Телекомунікації 5G продовжують розвиватися, надаючи користувачам доступ до надшвидких мереж зі швидкістю завантаження та вивантаження, яка до 5 разів вища, ніж у 4G — і це ще не все. Але у 5G є і особиста сторона, яка може сподобатися багатьом спеціалістам по системам безпеки. Ми знаємо, що 5G забезпечує виняткову продуктивність у комунікаційних застосуваннях. Ця технологія, встановлена ​​в містах, відкриває швидкість мобільної передачі даних для найвибагливіших додатків, багато з яких пандемія висунула на передній план, а деякі вже давно є долею кабельних мереж.

Варто відзначити, що на зріліших ринках 5G, таких як Корея, користувачі тепер споживають у 2-3 рази більше даних, ніж користувачі 4G, і з радістю за це платять. Впровадження 5G відбувається швидко — очікується, що світ досягне 1 мільярда користувачів 5G набагато швидше, ніж за 18 місяців або близько того, чим цей процес зайняв у 4G. Очікується, що у 2021 році у всьому світі буде продано 525 мільйонів смартфонів 5G, а прогноз на 2022 рік – 725 мільйонів.

Одна з особливостей 5G полягає в тому, що технологія стимулюватиме зростання Інтернету речей — світу, в якому можна контролювати та керувати дедалі більшою кількістю підключених пристроїв. Але попри те, що споживачі очікують від Інтернету речей із підтримкою 5G, найбільші можливості відкриваються у корпоративних рішеннях 5G — сегменті ринку, який, за прогнозами, до 2030 року сягне 700 мільярдів доларів у всьому світі. Це величезний крок уперед.

Ключовим моментом є те, що 5G – це не лише мобільна телефонія, яка може охоплювати великі території. Завдяки короткій довжині хвилі 5G ще краще працює у локальних додатках. Використовуваний на рівні всього об'єкта, приватний 5G (непублічна мережа — це термін 3GPP) може бути миттєво розгорнутий для створення дуже швидких, безпечних та надзвичайно надійних бездротових мереж з більш ніж достатньою пропускною здатністю для масштабування в монструозних сценаріях використання — наприклад, передача сотні відеопотоків камер відеоспостереження з високим рівнем шифрування.

5G настільки гарний та переконливий, що є основним аргументом на користь партнерства. Приватний 5G пропонує вагомі покращення в доступності, надійності, взаємодії та якості обслуговування мережі, де майже усуває такі неприємності, як затримка та джиттер — він також забезпечує відстеження цих та інших моментів з будь-якої точки мережі, дозволяючи переміщувати ресурси до пріоритетів.

У Німеччині уряд вже надав 88 приватних ліцензій 5G великим організаціям, особливо промисловим, і японські компанії теж вишиковуються в чергу. У Франції аеропорти Шарль де Голль, Париж-Орлі та Париж-Ле Бурже створюють об'єднану приватну мережу 5G у партнерстві з Air France. Очікується, що ринок приватних мереж 5G у США різко зросте — до 2030 року він коштуватиме близько 200 мільярдів доларів.

У чому перевага приватного 5G та як він може сприяти створенню мережевих рішень електронної безпеки? У Франції спільне рішення для аеропортів забезпечить високоякісний зв'язок для 120 000 співробітників, підтримуючи передачу голосу, даних та відео з IP камер відеоспостереження. Мережа також підтримуватиме передачі для аварійних систем та служб, а також базові послуги, такі як відстеження багажу. Особливо слід зазначити, що середньострокова мета Air France — підключити всі пристрої зв'язку до цієї безпечної та швидкої приватної мережі 5G.

Характер французького рішення наголошує на ще одній перевазі приватної мережі 5G — її широкі можливості налаштування. Замість того, щоб обмежуватися телефонною компанією та намагатися втиснути вимоги до продуктів фіксованого телефонного зв'язку, приватний 5G можна спроектувати та побудувати відповідно до специфікацій кінцевого користувача, а потім керувати внутрішніми засобами для забезпечення максимальної продуктивності та прискореного реагування на проблеми. Ще одна важлива особливість полягає в тому, що 5G є внутрішньою або зовнішньою мережею, що значно спрощує процес обслуговування існуючої гібридної інфраструктури на великих майданчиках.

Приватний 5G зазвичай знаходиться в центрі цифрової трансформації всієї організації, мотивуючи це високою пропускною спроможністю і малою затримкою, але конкретні можливості роблять його відповідним для систем оповіщення та зв'язку з високим рівнем безпеки, систем відеоспостереження, що вимагають високої пропускної здатності, моніторингу відеоаналітики. та багато іншого. Приватний 5G може охоплювати один великий майданчик або може бути розгорнутий у корпоративному додатку.

Що це означає для менеджерів з безпеки, консультантів магазинів безпеки та інтеграторів? Це означає, що вони мають бути відкриті для можливостей не лише технологій, а й надійних партнерських відносин. Приватний 5G більше, ніж будь-яка інша мережна технологія, втілює в собі 3 ключові принципи безпеки: конфіденційність, цілісність та доступність. У майбутньому цифрової трансформації, що базується на надійних партнерських відносинах, розрізнене спілкування буде поганим варіантом.

Фахівці з безпеки повинні враховувати, що, на відміну від інших мережевих технологій, 5G спочатку був розроблений для критично важливих комунікацій: стандарт 3GPP для 5G, Rel-15 набір функцій наднадійного зв'язку з малою затримкою (URLLC) — описує ці характеристики, тоді як остання версія Rel-16 є галузевий варіант використання для більш широкої інтеграції приватних мереж 5G. Ці якості дають приватному 5G можливість бути будь-якою мережею, якою вона має бути.

Приватні драйвери 5G включають:

  • Критично важливі вузькосмугові мережі першого покоління добігли кінця — вони шукають надійного шляху до майбутнього;
  • Підвищення продуктивності, пов'язане з Індустрією 4.0, за рахунок мобільності непідключених об'єктів, корпоративних підключень та інше;
  • Необхідність підвищення захисту даних — багато систем безпеки повинні бути захищені від атак;
  • Зростає кількість додатків, вимогливих до пропускної спроможності, включаючи моніторинг та комплекти відеоспостереження, які підтримує відеоаналітика;
  • Технології 3GPP розвиваються, та їх варіанти використання стає дедалі важче ігнорувати;
  • Цифрова трансформація та прискорення просування до автоматизації.

Читайте інші цікаві статті про Сигналізацію Ajax та інші системи безпеки:

Три причини використовувати Dahua ANPR 2.0 на стоянках

Чого очікувати від ПЗ для відеоспостереження у 2022 році?