 2020 році були націлені на муніципалітети. Збереження цих розрізнених систем безпеки лише поставить міста, що розвиваються, під більший ризик нападу. Цей тип сховища на камері також ненадійний з точки зору доступності, оскільки незручно відстежувати та вилучати дані з багатьох пристроїв.

Крім суспільної безпеки, існує безліч додаткових проектів розумного міста, які покладатимуться на системи відеоспостереження для правильної роботи, але їм буде потрібно належне підключення. Чинні мережі 4G були розроблені насамперед для покращення послуг мобільної передачі даних. На жаль, передбачаються такі обмеження, як погана підтримка одночасних підключень. На щастя, 5G забезпечить необхідну пропускну здатність для бездротового підключення до хмари — те, що протягом багатьох років стримувало індустрію відеоспостереження. Ці системи виходять за рамки тільки фізичних IP камер відеоспостереження, вони також включають електронні, інфрачервоні, тепловізійні датчики і датчики руху, які збирають електронні сигнали, що потім інтерпретуються для моніторингу таких речей, як трафік, погода та споживання енергії. З впровадженням 5G та появою більш бюджетних та гнучких варіантів хмарного сховища є надія подолати ці проблеми.

Моніторинг дорожнього руху з хмари

Затори на дорогах стали серйозною проблемою у багатьох країнах. Розумні міста можуть допомогти вирішити цю проблему за допомогою вуличних IP камер, аналізуючи дані від місцевих транспортних служб, що ще більше покращить ці проблеми як у довгостроковій перспективі, так і в режимі поточного часу. У довгостроковій перспективі проаналізовані дані можуть виявити закономірності, які допоможуть зменшити затори на дорогах та допомогти владі реалізувати оптимізацію доріг на основі даних.

Наприклад, такі технології, як адаптивне управління дорожнім рухом, можуть підвищити безпеку та вагомо знизити рівень завантаженості доріг у найпопулярніших частинах міст. Вирішення цих проблем у режимі реального часу включає використання зібраних даних для оповіщення як мешканців, так і служб екстреного реагування про те, коли сталася аварія або інша надзвичайна ситуація. Для обох рішень потрібне хмарне сховище, яке може надати користувачам легкий доступ до раніше заархівованих даних, а також даних у режимі поточного часу. В результаті ми побачимо, що в найближчому майбутньому все більше організацій із відеоспостереженням використовуватимуть постачальників гібридної хмари для зберігання своїх даних.

Згуртованість

По мірі того, як розумні міста продовжують розвиватися, на різних об'єктах використовуватиметься змішане програмне забезпечення, яке часто не має однієї стандартної VMS у всіх місцях. У цьому сценарії ІТ-відділам складно йти в ногу із наростальними рівнями відеоспостереження на периферії безпечним та економічним способом.

Недостатнім елементом цієї головоломки розумного міста вважається згуртована ІТ-стратегія. Системні архітектури, які обробляють дані через централізований корпоративний центр обробки даних, не можуть відповідати вимогам до масштабування та продуктивності цих розумних міст через їх обмеження на додаткові можливості. Завдяки передовим комплектам відеоспостереження, які щодня виробляють вражаючі обсяги даних, які необхідно аналізувати та зберігати протягом тривалого періоду часу, нижчі витрати та комфорт стимулюють безперервний перехід до хмари.

По мірі того, як розумні міста починають набувати форми, такі фактори, як розподілена робоча сила, підвищені ризики безпеки та екологічні проблеми, лише посилюватимуть ці події. Розвиток розумних міст наближає нас до того, щоб перетворити те, що ми звикли називати майбутнім, на справжню реальність. У 2022 році ми побачимо, як системи відеоспостереження будуть прискорено переміщатися в хмару, використовуючи економічні та стійкі способи зберігання критично важливих даних на периферії.