Технологія інтелектуального виявлення руху — дивовижна функція для зменшення кількості помилкових спрацьовувань охоронної сигналізації. Це нове удосконалення штучного інтелекту, яке є на багатьох IP відеореєстраторах і камерах відеоспостереження. Перш ніж заглибитися в переваги даної технології, важливо знати, що вона собою являє. Назва говорить сама за себе, коли мова йде про виявлення руху і його цілі — помічати (виявляти) рух в заданій сцені. Це означає, що якщо в полі зору відеокамери є об'єкт, що рухається, функція виявлення руху зможе це побачити. Подія може потенційно викликати кілька можливих реакцій з боку відеореєстратора, підключеного до цієї камери — все, від запису відео до повідомлення через додаток, і запуску сигналізації. Отже, як же працює цей дивовижний процес?

Щоб краще зрозуміти це, спочатку слід довідатися, що таке пікселі. Пікселі — це маленькі точки на екрані, які разом складають зображення. Виявлення руху працює шляхом порівняння того, як пікселі розташовані в один момент, з тим, як вони виглядають в наступний. Оскільки IP камера відеоспостереження приймає фіксований вид з цієї сцени, більшість пікселів залишиться відносно незмінною. Наприклад, підлога та стіни, а також вуличні знаки, стовпи та будівлі не часто раптово переміщаються. Ці статичні об'єкти складають пікселі сцени, та виявлення руху може бачити, коли ці пікселі змінюються. Можуть бути невеликі зміни, такі як тіні та освітлення, з плином часу, але вони повільні й поступові, технологія знає, що такі речі не можна враховувати. Тепер, якщо в тій же самій сцені проїжджає машина або людина, це раптова та більш хаотична зміна пікселів в сцені, ніж, скажімо, денний час, що повільно переходить в нічний. Цю раптову зміну пікселів можна розглядати як подію руху.

Крім того, є три вагомі параметри, коли справа доходить до виявлення руху, що визначають переломний момент, при якому зміна пікселів вважається досить різною, щоб вважатися «подією руху». Це так звана чутливість, поріг та антидізерінг. Разом ці три параметри дозволяють точно налаштувати виявлення руху, щоб об'єкти були більше або менше, рухалися більше або менше та протягом більш-менш тривалого часу. Все це базується на пробах, помилках та необхідності.

Тепер, коли ми знаємо трохи більше про те, що таке виявлення руху, слід дізнатися про переваги даної технології. Перше — це виявлення підозрілої активності в режимі поточного часу. Виявлення руху корисно для реєстрації змін в сцені, щоб користувач міг отримувати повідомлення на свій телефон або електронною поштою в разі виникнення події. Далі йде можливість більш легкого пошуку відзнятого матеріалу пізніше. Коли відеоматеріал захоплюється, він реєструється в областях відтворення та експорту відеореєстратора, вказуючи конкретний колір на смугах пошуку. Зазвичай це жовтий колір, відмінний від стандартного зеленого на стандартному записі без тегів руху. Це спрощує і прискорює пошук відеозаписів, в яких може бути якась подія. Нарешті, економія місця для запису. Користувач може запрограмувати свої комплекти відеоспостереження на запис тільки руху в конкретний час або весь час дня. Це скорочує обсяг даних, які споживаються на жорсткому диску, шляхом вагомого скорочення часу, який відеокамери витрачають на запис.

Що, якби ми могли зробити ще один крок і насправді позбутися від всіх помилкових попереджень системи безпеки? Ось де приходить на допомогу технологія інтелектуального виявлення руху. Сучасні відеореєстратори мають вбудовані мікросхеми на базі штучного інтелекту, які дозволяють їм обробляти складні обчислення на основі відеоданих, що надходять з різних камер відеоспостереження в системі. З інтелектуальним виявленням руху ця функція ШІ може використовувати свою обчислювальну потужність для повного виключення людей або транспортних засобів з рівняння.

Це означає, що якщо у користувача є сцена, яку він бажає постійно відстежувати на предмет руху, але тільки для конкретних речей, тепер він може це зробити. Уявіть собі завантажену автостоянку, заповнену машинами, яка зазвичай закрита для пішоходів поза зоною активності співробітників. Якщо відеореєстратор з технологією виявлення руху усуває всі цілі транспортного засобу, він може зосередитися виключно на тому, чи рухається людина там, де не повинна, і навпаки; користувач може запрограмувати систему так, щоб вона фокусувалася тільки на людях, виключаючи інше зі списку подій — більше ніяких тварин та погодних явищ, через які охоронна сигналізація відправляє повідомлення користувачу про рух пізно вночі.

Тривалий час тільки системи відеоспостереження на основі IP володіли інструментами штучного інтелекту, щоб насправді вивести відстеження попереджень на новий рівень. Тепер, коли технології SMD та SMD + являють собою ще більш потужну версію інтелектуального виявлення руху, цифрові камери відеоспостереження стали більш життєздатними, ніж будь-коли раніше.

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Як скоро картки доступу зникнуть та чому?

Як домогтися максимальної безпеки та ефективності в центрах обробки даних за допомогою відеоаналітики?