Нарешті вийшов рейтинг Security 50 цього року. Які компанії залишилися на вершині, а хто новачки? Попри злети та падіння, пережиті індустрією фізичної безпеки останніми роками, рейтинг провідних компаній залишився незмінним, за винятком появи новачка, Motorola Solutions, чий вплив у сфері безпеки згодом лише зростатиме.

Motorola Solutions дебютує в десятці найкращих

У топ-10 компаній цього року за виторгом у 2020 році входять: Hikvision, Dahua Technology, ASSA ABLOY, Axis Communications, Motorola Solutions, Uniview Technologies, Tiandy Technologies, Allegion та TKH Group. Виторг Hikvision та Dahua у 2020 році склав 8,3 мільярда доларів та 3,8 мільярда доларів відповідно, збільшившись на 7,73 та 1,21 відсотка порівняно з 2019 роком, попри пандемію. Дійсно, сильний внутрішній ринок Китаю надає китайським компаніям необхідну підтримку для процвітання.

Слід зазначити, що в першій десятці цього року перебуває пізній новачок Motorola Solutions, який дебютував у рейтингу Security 50 на 5-му місці. Виторг компанії від продажу обладнання для систем безпеки у 2020 році склав 927 мільйонів доларів, що на 30,75 відсотка більше, ніж у 2019 році. Це зростання не дивне, враховуючи наростальну присутність цієї компанії на арені безпеки. Motorola Solutions розпочинала як виробник радіообладнання. З часом компанія купувала одну компанію за іншою: Avigilon у 2018 році, IndigoVision у червні 2020 року, Pelco у серпні 2020 року, Openpath у липні 2021 року і тепер Envysion у листопаді 2021 року — для розширення лінійки продуктів та виходу на різні верстви та географічні ринки. Тепер, завдяки рішенням для відеоспостереження та контролю доступу, які доповнюють портфель рішень, Motorola Solutions стала великим гравцем у сегменті безпеки та продовжить впливати на галузь.

Крім Motorola Solutions, серед інших новачків — Smartsens Technology, Intelbras, Gallagher, Foctek Photonics та BlueSky Technologies. Крім Intelbras (Бразилія) та Gallagher (Нова Зеландія), решта — китайські компанії. Слід зазначити, що цього року сферу охоплення Security 50 було розширено за рахунок включення національних та транснаціональних компаній, акції яких котуються на біржі. Таким чином, включені такі компанії, як Smartsens та BlueSky, обидві з яких зосереджені на китайському ринку.

Зниження чисельності зростання

Ще одна помітна частина дослідження Security 50 цього року — переважна кількість компаній, які повідомляють про зниження виторгу у 2020 році, попри те, що загальний виторг за 2020 рік склав 25,12 мільярда доларів у 2019 році. Хоча це безпрецедентно, але цілком очікувано, враховуючи шкоду, завдану пандемією суспільству. Бюджети було обмежено, витрати скорочено, а проекти відкладено, і все це суттєво вплинуло на безпеку. Експерти напевно очікували, що у 2020 році ринок зазнає серйозних збоїв через проблеми з ланцюжком постачань, фінансуванням проектів та просто зупиненням вагомої частини більшості підприємств. Хоча насправді очікувалося дуже невелике зниження виторга в 2020 році, очевидно, що провідні компанії постраждали від своїх переважно безперервних періодів зростання в галузі за останнє десятиріччя.

Але попри це, деякі з 10 найбільших компаній, як і раніше, продемонстрували стійкість в умовах спаду, повідомивши про високі темпи зростання або прибутку. У цьому плані ключове значення має забезпечення належного управління ланцюжком постачань. Пандемія справді як і створює проблеми для всієї галузі безпеки, так і викликає зміни у структурі ринкового попиту, і дефіцит у ланцюжку постачань. Наприклад, для вирішення цих проблем компанія Hikvision використовувала інноваційні технології, продукти та рішення для задоволення різних вимог ринку та тісно співпрацювала з партнерами та постачальниками по всьому світу, щоб підтримувати стабільність та цілісність свого ланцюжка постачань.

Перед складними змінами ринкового середовища компанія Dahua Technology доклала всіх зусиль, щоб забезпечити реалізацію проекту різними способами. З одного боку, компанія дотримувалась різних стратегій НДДКР для забезпечення стабільної заміни та оновлення продуктів; з іншого боку, підтримувала стабільність постачання сировини за рахунок збільшення запасів та зміцнення стратегічної співпраці з постачальниками. Тим часом Dahua продовжувала технологічні інновації, постійно інвестуючи в базові технології відеоспостереження та прискорюючи розробку нових напрямків продуктів, значно збагачуючи сценарії застосування рішень.

Відновлення галузі

Щодо цього та наступного року, відновлення майже напевно неминуче, як припускають проекти на тлі ослаблення пандемії. 2021 став для індустрії систем безпеки роком адаптації та відновлення, коли багато постачальників пропонували рішення, адаптовані до епохи пандемії, а також нові варіанти використання вже впроваджених технологій. Багато проектів, які були призупинені під час карантину у 2020 році, були відновлені та близькі до завершення, і багато клієнтів, які, можливо, мали проблеми з бюджетом протягом 2020 року, ймовірно, цього року знову виявили свої інвестиційні можливості. У зв'язку з цим очікується, що галузь реєструватиме щорічне зростання приблизно на 3-5 відсотків; хоча темпи зростання досягли рівня, попереднього пандемії, це добрий початок відновлення поточної траєкторії, де галузь перебувала ще початку пандемії. Прогнозується, що до кінця 2022 року темпи зростання поступово повернуться до тих самих показників у 7-10 відсотків.

До речі, показники компаній за перше півріччя 2021 року вже дають надію. Хороша новина полягає в тому, що в першому півріччі 2021 року Dahua Technology досягла загального операційного доходу у розмірі 2,09 мільярда доларів за зростання в річному обчисленні на 37,27 відсотка; чистий прибуток склав 254 мільйони доларів, збільшившись на 20,03 відсотка порівняно з аналогічним періодом минулого року. Завдяки накопиченому за ці роки досвіду компанія Dahua Technology зробила всебічний прорив у збагаченні своєї бізнес-структури: від інтелектуальних продуктів для розумного будинку до рішень для великих розумних міст. З розвитком штучного інтелекту та інших технологій попит на інновації зростатиме, і це стане дуже важливою точкою підтримки зростання для Dahua.

Справді, 2020 рік був аномалією у різних галузях, зокрема у сфері безпеки. Але завдяки гнучкості, інноваціям та далекоглядному підходу багато виробників продемонстрували стійкість і витримали потрясіння. Також необхідно зазначити, що, як і в інших галузях, пандемія назавжди змінила системи безпеки, і тепер вони задовольняють потреби людей, а також здоров'я та віддалену роботу. Завдяки гнучкості та швидкості реагування виробників аксесуарів для охоронних систем та камер відеоспостереження вони напевно швидко і з успіхом пристосуються до цієї зміни парадигми.

Читайте й інші цікаві статті про системи безпеки та дізнайтесь більше про таке обладнання як Система антипотоп, Відеодомофони та багато іншого:

Як продовжують розвиватися інтелектуальні системи безпеки?

Портфель рішень Hikvision для захисту бізнесу