Час від часу в новинах можна побачити повідомлення про насильство в лікарнях. Іноді трапляється насильство з боку пацієнтів по відношенню до лікарняного персоналу. Тривалий час очікування та відсутність лікарняних ліжок можуть дратувати пацієнтів або їх родичів. Деякі з них в результаті можуть вдатися до насильства. Згідно з даними Бюро статистики праці США, у 2018 році рівень несмертельного насильства на робочому місці серед медичних працівників склав 10,4 на 10 000 працівників, що вище показника 2011 року, коли він становив 6,4 на 10 000 чоловік. І пандемія погіршила ситуацію. Так, на Тайвані, 66-річний чоловік, який лікувався від COVID-19 в місцевій лікарні, побив медсестру тростиною та втік, розсерджений тим, що його помістили в лікарняну палату, призначену для заражених коронавірусом.

На тлі подібних інцидентів засновники лікарень тепер надають вагоме значення безпеці та добробуту персоналу та відвідувачів. В цьому плані можуть допомогти передові технології і сучасні системи безпеки. Нижче наведені деякі рішення, що можуть допомогти знизити кількість випадків насильства з боку пацієнта в лікарнях.

Нагрудні відеореєстратори

Все частіше в лікарнях використовуються нагрудні камери відеоспостереження як засіб захисту персоналу від насильства пацієнтів. Люди, як правило, набагато менш агресивні, якщо знають, що їх знімають на відео, а нагрудні відеореєстратори пропонують ефективну підтримку та засіб для збору доказів. Зняті докази можуть також допомогти у вирішенні інцидентів і скарг, забезпечуючи більш точний запис подій. Цей спосіб також може виявляти операційні проблеми та надавати документацію для розслідування заяв про неправомірну професійну поведінку. Нижче наведено приклад, як нагрудні відеореєстратори можуть використовуватися в лікарнях.

На початку зміни співробітник просто вибирає відеокамеру, яка використовує зчитувач радіочастотної ідентифікації (RFID) для сканування особистих ідентифікаційних карт персоналу. Це пов'язує камеру відеоспостереження з користувачем на час його роботи, забезпечуючи повний контрольний журнал, який пропонує додатковий рівень видимості і відповідальності. Після зміни користувач просто поміщає пристрій в док-станцію для зарядки, яка автоматично завантажує відзнятий матеріал через ІТ-мережу в хмару.

Відеоаналітика

Інтелектуальне ПЗ для відеоспостереження з відеоаналітикою може бути ключовим інструментом забезпечення безпеки лікарень. Наприклад, технологія розпізнавання облич може виявляти "проблемних" людей. Інструменти розпізнавання облич здатні виявляти рецидивістів і гарантувати, що служба безпеки (і, при необхідності, поліція) буде попереджена про їхню присутність при першій же можливості. Наступний перегляд відеозапису також може допомогти встановити тригерні точки інциденту.

Програмне забезпечення з відеоаналітикою також може включати в себе цифрову огорожу і виявлення вештання. Умови прийому або виставлення рахунків в лікарні можуть створити потенційну загрозу безпеці, особливо якщо пацієнт або його родичі незадоволені. У цих областях можна встановити цифрову огорожу, щоб служба безпеки могла провести невидиму лінію. Якщо, наприклад, хтось раптово протягне руку через стіл в приймальні або в зоні виставлення рахунків, його рука перетне цифровий паркан, що автоматично викличе оповіщення про безпеку.

Системи безпеки не тільки допомагають стримувати або запобігати насильству, а й допомагають виявляти небажану поведінку, таку як вештання. Технологія відеоспостереження дозволяє об'єктам малювати цифрову рамку навколо певних областей (наприклад, біля певних точок входу) і відстежувати це місце на предмет байдикування. Якщо людина тиняється по місцевості протягом певного періоду часу, це може викликати оповіщення або спрацювання охоронної сигналізації.

Зрештою, відеоаналітика може спростити та підвищити продуктивність роботи співробітників служби безпеки лікарень. Наприклад, лікарня з розгорнутими 200 IP камерами відеоспостереження не може переглядати всі їх відразу, тому, якщо виявлено відео-подію (наприклад, транспорт, що збиває людину на парковці), з'явиться відповідне відео цього інциденту на моніторі оператора для подальшого перегляду. Крім того, дані, зібрані за допомогою системи відеоспостереження, можна використовувати в якості навчальних інструментів для поліпшення політики, процедур та навіть методів навчання в лікарнях.

Кнопка тривоги

Це пристрій негайно попереджає адміністраторів лікарень, якщо щось піде не так. Кнопки паніки часто мають не екстрену функцію: тобто, якщо натиснута одна сторона, то це повідомлення про підозрілу активність, що відправляється в зовнішній центр моніторингу. Якщо натиснуті обидві сторони кнопки, це звичайно вказує на небезпечну ситуацію. Це надає службі безпеки інформацію в режимі поточного часу про статус потенційного злочину або надзвичайної ситуації, а також дає кращу ситуаційну обізнаність при реагуванні.

Інтеграція тривожних кнопок з іншими системами безпеки, такими як відеоспостереження та контроль доступу, може ще більше підвищити рівень захисту лікарні. В ідеалі тривожна кнопка робить більше, ніж просто попереджає співробітників служби безпеки. Серед іншого, вона повинна замикати або відмикати деякі ключові двері. Цей пристрій також має включати камери відеоспостереження, розташовані поблизу, щоб оператори диспетчерської могли швидко відстежувати ситуацію.

Читайте інші цікаві статті про системи безпеки:

Як інтелектуальні системи відеоспостереження підвищують безпеку в будинках для людей похилого віку?

Контроль доступу та традиційні замки: що краще та чому?