Сучасні досягнення у галузі штучного інтелекту (ШІ) зробили системи безпеки, які колись звучали як наукова фантастика, реальністю. Зокрема, системи контролю доступу більше не зводяться до того, щоб люди сканували посвідчення особи або вводили паролі в зчитувачі-кодові клавіатури. Досягнення в області розпізнавання облич та відбитків пальців пропонують фахівцям з безпеки кілька способів ідентифікації особистості людей, які намагаються проникнути на об'єкт.

Однак навіть найскладніші рішення контролю доступу не підходять для погано спроектованих точок входу. Наприклад, на багатьох підприємствах, як і раніше, використовуються стандартні двері, які хтось із законними обліковими даними може відкрити, а потім тримати відкритими, щоб дозволити будь-якій кількості людей проникнути всередину, не будучи ідентифікованими.

Організаціям та підприємствам у різних галузях є що захищати, включаючи співробітників, інтелектуальну власність, обладнання та дані. Навіть якщо ввічлива людина пропускає через вхід одного чи кількох колег, які забули свої посвідчення особи, співробітники служби безпеки все одно не знають, скільки людей перебуває в будівлі і чи є у них дозвіл перебувати там.

Як ШІ робить системи безпеки розумнішими

Можливість інтегрувати розрізнені рішення безпеки — один із прикладів впливу ШІ на галузь фізичної безпеки. Штучний інтелект дозволяє створювати інтелектуальні входи до системи безпеки, які практично неперевершені та надають масу даних, які можуть допомогти підприємствам приймати розумні рішення для покращення своєї діяльності. Організації можуть знизити витрати, підвищити безпеку, покращити взаємодію з користувачем і навіть врятувати життя, включивши штучний інтелект у свої системи безпеки.

Що робить ШІ таким дієвим, так це його здатність вчитися так само, як люди, тільки з експоненційно вищими темпами. Система безпеки на основі ШІ може отримувати та аналізувати величезні обсяги даних та робити точні прогнози про поведінку людини. Це пов'язано з тим, що штучні нейронні мережі (ШНМ) у системі ШІ імітують спосіб, яким людський мозок виявляє та обробляє інформацію зі свого оточення.

Інтегруючи кілька сенсорних рішень, програми ШІ мають під рукою величезні обсяги даних для оцінки загроз. В результаті найкраще використання ШІ – це завдання, які людям складно виконувати з надійністю та узгодженістю, такі як вивчення поведінки персоналу, співробітників та підрядників або виявлення конкретних людей та цілодобове відеоспостереження за ними.

Крім того, система безпеки на основі штучного інтелекту може отримувати уроки з помилкових спрацьовувань сигналізації та оптимізувати моделі для розпізнавання людей та об'єктів. Виявляючи закономірності та рухи, додаток ШІ може відрізнити неживі предмети, які люди можуть носити з собою, що не становлять загрози. ШІ може швидко оцінювати ситуації за допомогою відеокамер, аксесуарів для контролю доступу, обладнання IoT та інших джерел даних. Це дозволяє співробітникам служби безпеки аналізувати схеми руху та шукати аномалії при вході людей до будівель. ШІ також може проводити вибіркові перевірки та контролювати пропускну спроможність та прямий потік трафіку.

Відеоаналітика — ще один приклад того, як ШІ робить камери відеоспостереження більш продуктивними. ПЗ для відеоспостереження з відеоаналітикою може оцінювати запис відеоспостереження в режимі поточного часу. Наприклад, відеоаналітика може відстежувати транспортні засоби та людей, що рухаються по периметру, але ігнорувати невинні вторгнення, викликані перелазом невеликої тварини через паркан.

Чим більше рішень працює разом, тим краще

Тим не менш, хоча ШІ може виявляти зловмисників і навіть смертоносну зброю, вона не може запобігти несанкціонованому проникненню або утримати небезпечні об'єкти самостійно. Захисні входи є найбільш ефективними від несанкціонованого доступу або будь-якого іншого незаконного вторгнення, коли використовують численні системи, включаючи програмне забезпечення на основі штучного інтелекту, контроль доступу, механічне обладнання, охоронні датчики та надійну фізичну конструкцію.

Ось чому так важливий багатогранний підхід. IP камери відеоспостереження, які розміщені біля входів, дозволяють фахівцям з безпеки визначити причину спрацювання сигналізації. Програмне забезпечення для розпізнавання облич дозволяє посадовим особам ідентифікувати людей, які намагаються силою чи підпорою відчинити двері. Відеоаналітика може попередити чиновників про скупчення натовпу та активувати додаткові входи безпеки, щоб усунути вузьке місце.

Спадщина вимог COVID-19 підштовхнула індустрію безпеки до створення точок входу, які є безконтактними, так і не завдають шкоди для безпеки. Крім протоколів працездатності, використання ШІ відкриває безліч переваг для інтеграції систем управління будівлею, які можуть надати цінну інформацію про способи більш дієвого виявлення та пом'якшення потенційних загроз. Виробники повинні враховувати потреби кінцевих користувачів, використовуючи ШІ та розробляючи рішення, призначені для інтеграції.

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Як комерційні будівлі можуть використовувати інновації, закладені у системі контролю доступу?

Як нафтогазові компанії можуть підвищити безпеку за допомогою інтелектуального відеоспостереження?