ПЗ для відеоспостереження (VMS) вважається вагомою складовою сучасної системи відеоспостереження. Деякі виробники відеокамер надають власні VMS, але інше програмне забезпечення від компаній, які зосереджені виключно на ньому, забезпечує безпрецедентний контроль над системою безпеки. У цій статті розглядаються нові розробки, які ми можемо побачити у сегменті VMS наступного року, а також очікувані функції, інтеграція нового обладнання та тенденції.

Нові функції, які з'являться у 2022 році

2022 прогнозується як багатообіцяльний для автоматизації та штучного інтелекту. Відеоаналітика та інші можливості автоматизації систем відеоспостереження стають все більш поширеними і є вагомою областю інновацій для програмного забезпечення VMS. По мірі того, як VMS стає здатною приймати більше даних з погляду різноманітності та кількості, відеоаналітика може фільтрувати ці дані для надання кваліфікованої інформації. Наступний крок — зробити цю інформацію більш актуальною чи легко засвоюваною та ініціювати дії у системі.

Засновані на правилах механізми кореляції, робочі процеси та інші процеси в серверній частині, які допомагають запускати охоронну сигналізацію або надавати потрібний обсяг інформації у потрібний час, будуть ключем для переходу до інтелектуальнішого ПЗ для відеоспостереження. Очікується, що рівень візуалізації також стане більш інтуїтивно зрозумілим та адаптованим у міру розвитку операцій та появи нових облич, які використовують комплекти відеоспостереження.

Простота використання та доступність

Нові функції, які можна очікувати від програмного забезпечення VMS, ймовірно, будуть пов'язані зі зручністю використання та доступністю для зацікавлених сторін. У зв'язку з наростальним попитом на більшу кількість IP камер відеоспостереження та більшою інтеграцією з іншими сторонніми системами безпеки, починаючи від контролю доступу та закінчуючи передовими аналітичними платформами, безпосереднім користувачам та операторам необхідно буде вибрати правильну VMS — уніфіковану, інтелектуальну, масштабовану та централізовану, що здатна забезпечити підвищену продуктивність та довгостроковий захист даних. Важливо відзначити, що потреба в комфортному для користувача інтерфейсі у поєднанні з розширеними функціональними варіантами, що надаються третіми сторонами, буде ключем до забезпечення впевненості оператора та можливості максимально використовувати можливості VMS.

Легка інтеграція додатків

По мірі того, як середовища відеоспостереження стають дедалі складнішими, VMS повинна буде розвиватися, щоб стати відкритішою за своєю природою — йти до того, щоб стати основним двигуном відеотехнології з масою додаткової інформації, оскільки тепер вона здатна використовувати відеоаналітику, штучний інтелект та інші автоматизовані рішення.

З боку розробника точки інтеграції повинні стати простішими та комфортнішими у використанні. Це спонукає більше розробників працювати над створенням корисних програм з використанням VMS. Надаючи легкі у використанні інтерфейси/API, навіть розробники, які, можливо, не знайомі з VMS, можуть легко вигадати сценарії використання, пов'язані з відеоспостереженням.

Яких нових апаратних інтеграцій чекати?

Ще одним напрямком розвитку VMS вважається додавання нового обладнання. Безпека — це вже не лише камери відеоспостереження та контроль доступу. Щороку на ринок виходять нові рішення та пристрої, які допомагають клієнтам забезпечити безпеку та розуміння бізнесу. Отже, яких нових апаратних інтеграцій слід очікувати від компаній VMS у 2022 році?

Не пов'язане з безпекою обладнання та джерела даних. Вагомою можливістю нового покоління платформ безпеки та VMS вважається здатність приймати дані, крім традиційних охоронних датчиків. Це дозволяє клієнтам виявити більше творчості та розширити масштаби розгортання управління відеоспостереженням. Наступного року ми, ймовірно, побачимо все більше і більше обладнання та джерел даних, інтегрованих у VMS для операцій, що виходять за межі безпеки. Існує так багато пристроїв, які можна інтегрувати для моніторингу та підвищення продуктивності, або, наприклад, управління споживанням енергії, або виробничими об'єктами.

Більш висока роздільна здатність та більше даних. По мірі того, як користувачі все більше усвідомлюють переваги відеоспостереження для покращення моніторингу та оперативної діяльності, зараз спостерігається попит, що зростає, на більш високу якість відео (від Full HD до 4K) для кращого розуміння та прогнозування подій. Буде більше попиту на отримання глибшого розуміння з кадрів. Більш складні форми метаданих будуть генеруватися з дискретних точок даних, таких як форми та розміри об'єктів, до тимчасової інформації, такої як поведінка людей. Ці тенденції безпосередньо призводять до посилення потреби у більш продуктивному обладнанні з розширеною обробкою та ефективними можливостями зберігання для задоволення цих вимог до програмного забезпечення. Отже, ми, ймовірно, побачимо, що виробники обладнання будуть випускати нові апаратні рішення для серверів/систем зберігання даних, щоб адаптуватися до цих тенденцій.

Затребувані вертикалі та тенденції

Пандемія змінила спосіб функціонування суспільства, і навіть способи взаємодії та роботи людей. Ми стали свідками прискорення розширеної інтеграції функцій безпеки та захисту у багатьох аспектах нашого життя, від охорони здоров'я та освіти до розумних міст. У міру того, як все більше людей усвідомлює цінність відеоспостереження в областях з високою щільністю населення, зростає попит на інтеграцію бізнес-систем з відео для вирішення таких проблем, як соціальне дистанціювання, контроль доступу, проблеми з трафіком, брак робочої сили та інше.

Складні розумні міста. Останні досягнення у галузі технологій відеоспостереження не лише забезпечують підвищений рівень безпеки у зонах із високою щільністю населення. Проте вони інтегруються з відеоаналітикою, щоб надати критично важливу операційну інформацію, яку власники бізнесу можуть використовувати для підвищення ефективності та підтримки доходів. Наприклад, розумні міста розгортають високопродуктивні відеореєстратори, інтегровані з аналітикою даних, для керування транспортним потоком, зменшення заторів та покращення дорожніх ситуацій.

Зростання 5G. Інфраструктура 5G зростає, і тепер можлива більша кількість з'єднань між пристроями 5G та Інтернету речей. Це, безперечно, захоплює гравців VMS, оскільки 5G дозволяє «розрізати» мережу, пропонуючи виділені частини пропускної спроможності мережі для різних програм, пов'язаних з відеоспостереженням, таких як поведінковий аналіз, розпізнавання автомобільних номерів та інше в загальноміських реалізаціях. Це підвищує продуктивність таких програм для широкомасштабного використання, оскільки ці виділені частини пропускної спроможності мережі не потрібно спільно використовувати для інших цілей.

У 2022 році VMS може залучити більше програм із сегментів, не пов'язаних з безпекою, і при цьому забезпечити більшу інтеграцію з хмарою. Використання відеоаналітики продовжуватиметься, але докладатиметься зусиль для отримання більшої цінності з даних. Простіше кажучи, слід очікувати на прискорення зростання як апаратного, так і програмного забезпечення для відеоспостереження.

Читайте інші цікаві статті про Сигналізацію Ajax та інші системи безпеки:

Является ли частный 5G будущим систем безопасности?

Чотири варіанти ефективного використання IP-камер на сонячних батареях