Можна стверджувати, що центри обробки даних — це найважливіша будівля або територія підприємства. У них зберігається вся службова інформація компанії, інтелектуальна власність, дані про клієнтів, фінансові записи та багато іншого — тому центрам обробки даних слід приділяти особливу увагу. Захист дата-центрів при забезпеченні їх оптимальної продуктивності повинен бути пріоритетом для кожної компанії. Використання відеоспостереження для отримання цінної інформації може мати вирішальне значення для багатьох підприємств.

Забезпечення безпеки та захисту в центрах обробки даних

Якщо щось трапиться з центром обробки даних, будь то зловмисники, які намагаються отримати доступ до інформації, або нещасний випадок (наприклад пожежа) — це може коштувати компанії тисячі доларів, сотні годин продуктивності або навіть довіри клієнтів.

Оскільки центри обробки даних містять найбільш конфіденційну інформацію компанії, ймовірно, існує маса заходів фізичної безпеки, таких як біометричний контроль доступу і картки-ключі. Додавання попереджувального захисту периметра — ще одна міра, яку компанії повинні зробити, щоб попереджати, виявляти та пом'якшувати потенційні проблеми безпеки. Відеоспостереження дозволяє бізнесу вживати заходів безпеки заздалегідь.

Для розпізнавання відвідувачів з авторизованим доступом на об'єкт слід використовувати IP камери відеоспостереження з технологією розпізнавання облич та номерних знаків. І навпаки, технологія розпізнавання облич та номерних знаків може ідентифікувати неавторизовані транспортні засоби та відвідувачів, що може допомогти центру обробки даних визначити, чи була фізична безпека порушена в режимі реального часу. Охорона периметра з попередженням в поточному часі може відстежувати транспортний засіб або людину за допомогою декількох камер відеоспостереження з моменту їх входу на територію та на всій території об'єкта. Цей тип спостереження допомагає підприємствам виявляти людей, яким не слід перебувати на території, і, отже, дозволяє їм швидко вжити відповідних заходів з видалення їх з будівлі.

Оскільки доступ до центрів обробки даних зазвичай обмежений, співробітник може опинитися в небезпечній ситуації одинаком. Самотні співробітники становлять загрозу для безпеки, оскільки вони зазвичай не можуть отримати негайну підтримку від колег, так як знаходяться в ізольованих районах. Це проблема, оскільки центри обробки даних містять найбільш конфіденційну інформацію компанії, і наявність одного співробітника, що керує або захищає центр обробки даних поодинці, може піддати підприємство вразливостям безпеки. Якщо неавторизована людина отримує доступ до центру обробки даних і намагається примусити самотнього працівника надати їй інформацію, самотній працівник має обмежені можливості для доступу до захисту та підтримки резервного копіювання. Використовуючи інструменти інтелектуальної системи відеоспостереження, такі як теплові карти, компанія може вчасно виявляти і, отже, запобігати сценарії самотнього співробітника, відповідним чином укомплектовуючи персонал, тим самим знижуючи ризик їх безпеки. Цей тип своєчасного оповіщення про безпеку на об'єкті і в корпусах, де розташовані самі сервери центру обробки даних, також може допомогти бізнесу виявляти різні типи інцидентів, таких як збої, перегрів обладнання та інше, а також вживати заходів щодо їх усунення або пом'якшення.

Оптимізація операційної продуктивності

Безсумнівно, відеоаналітика надзвичайно корисна для центрів обробки даних, коли мова йде про безпеку, проте вона може бути настільки ж корисна при оптимізації операцій на об'єкті, зокрема, прибирання, укомплектування персоналом та безпеки.

Центри обробки даних повинні використовувати програмне забезпечення для аналізу трафіку, щоб оптимізувати безпеку та укомплектувати робочий персонал. Більшість підприємств встановили графіки регулярного прибирання та технічного обслуговування. Використання програмного забезпечення для аналізу трафіку може допомогти бізнесу оптимізувати очищення і технічне обслуговування на основі фактичного використання, а не тільки встановленого графіка. Роблячи таким чином, компанія може відповідним чином укомплектувати штат співробітників та скоротити витрати на заробітну плату.

ПЗ для відеоспостереження з відеоаналітикою можна використовувати, щоб зрозуміти, де, коли і як довго співробітники проводять час в своїх установах. Ці тенденції слід використовувати для інформування про те, де потрібен персонал і, крім цього, про те, який тип безпеки потрібен та в який час. Крім того, цей тип програмного забезпечення допоможе бізнесу встановити основу для нормальної діяльності; це корисно для виявлення непередбаченого трафіку, який може вказувати на проблему безпеки, що вимагає подальшого вивчення.

Нарешті, в епоху COVID-19 здоров'я та безпека людей викликають особливе занепокоєння. Відеоаналітика може використовуватися для розуміння тенденцій соціального дистанціювання на місці, відстеження контактів з колегами, які перебували в безпосередній близькості від людей, що мали позитивний результат тесту на коронавірус, а також для відстеження дотримання правил носіння медичних масок. Розуміння цих тенденцій може бути ключем до вдосконалення або перегляду протоколів з охорони праці та техніки безпеки на об'єкті та прийняття рішень, заснованих на його потребах, а не при розробці універсальних політик.

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Технологія інтелектуального виявлення руху: що важливо знати?

Як інтелектуальні системи відеоспостереження підвищують безпеку в будинках для людей похилого віку?